Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Mephala - ai niste baieti tare frumosi cu niste ochi superbi si gropite in obrajori

Gabi - da ,de diaree uitasem.

Emma - Multa sanatate!

Diana - somn usor!

Ralu - spor la treaba!

Oana - o sa le incerc si eu daca spui ca se fac asa usor



Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Daniela urata experienta ai avut!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Gabi si Diana - foarte frumoase amandoua.
miha eu am inceput diversificarea asa devreme la sfatul doctoritei, dar sa stii ca acum imi pare rau ca nu am mai asteptam pana pe la 5 luni si ceva. Eu asa aveam de gand dar daca ea m-a sfatuit sa incep mai devreme am zis sa o ascult ca ea stie mai bine. Si colac peste pupaza cand m-a chemat la vaccinul de 4 luni ( adica pe la 4 luni si jum) a parut tare mirata cand a auzit ca am inceput sa-i dau supica sa mai inteleg ceva daca pot. Plus ca nu mi-a dat o schema pt diversificare cum am auzit la alte mamici, nici de examinat nu o examineaza bine ( o asculta cu stetoscopul si se uita in gurita atat), de cantarit ii spun eu sa o cantareasca, pana acum nu mi-a dat nici un sfat despre ce e bine si ce e rau sa fac; imi raspunde doar daca o intreb eu ceva, si cum eu sunt pt prima data mamica iti dai seama ca nu stiu exact ce sa o intreb.....pana acum m-am luat dupa instict, incerc sa citesc cat mai mult despre bebei si intreb si eu mamici mai cu experienta cum sunteti voi. Oricum vreau sa-mi caut o alta doctorita...am sa ma uit la recomandarile de la inceputul capitolului.


daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

quote:
Originally posted by alynta27

Daniela urata experienta ai avut!

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!


Da bine ca a trecut si suntem bine amandoua.

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

da, cred ca am fortat-o putin sa pape si de asta i-a fost rau. Acum e bine, n-a mai vomat. multumesc de sfat
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by mariussimiuc


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by danyelle005
azi m-a cam speriat pt ca a vomat aproape dupa fiecare masa tot ce a papat, in schimb ea e vesela, se joaca.... oare e ceva grav? sa ma speri? maine ma duc la doctor daca o tine tot asa. voi ce ma sfatuiti?

--------------------------------------------------------------------------------



Pentru inceput hidrateaz-o suficient si n-o forta sa pape.Daca se repeta neaparat mergi la medic.
Sanatate multa!


--------------------------------------------------------------------------------
Miha,mami de 2 picaturi pline de curiozitate


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...
Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

--------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------------



daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:



daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by alynta27
Iulia tu stai la casa? Greu cu copii neastamparati! Am si eu unul, deci vin in club!


Alina, as vrea eu sa stau la casa, daca as fi stat la casa, nu as fi trecut ieri prin figura cu santul pt conducte din fata blocului. Dar asta e....Si din multe alte motive as prefera sa stau la casa, dar cred ca se stiu....Te astept in club. Si pe altii daca mai vor.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by mihamora
Asa am patit si eu cu Dominic de la antibiotic, a facut si in gurita candidoza.


Mie mi-a zis dr ca atunci cand dau antibiotic sa dau ceva pe baza de nistatina(e valabil si pentru adulti) ca sa evitam alte complicatii. Nu stiu sigur dar am impresia ca si BIotics contine asa ceva. Multa sanatate.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Daniela, cu mine s-a purtat exemplar. Mi-a monitorizat prima sarcina cu atentie, i-am cerut cezariana si mi-a respectat decizia.
Cu toata cezariana programata, m-au apucat niste dureri cumplite de spate la ora unu noaptea, i-am dat telefon in toiul noptii si la ora 2,55 am nascut.
Dupa nastere l-am rugat sa-mi gaseasca o rezerva, a vorbit si aranjat astfel incat am stat singura in salon.

La a doua sarcina am nascut cu dr. Chirute (mana lui dreapta) si asta pentru el isi programase concediul (si m-a anuntat din timp). O recomand si pe ea, un medic bun.
Ce nu mi-a placut: ecograful vechi (dar n-a fost o problema, am fost la Mihalache si am facut ecografiile necesare).

va multumesc pentru laude.
Diana,

Participam la concurs:

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by danyelle005
miha eu am inceput diversificarea asa devreme la sfatul doctoritei, dar sa stii ca acum imi pare rau ca nu am mai asteptam pana pe la 5 luni si ceva.


Pe Robert l-am diversificat la 5 luni,dar daca era sa ma iau si eu dupa dr o faceam de la 3. Am facut o amestecatura intre sfaturile ei si cele ale Caprarilor si am adaptat in functie de preferintele lui.
Acum am o schema de diversificare de la Siminiceanu,pe care a urmat-o Aime,cu Vladutul din dotare. Mi se pare super.Acu sa vad si ce parere are Amira. Vom vedea cum o scoatem la capat,dar nu mai devreme de 5 luni,asta e clar.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput