Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Scuze, Alina... Sora am vrut si eu sa zic. Da' cine stie la ce ma gandeam, ca sunt pe fuga si am scris cu 100 la ora...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Oana, mamaaa, ce bine arata! Ai grija cate mananci!

daca vreti sa vedeti cateva poze recente cu baietii mei.

Ralnied, cand ai timp, trece-l la dr. ginecologi in lista, pe Aursulesei. E un dr. bun, am nascut cu el.

Participam la concurs:

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Aici sunt! Prezent! AM un bb marait tare si in plus am luat raceala de la tati :( Si Andrei a inceput sa stranute..ufff...mi s-a trezit mofturosul....pa!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Oana - multumesc, chiar as veni,da nu vreau sa imi dai si raceala pe langa placinte pacat ca nu e frumos afara,ca in parc nu imi mai era frica.Da vin data viitoare

Michelle mamica lui Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!






Michelle, de data asta nu am decat asa, la oferta: 2 in 1. O intorsatura de asta cu mere si un stranut. Bonus.

Multumesc celor ce mi-ati laudat bucatarisirea. Chiar sa incercati.Chiar sunt f bune. Eu planuiesc sa le fac cu branza cu verdeata si sa le umplu cu sunca, masline, ciuperci. Dar asta cand ma mai apuca asa, un chef nocturn de stat in bucatarie. (si sa vada si mama mea ca pot face si aluat, nu doar gata cumparat. sic!)

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

quote:
Originally posted by ralnied1

Pai daca nici cu decapotabila nu se poate, ce faceti atunci?








Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...




cine piloteaza, nora ta ?


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella
Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mephala super bebe cu creasta! Tu i-ai facut-o?

Alina-Mirela cu DAVID 27.06.2007
www.pampers.ro/ro_RO/baita/gallery_view.php?id=9198" target="_blank">Votati-l pe David!

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by gabiarama

Asta-s eu

Chiar nu vrea nimeni cafea

GABI ,de 3 ori mama




... arati betonnnn

Vreau eu cafea, mai ai ?

Ma enervati, am vizionat o gramada de poze de la voi "iesencele" mele si toate aratati ... , de nu-mi vine sa mai maninc


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella
Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Simo drum bun la Bucuresti, sanatate multa si refacere rapida sotului.


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella
Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

am culcat fetele... si cred ca ma duc si eu sa dorm macar 1 ora...

oana arata super intorsaturile! cred ca o sa fac si eu!!!

michelle deci ma duci cu tramvaiul... unde? vedem noi...

gabi ii dai biotics baby? si raisa mi-a facut candida de la gura pana la fundulet de la antibiotic... si cu biotics baby si calciu carbonic am tratat-o!

lui teodor ii lipseste geaca de piele si motorul!

miha daca faci ceva bun venim si stam turceste pe covorul cel mumos!

bolnaviorii (bebei si mamici) sa le treaca repede!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Alynta intr-adevar ne intelegem f. bine cu nasii, sunt niste oameni minunati (sunt si nasii nostri de cununie si nasii Amaliei).
mephala si eu tot cu dr. Aursulesei am nascut dar am fost f. dezamagita de el dupa nastere. In timpul sarcinii am fost multumita, mai ales ca am reusit sa raman gravida dupa ce incercasem de 1 an si ceva fara succes. Dar ce ma deranja la el era faptul ca tot timpul era pe graba, mai ales cand faceam ecografii. Cand a venit timpul sa nasc, m-a internat si dupa 2 zile de stat in spital a hotarat sa-mi provoace nasterea pt ca era el de garda. Pt ca ma chinuisem toata ziua cu contractii si nu aveam dilatatie suficienta seara pe la 22 mi-a facut o injectie sa ma linistesc si domnul a plecat acasa sa se odihneasca. Dupa o ora m-au apucat contractii la 5 min distanta dar pana dimineata la 6.30 nu m-a bagat nimeni in seama; si mie imi venea sa ma dau cu capul de pereti de durere. toata lumea dormea.mai venea o data la 3 ore o asistenta si ma intreba cum ma simt dar atat. in sfarsit pe la 6.30 isi face si domnul doctor aparitia si ma anunta ca voi naste in curand. intr-adevar la 7.30 a venit Amalia pe lume. Dupa ce am nascut a plecat imediat si a lasat o rezidenta sa ma coase, care nu m-a curatat bine si a trebuit sa ma chiureteze dupa 2 zile- tot rezidenta. Cat am stat in spital dr. nu a venit deloc sa vada ce fac, cum ma simt. Sunt f. dezamagita de el, eu una nu il recomand.


daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
http://community.webshots.com/user/danyelle005?vhost=community&vhost=community

Mergi la inceput