Mamici norocoase de sept-oct 2008(31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Delphi, ma bucur atat de mult pentru tine!
Sa-ti ajute DD brotacelul sa fie sanatos si sa creasca mare mare.

www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Pui mic

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

DELPHI felicitari pentru brotacel , sa fie sanatos si sa creasca mare si frumos.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

neata fetelorrrrr....felicitari Delphi pt permis si pt brotacel!!!...chiar asa...ce e cu Codruta???n-a mai dat niciun semn...

eu tot cu viroza pe mine sunt...a inceput sa-mi curga si nasul dar nu f rau...mi se umezeste....baga paracetamol, propolis C tablete, propolis tinctura fara alcool, sirop de muguri de brad....sper sa ma lase mai repede pt ca si noi mergem joi intr-o mini-vacanta la Londra de 5 zile...si nu am kef sa stau in camera...

apropo de pisica.....E CINEVA PRINTRE VOI CARE LOCUIESTE LA BLOC SI ARE PISICA IN CASA??????

...vine minunea!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilia_99 spune:

feteloooooor..... am scapat de hematom!!!!!!!!
nici nu pot sa va spun ce bine ma simt, asa emotii am avut! bb zburda pe acolo, se intorcea, facea toate cele. i-am vazut mugurasii, are 180 BCF, restul.. cu iertare, nu le-am tinut minte si n-am foaia acum linga mine. eram asa de bucuroasa ca nu mai e hematomul si ca bb e bine ca n-am mai fost atenta la ce-mi spunea.
teomaria, multumesc ca te-ai gindit la mine si voua tuturor! va doresc si voua numai vesti bune si copii sanatosi.
delphinas, felicitari si tie si pt bb si pt permis si mai incetati cu gindurile astea negre: auzi, oprit din evolutie. nu se opreste nimeni, bb-i cresc!

yupiiiiiii!

asa... vreau si eu in listuta: DN 07.06.1978, DPN 30.10.2008, va rog!


9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Hai sa va inveselesc putin. Cu o problema... de matematica

Acest exercitiu a fost creat de un profesor de matematica de la Universitatea din Barcelona care apoi a cerut elevilor sai sa o rezolve.

Problema:
Mama are cu 21 ani mai mult decit copilul sau si peste
6 ani copilul va fi de 5 ori mai tinar decit mama.
Intrebare:
UNDE e TATAL?


Aceasta problema se poate rezolva matematic; nu e atit de dificila cum pare.

Solutia mai jos !

SOLUTIE:

Copilul are azi X ani si mama Y ani, stim ca mama are cu
21 de ani mai mult decit copilul.
Deci:
X + 21 = Y
Stim ca peste 6 ani copilul va fi de 5 ori mai tinar decit mama.
Deci putem scrie urmatoarea ecuatie:
5 (X + 6) = Y + 6
Inlocuind Y cu valoarea din prima ecuatie, rezulta:
5 (X + 6) = X + 21 + 6
5X + 30 = X + 27
5X - X = 27 - 30
4X = -3
X = -3/4
Copilul are azi -3/4 dintr-un an deci are -9 luni.
Din punct de vedere matematic putem confirma si dovedi ca in acest
moment mama concepe copilul.


Rezultatul:
TATAL este PESTE MAMA.




POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08//" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
15+ Mami de Denisa

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ramo, eu am pisica. De ce intrebi? Stai linistita cu toxoplasma, daca pisi e curata nu ai de ce sa-ti faci probleme. Ideea e ca atunci cand ii schimbi nisipul sa porti manusi sau sa rogi pe sot sa schimbe.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08//" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
15+ Mami de Denisa

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

monica superrrr tare ......mi-a placut problema

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

ilia esti in listutza la loc de cinste printre celelalte gravidutze fericite Dar sa ne dai si data ultimei menstruatii



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08//" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
15+ Mami de Denisa

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Ma bucur pt vestile bune delphinas, illa!
Eu ma simt binisor, greturile sunt doar dimineata, dar suportabil. Astept si eu urmatoarea ecografie, dar mai e pana atunci!

10+ si mamica de Dragos (26.09.2006)
Povestea iubirii noastre mici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonzca79 spune:

quote:
Originally posted by monica_dicut

ramo, eu am pisica. De ce intrebi? Stai linistita cu toxoplasma, daca pisi e curata nu ai de ce sa-ti faci probleme. Ideea e ca atunci cand ii schimbi nisipul sa porti manusi sau sa rogi pe sot sa schimbe.



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08//" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
15+ Mami de Denisa

EL NINO





Moni...nu e vb de toxoplasmoza....pt ca de cand am pisica mi-am facut de 2 ori testul si e negativ...iar pisica nu iese din casa...nu atinge pamantul...nu intra in contact cu alte pisici...nu manca carne cruda.....deci nu-mi fac griji in privinta asta motiv pt care nu ma feresc sa-i schimb nisipul...ideea este ca.....ce voi face cu ea dupa ce vine bebe....pur si simplu nu o pot da...am crescut-o de mica....acum are 3 ani...nu este agresiva deloc....nu a fost niciodata....insa naparleste...cel putin in perioada asta ii cade parul intr-o veselie...nu sta la periat....aspir eu zilnic insa pe unde trece lasa par....iar sotul innebuneste....

nu stiu cum o voi scoate la cap pt ca el nici nu concepe s-o tinem....iar eu nu concep s-o dau...numai cand ma uit la ea seara si-mi trece prin cap ideea de a o da incep sa plang....tu ai vb cu medicul in privinta asta????

...vine minunea!!!

Mergi la inceput