Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by mephala30
daca vreti sa vedeti cateva poze recente cu baietii mei.


Vazut poze cu baieti cucuieti... tare frumusei. Sa va traiasca si sa fie sanatosi.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by aeperju

Aici sunt! Prezent! AM un bb marait tare si in plus am luat raceala de la tati :( Si Andrei a inceput sa stranute..ufff...mi s-a trezit mofturosul....pa!


Emma, foloseste o masca din aia medicala, gasesti la farmacie, sa-l feresti cat de cat pe cel mic. La mine a mers si nu i-am dat si Stefaniei.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Iulia sanatate lui Stefy!
Laura atentiile la Cuza Voda sunt banii! La nastere naturala 100 euro, cezariana 200 euro (asta pentru doctorita cu care nasti) plus la asistente si infirmiere! Daca vrei detalii pentru nasterea naturala iti scriu in detaliu ca stiu!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Seara buna!
Sunt pe-aici, da' tare-s necajita...
Va invit, insa, la o portie buna de peste, mamaliguta si mujdei...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by danyelle005
mephala si eu tot cu dr. Aursulesei am nascut dar am fost f. dezamagita de el dupa nastere. In timpul sarcinii am fost multumita, mai ales ca am reusit sa raman gravida dupa ce incercasem de 1 an si ceva fara succes. Dar ce ma deranja la el era faptul ca tot timpul era pe graba, mai ales cand faceam ecografii. Cand a venit timpul sa nasc, m-a internat si dupa 2 zile de stat in spital a hotarat sa-mi provoace nasterea pt ca era el de garda. Pt ca ma chinuisem toata ziua cu contractii si nu aveam dilatatie suficienta seara pe la 22 mi-a facut o injectie sa ma linistesc si domnul a plecat acasa sa se odihneasca. Dupa o ora m-au apucat contractii la 5 min distanta dar pana dimineata la 6.30 nu m-a bagat nimeni in seama; si mie imi venea sa ma dau cu capul de pereti de durere. toata lumea dormea.mai venea o data la 3 ore o asistenta si ma intreba cum ma simt dar atat. in sfarsit pe la 6.30 isi face si domnul doctor aparitia si ma anunta ca voi naste in curand. intr-adevar la 7.30 a venit Amalia pe lume. Dupa ce am nascut a plecat imediat si a lasat o rezidenta sa ma coase, care nu m-a curatat bine si a trebuit sa ma chiureteze dupa 2 zile- tot rezidenta. Cat am stat in spital dr. nu a venit deloc sa vada ce fac, cum ma simt. Sunt f. dezamagita de el, eu una nu il recomand.



Daniela, nu ma mira deloc experienta ta neplacuta cu dr. Aursulesei.Doar ca imi pare rau ca ai trecut si tu prin asta. Mie mi l-a recomandat nasa mea cand am ramas insarcinata, dar eu deja mersesem la dr. Galearschi. Si nu stiu cum veni vorba si aflu de la o prietena buna ca ea merge la Aursulesei. Si tot de graba se plangea si ea. La nastere insa a fost dezastruos. I s-au rupt membranele sambata pe la pranz si dr Aursulesei avea seara o cumatrie si a lasat-o cu o rezidenta care .... numai meserie nu stia. A taiat-o doar cat sa se poata rupe. Si s-a rupt mai frate... cat toata palma. A zis ca a simtit ca se rupe cum crapa harbuzul prea copt asa s-a rupt si ea. A cusut-o aia cum a cusut-o, dar adevarul e ca n-a putut sta in fund doua luni si mai bine. Si mi-a zis sa fac bine sa ma duc in lumea larga si la el sa nu ma duc.
Si pe mine pe perioada contractiilor m-a last dr meu(dr. Galearschi) cu rezidentul lui(dr. Scurtu), dar omul asta stie meserie. M-a lasat ca dansul avea program in policlinica si oricum nu avea rost sa stea langa mine, ca oricum nu nasteam mai repede. Dar cand am nascut au fost amandoi langa mine. Pe mine m-a taiat destul de mult, ca Stefy a avut 4 kg (ei recomandasera cezariana, dar n-a fost sala libera si mi se rupsese apa si trebuia sa nasc).Dar m-a cusut...super. N-am avut nici o problema. Asa ca....eu personal n-am avut de a face cu d-nul Aursulesei... dar nici eu nu-l recomand din spusele prietenei mele pe care am vazut-o cum era dupa nastere.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc
Acum am o schema de diversificare de la Siminiceanu,pe care a urmat-o Aime,cu Vladutul din dotare.

Vrem si noi, daca se poate....


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Seara buna!
Sunt pe-aici, da' tare-s necajita...
Va invit, insa, la o portie buna de peste, mamaliguta si mujdei...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu




Vin eu la papita, ca e foarte apetisanta, dar ma prezint cu -pupici sa-ti treaca supararea


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (puiutulgalben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Iulia sanatate lui Stefy!
Laura atentiile la Cuza Voda sunt banii! La nastere naturala 100 euro, cezariana 200 euro (asta pentru doctorita cu care nasti) plus la asistente si infirmiere! Daca vrei detalii pentru nasterea naturala iti scriu in detaliu ca stiu!


Alina, multumim.
La cezariana, pe langa doctorul cu care faci se mai dau bani si la neonatolog si la anestezist, ca sunt trei doctori in sala. Nu mai stiu care sunt sumele acum, dar la sf de 2006 cand am nascut eu la cezariana era 5 mil la mana intai... dr tau, 2,5-3 la mana a doua- neonatolog si 2-2,5 la anestezist. In total iesea 10 mil. Cu astia am plecat noi de acasa, ca eu ma duceam pt cezariana, dar Stefy a iesit cand a vrut ea si cum a vrut ea. Ca sotul era necajit, ca el nu poate spune ca e ziua copilului atunci, daca membranele nu se rup de la sine ci se provoaca nasterea. Dar ea in ziua in care ram programata a avut grija sa rupa singura membranele si pina la urma a iesit natural, ca trebuia musai sa nasc si sala de operatie era ocupata. Asa a vrut Doamne Doamne. Oricum, importan e ca suntem bine amandoua...restul nu mai conteaza.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ralu. multumim de papica.
Trimitem sa nu mai fii necajita. Capul sus.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Simo drum bun la Bucuresti.Sotului ii dorim sa se refaca repede si sa fie bine. Multa sanatate.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput