Strumfi de iulie-august 2007 (69)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

quote:
Originally posted by Anya20




pentru cei interesati, suntem bine, nu ati scapat de noi .

am avut sarbatorile de paste, am petrecut frumos...

astazi astept vizita lui simo, cu matei si cu dl. simo.

arina este bine, nu merge in picioare inca, vorbeste exclusiv romaneste (atunci cand o face), se exprima scurt si oarecum clar. mananca bine, doarme la fel de bine. are 4 dintisori cu care ne roade urechile.... este foarte afectuoasa si ff mamoasa.


cam atat despre noi...

a, sa nu uit...am votat ceva poze din concurs...acelea pe care le-am descoperit ca fiind ale voastre (pozele lui valen, ale alinutzei, andreeiC si o poza cu filip ). banuiesc ca sunt mult mai multe, dar nu stiu eu la ce pagina sa le gasesc. poate mai spuneti voi pe unde aveti copilasii...

comorile mele: anya ioana (19.10.05) si arina ilinca (20.06.07)
arina s-a nascut...a doua oara!



Anya20, avem si noi poze in concurs, le-am pus la semnatura

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:



si noi si noi pe aici

sunflower, stefania ca ati intrebat de noi

ce sa facem, furam la munte, ne-am dat cu tiroliana, am tras cu arcul, am avut campionate de ping pong, am calarit, am vazut caprioare, cerbi, capre si bibilici. a fost frumos tare tare. o sa va pun poze cand o sa am ceva timp.

acum suntem in concediu saptamana asta, deci probabil ca vom pleca iar pe undeva pana la sfarsitul ei.

alma face bine, zile in care papa cereale si fructe si zile in care nu papa nimic. noaptea decurge la fel, cu treziri fara numar fara numar. nu imi explic de ce dar eu sunt la capatul puterilor. dinti nema, insa se ridica singura in picioare si in 4 labe cotrobaie prin toata casa. a uitat iar de "apapapapa" si s-a reintors la vocale si "ghe".

nu am resusit sa citesc prea mult din urma.

catralu, ma bucur ca a decurs bine operatia!

ce ziceati ca a zis anya de branzica da vaci? anya? era undeva in capitolul precedent un mesaj care zicea ceva despre asta.

lia, ma bucur ca e Una bine.

eu am scos-o pe alma pe vant. de altfel la munte era soare si cald, dar sufla un vant rece....ce era sa fac? sa stau in casa?

va pupacesc tare tare



Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

auzi tu la ea ce viteaza a avut! cand sa ma dau si eu rotunda ca m-am intalnit cu o "forumista draga" mi-a luat-o inainte...lasand gluma la o parte,chiar mi-a facut mare placere sa ma intalnesc cu cristina(timi07), sophi si tati al ei,o familie frumoasa,calda,cristina arata ca o pustoaica nici nu zici ca a nascut,sophi o dulceata care "vorbeste" cu toata lumea(doar e leu ca mine...).cristina sper sa reusesc sa-i fac poze lui eli cu noua ei mutrita.
ashera nu a putut ajunge si uite ca pe otilia nu am reusit sa o anuntam din timp.nici o grija fetelor ca mai venim,e perfecta camera aia pt "mama si copilul" din mol,eu am luat incalzitorul de papa cu mine,data viitoare daca e in weekand poate vine si milena cu mihnea,asa sa roiasca baietii in jurul lui eli
am vazut poze cu strumfi superbi!
karli eli m-a uimit zilele astea,e fantastic cum simt copii dragostea de la bunici...nu a vazut-o pe mama de la 3 luni dar s-a format intre ele o legatura asa de stransa,efectiv ramanem amandoi si eu si sotul uimiti...daca o intreb "unde e tata" de multe ori ii e lene sa se uite la usa dupa el, dar daca intreb acum "unde e bunica" incepe sa rada si da din maini si se uita dupa ea in toata camera.a invatat-o deja sa se strambe(ceea ce scria si cristina mai sus)face o mutrita asa de dragalasha si pufaie pe nas.o trage de par,tipa cu ea "vorbeste" cu ea,rade numai cand o vede...mie mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca duminica pleaca.pentru mine e "trai pe vatrai nenica",mama sta cu eli,mai spala vase,eu am putut sa-mi dau in petic in bucatarie .am mancat ca un purcel asa ca pentru evenimentul de sambata sunt ca un purcel.dar unul fericit in propria-i piele,asa ca mi se cam rupe cum zice vorba....
si iar am scris pt o saptamana...
si uitam draga cristina nu am gasit nimic de imbracat in tot molul ala,ceva care sa-mi placa...asa ca tot in arad caut...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns panda77 spune:

Multumesc frumos, cafera si violetan pentru cuvintele voastre frumoase ! Adevarul e ca fie-mea nu e o frumusete in sensul clasic, dar e expresiva .

dulce toti strumfeii .

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

quote:
Originally posted by panda77

Multumesc frumos, cafera si violetan pentru cuvintele voastre frumoase ! Adevarul e ca fie-mea nu e o frumusete in sensul clasic, dar e expresiva .

dulce toti strumfeii .

Panda, fudula mamica de www.flickr.com/photos/23506973@N07/" target="_blank">Ilinca - 15 iulie 2007





panda, nu e adevarat! e foarte frumoasa si foarte expresiva.
o tzuc dulce pe obrajorii aia tari si carnosi!

tuturor strumfilor - NOAPTE BUNA si mamicilor - SOMN NEINTRERUPT!

pupici!

gogosel, mamica lui rares-mihai (11.08.2007)


poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

quote:
Originally posted by alina.a

auzi tu la ea ce viteaza a avut! cand sa ma dau si eu rotunda ca m-am intalnit cu o "forumista draga" mi-a luat-o inainte...lasand gluma la o parte,chiar mi-a facut mare placere sa ma intalnesc cu cristina(timi07), sophi si tati al ei,o familie frumoasa,calda,cristina arata ca o pustoaica nici nu zici ca a nascut,sophi o dulceata care "vorbeste" cu toata lumea(doar e leu ca mine...).cristina sper sa reusesc sa-i fac poze lui eli cu noua ei mutrita.
ashera nu a putut ajunge si uite ca pe otilia nu am reusit sa o anuntam din timp.nici o grija fetelor ca mai venim,e perfecta camera aia pt "mama si copilul" din mol,eu am luat incalzitorul de papa cu mine,data viitoare daca e in weekand poate vine si milena cu mihnea,asa sa roiasca baietii in jurul lui eli
am vazut poze cu strumfi superbi!
karli eli m-a uimit zilele astea,e fantastic cum simt copii dragostea de la bunici...nu a vazut-o pe mama de la 3 luni dar s-a format intre ele o legatura asa de stransa,efectiv ramanem amandoi si eu si sotul uimiti...daca o intreb "unde e tata" de multe ori ii e lene sa se uite la usa dupa el, dar daca intreb acum "unde e bunica" incepe sa rada si da din maini si se uita dupa ea in toata camera.a invatat-o deja sa se strambe(ceea ce scria si cristina mai sus)face o mutrita asa de dragalasha si pufaie pe nas.o trage de par,tipa cu ea "vorbeste" cu ea,rade numai cand o vede...mie mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca duminica pleaca.pentru mine e "trai pe vatrai nenica",mama sta cu eli,mai spala vase,eu am putut sa-mi dau in petic in bucatarie .am mancat ca un purcel asa ca pentru evenimentul de sambata sunt ca un purcel.dar unul fericit in propria-i piele,asa ca mi se cam rupe cum zice vorba....
si iar am scris pt o saptamana...
si uitam draga cristina nu am gasit nimic de imbracat in tot molul ala,ceva care sa-mi placa...asa ca tot in arad caut...

alina mamica bulinei www.youtube.com/watch?v=54C4rgga0L0" target="_blank">Elisa (20 iunie 2007)

votati bulina www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=5" target="_blank">aici(asacreste) si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">aici(elisadescoperindlumea)


povestea noastra...






Mi-asi fi dorit si eu tare mult sa ajungem.
Sper ca data viitoare sa fim si noi prezenti



Mami de bebe
Chris (08.08.07)
http://picasaweb.google.com/Ashera4u

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Neata!
Azi sunt matinala rau, ne-am trezit la 4.30, asa ca dau eu o cafea maaare indulcita cu multa buna dispozitie si rabdare

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata!

Atit am avut timp, sa ma cintaresc: 66.8. Sper ca se mai tine 'marea slabire'.

Ioana, mama Mirunei si a Smarandei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Lavi multumesc de cafea, ce bine ca e calda, sa ma incalzeasca pe zapada asta. Si eu care credeam ca vine primavara

Azi sun la doctor sa vad daca putem merge la vaccin, poate reusim si sa o cantarim pe Mara ca pe cantarul de acasa nu mai incape . in rest toate bune, inca nu a aparut nici un dintisor, asteptam pragul psihologic de 9 luni (atunci i-au iesit lui David si se pare ca Mara ii calca pe urme)

am uitat de cantarire: 69 kg

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Buna dimineata tuturor! Lavinia, pai chiar asa de matinale? Va stiu eu harnicute, dar prea va intreceti cu harnicia, fetelor!

Petra, ma bucur ca v-a fost bine la munte. Mi-ai facut un dor de duca!

Eu stagnez la 55.5 de kile. Cred ca am intrat intr-o faza de platou - in sensul ca nu mai mananc din farfurie, imi iau direct platoul in fata. As face bine sa reiau ceva exercitii fizice, dar asa-mi lipseste cheful!

Mergi la inceput