Nasterea la Medlife (8)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sake spune:

Nu am mai intrat de mult pe site ,,bebelina imi ocupa tot timpul.
M-am bucurat foarte mult cand am citit un mesaj ,,si anume cel al lui gyorgi. Eram acolo cand ai nascut si am vazut-o pe printesa ta chiar de aproape (eu ma prezentasem pt vestita baita) si am vb cu ea:)). Ma bucur sa aflu ca este bine si sanatoasa:))
Sper sa nu te superi pe mine pt acest mesaj ...dar am fost foarte impresionata de "ea". (impresionata in sensul bun al cuvantului)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by rayababy

Cristina, am luat uricol- plic efervescent3/zi. nu e antibiotic

Raya34+



Raya, da , nu e antibiotic, dar are mai multe roluri, de dezinfectant al cailor urinare, de prevenire a aparitiei pietricelelor la rinici si de antispastic. Si mie mi-a trecut infectia , dar dupa vreo 8 zile de tratament. eu am avut si o pietricica care s-a eliminat si am avut niste dureri groaznice!!!
Eu am luat totusi Uricol 10 zile, ca sa fiu sigura ca nu mai a ramas nimic, de multe ori daca nu faci tratamentul complet, infectia poate reaparea. Multa sanatate...
Aaa..cand ai urmatoarea programare la dr Popa?

Cristina 19+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaDulcica spune:

Neatza burtici si mamici!
Am si eu o dilema. Miercuri cand am fost la eco mi-a spus dna Cheles Carmen ca bebe e intors cu capul in jos. Insa ieri s-a miscat foarte tare aproape toata ziua. Credeti ca s-a intors din nou? Adica e posibil ca dupa ce se intoarce cu capul in jos sa se mai rasuceasca el? sau ramane asa pana nasc?
Va pup

Diana 31+ - DPN 26 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaDulcica spune:

In sfarsit nu mai sunt moderata!! Yupii

Diana 31+ - DPN 26 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Diana, am citit ca dupa ce bebe se intoarce cu capul in jos, ramane asa pana la nastere. E normal sa fie activ, doar isi face de cap la tine in burtica...

Cristina 19+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

buna fetele!
am fost si eu ieri la medic sa vad ce se intampla cu stomacul meu. din pacate nu a putut sa-mi faca nimic pt ca nu am voie endoscopie. si numai asa as fi vazut sigur ce am. mi-a prescris niste pastilute pe care am incercat sa le iau si singura dar nu au avut efect si mi-a zis ca altele nici nu poate sa-mi dea.... Asa ca traiesc cu groaza in fiecare seara sa nu ma apuce iar vro criza. Cand a venit tanti de la salvare mi-a facut injectie cu scobutil si ranitidina ca sa-mi calmeze durerile. oare imi da de la farmacie macar scobutil fara prescriptie medicala?

19+

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_prea spune:

Marina, pt. durerile de stomac poti lua si no-spa, care nu te afecteaza in sarcina.
Mie mi l-a dat de la farmacie in loc de scobutil. Este mai slab decat scobutilul dar macar stii sigur ca-l poti lua.
Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

merci claudia
no-spa si maalox mi-a prescris si medicul. eu luam aceste pastile si inainte cand aveam gastrita si am incercat si acum dar nu mai merge. ideea e ca atunci cand ma apuca o criza de stomac nici nu pot sa respir, sa vorbesc...stau ghemuita si urlu de durere... Nu pot sa beau nici un strop de apa. si daca incerc o pastila, o vomit. Ma ajuta doar injectia. mi-a facut intravenos si a trecut.si de asta intrebam daca imi da de la farmacie injectii fara prescriptie. intravenos nu are cine sa-mi faca dar intramuscular mi-o fac si singura la nevoie. plus ca nu-mi vine sa dau cate 2mil de fiecare data cand ar veni salvarea pt o banala injectie. am sunat atunci la de stat si puteam sa mor ca nu venea nimeni. si pana la urma am sunat la PULS dar m-a costat 2 mil....

20+

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sake spune:

Marina_1609,eu am ulcer de 5 ani si in timpul sarcinii s-a agravat si mai mult. Dupa ce m-am tavalit de dureri cateva luni am gasit un tratament "babaesc" care a dat rezultat in timp.
In fiecare dimineata pe stomacul gol, luam cateva picaturi de lamaie. Chiar daca ti se va parea stupid este singura citrica care iti este recomandata la ulcer (este cicatrizant). Dupa ceva timp am inceput sa ma simt mai bine.
Am incercat si eu nos-pa ...apa de ploaie pt mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Marina, laptele caldut nu te ajuta?? Mie imi face bine si eu avand probleme cu stomacul ( un ulcer)

Cristina 19+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput