Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by danyelle005
miha eu am inceput diversificarea asa devreme la sfatul doctoritei, dar sa stii ca acum imi pare rau ca nu am mai asteptam pana pe la 5 luni si ceva.


Pe Robert l-am diversificat la 5 luni,dar daca era sa ma iau si eu dupa dr o faceam de la 3. Am facut o amestecatura intre sfaturile ei si cele ale Caprarilor si am adaptat in functie de preferintele lui.
Acum am o schema de diversificare de la Siminiceanu,pe care a urmat-o Aime,cu Vladutul din dotare. Mi se pare super.Acu sa vad si ce parere are Amira. Vom vedea cum o scoatem la capat,dar nu mai devreme de 5 luni,asta e clar.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...





Vrem si noi! Vrem si noi!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Noi - eu si Victor - am dormit vreo 2 ore. Waw! Ce bine a mai fost! Nu am mai dormit la pranz... (Stefan e la bunica, sigur de la vremea asta doarme mai mult si el)


Nu mai am inspiratie, ce sa mai fac mancare?
Ia sa dau o fuga pe bloguri culinare poate gasesc ceva "frumos".

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Sa-ti fie de bine somnicul, Oana!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Oana ce bine ca ai putut dormi, eu parca sint somnambula, nu reusesc la prinz mai mult de cinci minute , oare beau prea multa cafea ?

Fetelor am inceput sa ma uit la pozele voastre ca sa va cunosc si sa cunosc puiutii, dar aratati toate asa de tinere si sinteti slabute . Ceva retete imi dati si mie, nu de intinerit ca nu mai reusesc , doar de slabit


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (puiutulgalben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Oana bine ca ati dormit!
Asta noapte va spuneam ca miriie Andrei.AEi ,abia la 5.30 am reusit sa-l adormim in pat.Pina atunci a motzait in brate sau la sin.L-am tinut cind eu cind Cristi.A facut si febra,in continuare e agitat,nu poate dormi decit cite 10 min.
Daca-l vedeti....e plin de bube.cred ca are 30 in cap,si toate f. mari.F. multe are si la funduletz mai ales in jurul anusului si la cuculetz.Mi-e mila de el de nu mai pot.

Sanatate puiutzilor bolnavi

Gabi multzumim de poze.Esti tare frumoasa.Dar vreau ceva poze si cu baietii,pe Bogdan cred ca nici nu-l mai recunosc in poze.

Si eu pe Andrei l-am diversificat la 5 luni jumate din cauza ca m-am intors la scoala .Ca altfel faceam ca Oana,asteptam sa faca 6 luni.
Nu e indicat sa va grabiti.

Simo drum bun la Bucuresti.Tati sa se faca bine,Matei sa se vada cu fetele iar tu sa le transmiti mamelor de strumfi din capitala salutari de la mamele de strumfi din Moldova.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Danelutza
Fetelor am inceput sa ma uit la pozele voastre ca sa va cunosc si sa cunosc puiutii, dar aratati toate asa de tinere si sinteti slabute . Ceva retete imi dati si mie, nu de intinerit ca nu mai reusesc , doar de slabit



De cand te-ai facut asa alintata draga? Sa n-o credeti...arata beton...Caut eu acus si-o poza...


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Cuscra de cind m-am umflat de la medicamente, poza n-am, dar ma crezi pe cuvint. Dar am in vizor o cura de slabire puternica, sa ma fac sexoasa ca voi


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (puiutulgalben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ghinetz
Acum am o schema de diversificare de la Siminiceanu,pe care a urmat-o Aime,cu Vladutul din dotare.

Vrem si noi! Vrem si noi!
[/quote]

Iti trimit mail?


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna seara si bine v-am gasit!
Am o rugaminte mare la voi, fetelor! Am o prietena care e din Piatra, dar e pacienta doc. Dumitrascu de la cuza voda. Va naste in iunie la Cuza Voda. Va rog sa-mi spuneti, daca stiti, cam ce 'atentii' se mai practica in maternitate. Eu am nascut in urma cu 3 ani acolo si nu cred ca mai e valabil ce stiam eu. Multumesc mult!

Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878" target="_blank">Poveste cu shtrumphi , Cugetari gemene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by gabiarama
Michelle ,asa sunt antibioticele astea .Pe linga faptul ca e iritat urit de tot la fundulet ,de dimineata mi-a umplut cosul de la baie cu pampersi din cauza diareei .O fi si de la dinti ,dar cred ca in mare parte tot antibioticul e de vina


Cred ca am mai scris si-mi cer scuze ca ma repet.... da-ti pe langa antibiotic si Biotics. Antibioticul distruge flora intestinala si daca mai e si sub forma de sirop care contine zaharuri.... veselia diareei. Multa sanatate la piticutii bolnaviori. Intram si noi in clubul lor, ca am fost cu Stefy la control si are iar putin rosu in gat, dar nu e de antibiotic. Doar albastru de metil sirop de tuse... chestii din astea, dar face greva la masa, ca o deranjeaza gatutul.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput