Nasterea la Medlife (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

salut !
nu am mai scris de ceva vreme, dar uite ca m-a ajuns si pe mine stresul din urma...am fost azi la echo (am mai scris si la mamici de maiiunie2008), si mi-a zis ca am colul scurt, de 2,5, dar e inchis. Astept maine sa vad ce-mi zice dr. Mendez si, vorba lui Jackie, traiesc cu spaima celor 35 de saptamani (bine, pana acum nici nu-mi trecea prin cap ca as putea naste in alta zi decat cea programata, cred ca din obisnuinta de la Raluca, unde din cauza/datorita Gravibinonului nici la termen n-am avut contractii) minime, sau 37, sau cate-or trebui sa fie, uffffff....
sunt cam speriata, io sunt cam agitata de felul meu si nu-s obisnuita cu restrictii, gandul statului in pat ma crispeaza dar daca e musai, cu placere !


Dana M. 33+ si Raluca (6 ani si o luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Poate ne-am incrucisat pe acolo, Dana, ca si eu am fost azi la control. Deci, e vorba mai nou de 37 de saptamini, asa ca e stresul si mai mare. Bine, dr a fost foarte dragut si m-a linistit ca in niciun caz nu ma lasa pe drumuri in caz de ...Doamne fereste! Altfel spus isi trimite pacientele la alti doctori dispusi sa preia astfel de cazuri. Da Doamne sa nu fie cazul...
Curaj burticilor ca o scoatem noi la capat!

Jackie 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaDulcica spune:

Am fost si eu ieri la dl dr Mendez si l-am intrebat ce se intampla daca doamne fereste nasc prematur. Mi-a spus ca cei din conducerea Medlife au hotarat sa nu se mai nasca prematur acolo. Explicatia domnului dr a fost ca desi s-au intamplat vreo 5-6 astfel de cazuri si toti bebelasii au fost ok, celor din conducere le este teama ca nu cumva sa se intample ca vreun copil sa nu supravietuiasca si astfel sa se duca vestea ca la Medlife a murit un bebe.
Asa ca dl dr mi-a zis ca el nu isi lasa pacientele de izbeliste si daca se intampla sa nasc prematur ma va trimite la colegii lui de la Municipal.
M-am mai linistit si incerc sa nu imi mai fac griji mai ales ca la ecograf ieri mi-au spus ca bebe are 1,6 kg, e cu capul in jos si este bine. Iar dl dr Mendez mi-a zis ca e totul in regula, toate analizele sunt bune, colul este lung, tare si inchis si bebe sta bine in burtica.
Va pup

Diana 30+ - DPN 30 mai / 4 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaDulcica spune:

Iubu felicitari pt bebe! Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!

Diana 30+ - DPN 26 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criscris spune:

quote:
Originally posted by Marina_1609

aaaaa. si mai am o dilema. voi in afara de medicul de la medlife cu care o sa nasteti, mai aveti si alt medic la care mergeti regulat la controale? ca eu nu am.... Am avut la inceput dar am fugit de acolo. ultima data am fost la eco la medlife la 13 saptamani dar de atunci nici un alt consult. si urmatoarea eco o am la 23 sapt. plus ca mai am si eu cateodata vro problema si parca ma simt incomod sa-l deranjez pe Pelinescu.... Poate aveti voi si alt medic bun...as prefera la un particular... sa ma mai duc la controale sa ma simt mai in siguranta
ma refer la controale din astea gen cantarit, masurat....si o eventuala ecografie in caz de urgenta, ca la medlife tre sa ai programarea cu 4 luni inainte...

19+

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1




Marina, sa stii ca medicii de la Medlife, intr-adevar, nu te lasa de izbeliste, nu iti face probleme. Discuta cu Pelinescu de asta. E rau la dansul ca e cel mai, cel mai ocupat... fiind si directorul maternitatii, am inteles...

Apropos de un al doilea doctor, nu vreau decat sa iti zic ca eu merg, intr-adevar in paralel, dar doar pentru ca am inceput cu o doctorita in Ploiesti cu care mai tin legatura. De altfel dansa a fost asa de altruista incat sa imi spuna ca fac bine ca vreau sa nasc la Medlife, chiar mi-a dat o groaza de sfaturi cum sa fac si l-a laudat fff mult pe Pelinescu.

In cazul tau, nu stiu ce sa zic... poate mai bine te bazezi pe unul singur... sa nu te incurci mai rau, mai ales ca Pelinescu e super si te poate indruma, chiar in cadrul clinicii, sa iti rezolvi si problemele cu stomacul.

Te pup si va pup pe toate!
O seara buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

quote:
Originally posted by Jackie

Poate ne-am incrucisat pe acolo, Dana, ca si eu am fost azi la control. Deci, e vorba mai nou de 37 de saptamini, asa ca e stresul si mai mare. Bine, dr a fost foarte dragut si m-a linistit ca in niciun caz nu ma lasa pe drumuri in caz de ...Doamne fereste! Altfel spus isi trimite pacientele la alti doctori dispusi sa preia astfel de cazuri. Da Doamne sa nu fie cazul...
Curaj burticilor ca o scoatem noi la capat!

Jackie 32+




Heeei, mishto faza ! Io am fost pe la 11, eram una maaaare in blugi cu ecografiile-n brate (m-oi fi si-njurat c-am stat vreo juma de ora inauntru, ca ziceam ca sunt stresata cu colul si pana m-a linistit dr...). Am stabilit sa ma straduiesc sa ma odihnesc, sa 'vorbesc' si cu bebe sa stea linistita macar pana la ziua mea (pe 19 aprilie) desi io o vreau tauroaica, ca-mi ajunge berbecul de mine

iubu77, ma bucur tare mult pentru tine ! Doamne-ajuta ! Sunt convinsa ca va fi bine, e un an bun si va fi un bebe norocos !

Dana M. 33+ si Raluca (6 ani si o luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Poate invers, Dana, ca eu am fost inainte de 11 si dup-aia a tot alergat dr cu mine - la ecograf sa vada in ce pozitie mai sta bebe, dup-aia a vrut sa facem programarea pentru cezariana, dar s-a dovedit ca e prea curind. Mi-a fost si jena ca a pierdut atita timp dupa mine - asa ca sper ca nu m-ai injurat tu
Eu am DPN o saptamina dupa tine, asa ca bebe trebuie sa stea cuminte cam pina la Paste...Doamne ajuta, ca dupa ce l-a laudat dr dimineata ca s-a asezat frumos, toata dupa amiaza s-a sucit de abia mai misc

Jackie 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Pup fetele,
SI eu am acelasistres, sa nu m-apuce nascarea inainte de 37 de saptamani, desi eu am varianta de rezerva cu medicul de la Elias care m-a urmarit de la inceputul sarcinii. Oricum, sper sa mai stea bebita macar 2 saptamani, asta si cealalta.
Maine ma duc si ei la control, la Mendez, sunt ultima programare si-mi recolteaza si pentru streptococ, sa vedem daca-l mai am.

Si pe mine m=ar interesa ce ati pus in bagajel mamicile care ati nascut. Am inteles ca nu trebuie sa ma car si cu pompa de san dupa mine ca au ei?

Pupici.

Cristina35+

Asteptand-o pe bebe
POZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Cris, eu ti-am zis ca au pompe de san Avent, nu lua de acasa..eu mi-am luat cosmeticele, incarcatoare de mobil si aparat foto...periuta si pasta si gel de dus...nu-ti trebuie nimic.

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Luny, mersic,

Cristina35+

Asteptand-o pe bebe
POZELE MELE

Mergi la inceput