Mamici norocoase de sept-oct 2008(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zambetmic spune:

'neata burtici
uf ... duminica imi dadusem "intalnire" pe mess cu niste rude sa le anunt de bebe, dar inainte am intrat aici si am citit ce scrisese digeka si n-am mai avut curaj
bineinteles ca s-a insturat iar paranoia si nu mai sunt in stare sa fac altceva in afara sa astept ziua de vineri cand tre sa vad iar guguloiu
azi parca dupa vestile delfinasului ... parca mi s-a mai inseninat ziua felicitari pt examen si pt mogaldeata in grafic de 9 saptamani

in alta ordine de idei, starile de greata sunt din ce in ce mai naspa, si insotite de ameteli, mai pateste cineva la fel ????
ma gandesc ca daca s-ar opri din evolutie sarcina ... nu m-as mai simti asa naspa cu greturi si d'astea ...
in fine ... incerc sa raman optimista pana vineri si sa gandesc pozitiv, dar mai am si scapari ...
daca totul e ok vineri la eco o sa anunt luni si la servici
teoretic ar trebui sa fiu in sapt 11, 12 ... ufff sa vina vineri
va pup pe toate si va doresc zile frumoase si mogaldete cumintele

guguloi 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

ZAMBETMIC stai linistita ca totul o sa fie bine, nu-ati mai face atatea griji ca nu-i faci bine nici lui bebe nici tie.

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ufff uitasem sa schimb semnatura...azi facem si noi 17 sapt, ce-a mai trecut timpul....

17+
Mamica fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Hello burticutzelor!!!! hop si eu pe aici
teomaria ma bucur ca bebe este bine si este in grafic
eva, piolica, kid, drum bun si distractie placuta pe unde mergeti si aveti grija e voi si de bebe
giulianna felicitari si la mai mare!!!!!
delphinas ma bucur mult ca este totul bine
In ce priveste concediul la noi a fost deja anul asta in februarie cand am fost in Paris. La vara nu cred ca vom puteam merge pentru acum daca vremea buna va tine cu noi urmeaza sa ne apucam de construit viitoarea nostra casuta. Adica nu noi o facem ci constructorii, dar acestia trebuie supravegheati. Si parca sunt gata sa renunt la un concediu doar ca sa imi vad casuta gata ridicata prin toamna si apoi cel tarziu prin decembrie sa ne putem muta. Deci eu cam la asta visez acum.
Va pupik pe toate si va doresc o zi excelenta!!!!!!

Andreea13+(BEBE al nostru)
Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Mai fetelor, de Codrutza ce mai stiti?



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08//" target="_blank">POZE CU BURTOIU SI BUBURUZA
15+ Mami de Denisa

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna dimineata burticutele!!!

Delphinas, feleicitari pentru bebe si permis. Muklta sanatate in continuare si sa te folosesti de carnet !!

Giulianna felicitari. Va faceti mari pe zi ce trece. !!

Eu maine ma duc la eco apoi poimaine la TT. Am emotii - este pentru prima oara cand vine si sotul meu cu mine la eco!! Cred ca am cele mai mari emotii de pana acum ( si am mai facut cam 6 eco-uri pana acum)

Pup toate fetele si o zi buna!!


viitoare mamica de septembrie 2008

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

neata!

delphi felicitari pentru bebe marisor !!!si pentru permis!

zambetmic nu-ti mai fa pb eu sunt tot 10+ ca si tine si la fel greata si ameteala sunt la ele acasadar asta ma ajuta mult la psihic ca stiu ca bebe creste...stai linistita si nu te mai stresa

bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Multumesc fetelor, asemenea si voua!
Sa ne facem mari si sa ne intalnim cu si in parculet.

17+
Mamica fericita de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

GIULIANA dabia astept sa ne intalnim in parc si cu si cu , nu mai am rabdare, dar pana atunci, sa fim noi sanatoase si bb-ii la fel

pt toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Buna dimineata fetele. cam tarziu intru si eu dar am ceva treburi de rezolvat la scarbiciu si ma cam tin departe de voi. promit ca azi o sa va citesc dupa ce termin toata hartogaraia de facut.
multumesc tare mult de urari. abia astept sa vina sotul acasa si sa+i iau masina si sa conduc. dar cel mai mult ma bucur ca mazarica e in grafic. mazarica care acum e brotacel, dar pt noi tot mazarica va ramane. inca nu se distinge foarte clar, dar v-am spus, e precum un brotacel. am vazut capusorul, corpul si codita unde fa vi funduletul. imi venea sa plang cand am vazut sacul plin. data trecuta nu se vedea cine stie ce. chiar ma gandeam ca as putea fi pasibila de sarcina cu ou clar.
vreau sa va spun ca, conteaza enorm de mult relatia cu dr. acum merg la o dr super sufletista. si ea se gandea ca ar putea fi ceva in neregula cu sarcina mea, ca ar putea fi sarcina fara embrion si nu stia cum sa imi spuna, cum sa imi explice ca exista asa ceva. dar cand a vazut pe monitor mazarica-brotacel a respirat usurata si s-a bucurat si ea pt mine.
29 mm avea lungine mititelu si bataile inimii nu mai stiu.nici in caiet nu m-am uita sa vad. oricum cand am vazut-o (deja vorbesc despre o "ea") imi curgeau lacrimile suroaie pe fata. abia daca putea sa ma tin pe picioare de fericire.
ne marit doza de utrogestan, de la 3/zi la 6/zi, dar ne-a redus-o pe cea de elevit ca si asa am pus pe mine.....cat fulga sunt acum.
o sa schimb si semnatura, chiar ieri cand am fost la ea, facusem 9s. sunt asa fericita.
va pup pe toate si va ofer cate o cupa de sampanie pt copii, chiar daca eu mi+am permis ieri sa beau sampanie pt maturi, dar in secunda urmatoare eram deja in pat si
va multumesc inca o data si revin mai tarzior cand termin si eu treburile.

ps. am vazut ca ati intrebat de codruta? chiar nu a mai intrat? oare ce s-o fi intamplat cu ea?

poze

7+ ai grija de mazarica mea
primele hainute

Mergi la inceput