Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Acu sa zic si eu Buna dimineata.
Dau , ca a facut sotul azi si nu a mai apucat sa bea. Dar fac si proaspata, pentru cine doreste. Eu pe a mea am baut-o ca mic dejun, cu biscuiti cu unt. NU am strop de paine in casa si ca sa iau medicamentele trebuie sa pap inainte. Am reinceput sa iau Elevit (ca m-am saturat si eu de atatea raceli si boli, si va innebunisem si pe voi). Dar am o pofta de mancare de la el!!! Iar o sa ma fac cat malul (nu ca acum as fi vreo silfida)

Azi am zi de spalat, calcat. Si sa fac ceva mancare. (cred ca fac degetele de pui pane si cartofi la cuptor - pot face cartofi in folie si daca nu sunt cartofi noi, nu?! O sa incerc, sa vad)

Ma rugase cineva si nu am onorat: reteta de Tavalite

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Am mai pus cateva poze noi cu Victor
Ultima e din dimineata asta. Eu il adorm uneori in carucior, il legan putin si gata. Mai nou, nu mai vrea sa stea culcat, se ridica in fundulet si adoarme asa cum se vede. E simpatic foc!

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

quote:
Originally posted by alynta27
Iulia te-am citit! Peripetii si la tine! Sa nasti tu natural la 4 kg!


Alina, sa stii ca totul a decurs ok. Deci se poate si la 4 kg natural. Asa a vrut Stefy sa vina pe lume. Era programat cezariana, dar...a facut ce a vrut ea din ziua cand a scos capul afara. Si acum tot ce vrea ea face.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Miha multumim pentru schema.
Dau si eu un ceai caldut cu multa miere si lamaie, ca ma cam gadila pe gat.
Acum ma duc la treburi ca ma scrie cu pixul maimutica asta mica si mi-a luat pielea de pe mine, ca la ea scris inseamna zgariat.
O zi buna sa aveti.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Oana, eu am cerut reteta, mersi mult.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Oana,eu oricum n-am sa ma iau exact dupa schema asta. E doar asa orientativa,de aducere aminte. Dar pentru o mamica incepatoare in ale diversificarii eu zic ca e un bun inceput.
Cat despre capsuni...iarasi sunt medici si idei...Mie,de exemplul,dermatologul,la care am mers cu dermatita lui Robert,mi-a dat voie sa incerc capsuni.Am incercat si nu i-au placut,deci nu i-am mai dat.Dar daca i-ar fi placut,o capsuna sau o juma de capsuna in pireul de fructe,nu i-ar fi daunat cu nimic.
Asa si banana este considerata cu factor alergen,si totusi multi copii o papa cu placere si nu patesc nimic.

Noi ar trebui sa mergem azi la vaccin. Dar sotul are zi de examen si nu se stie...Asa ca incerc sa-mi fac de lucru prin casa,dar nu prea reusesc.Dar macar incerc.



Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by iulia-stefy

quote:
Originally posted by aeperju

Aici sunt! Prezent! AM un bb marait tare si in plus am luat raceala de la tati :( Si Andrei a inceput sa stranute..ufff...mi s-a trezit mofturosul....pa!


Emma, foloseste o masca din aia medicala, gasesti la farmacie, sa-l feresti cat de cat pe cel mic. La mine a mers si nu i-am dat si Stefaniei.

poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)





multam! asa facem!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

apropo, ca tot ati vorbit de cezariana: voua vi s-a intamplat al fel? M-a pus pe masa, ma rog, iodul aferent, dupa care m-a amortit cu masca si a taiat de am crezut ca mor de durere dar nu puteam sa ma misc si abia apoi mi-a pus masca de tot si am adormit total. Durerea aia cand a taiat a fost cumplita! N-am mai vorbit despre asta..dar daca tot ati deschis subiectul am zis sa intreb daca ati patit la fel..sa stiu si eu.

bbrrrrr...nu mai veau sa-mi amintesc. si durerile de dupa mi s-au parut cumplite. stiu ca unele femei suporta mai usor. mie mi s-au parut cumplite!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by mihamora
Danelutza - am vazut tanara domnisoara rujata si frumoasa, si tu esti o draguta.




Multumesc frumos , domnisoara se rujeaza, deh trebuie sa-l cucereasca mereu pe Robert


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (puiutulgalben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

quote:
Originally posted by ghinetz

Am mai pus cateva poze noi cu Victor



http://good-times.webshots.com/photo/2906620770074881809bEXKlo in asta e scump tare, doarme ca un ingeras fara probleme


Avem poze in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=24" target="_blank">Isabella (puiutulgalben) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=36" target="_blank">printesaIsabella

Daniela si micuta Isabella
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Nasterea printesei noastre, poze in casuta galbena de sus , www.dropshots.com/danelutza" target="_blank">filmuletze

Mergi la inceput