FIV in Ungaria 35

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonagurau spune:

BUNA FETELOR

Stiti cumva daca la Debretin se congeleaza embrioni
DANETTE
Iti doresc un FIV fara mari emotii si 100% reusit.
LAURA GARNER
Sa se iubeasca mult si sa iasa embrioni de cea mai buna calitate
TUCULUCU
Multe salutari tie si BEBEILOR tai
SIMONA-Oradea
Imi pare rau pt tine .Chiar daca acum sa intamplat asa sansele tale de reusita sunt sigure si reale .Fii tare
CHARMI Mult succes!!!
FETELOR VA ROG SA INTRATI LA CAMPANIA CIVILA SA AJUTAM SI SA LUPTAM PT A CERE STATULUI ROMAN FINANTREA REPRODUCERII ASISTATE MEDICAL SI IN ROMANIA



Vreau sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Buna la toate fetele !

Laura Garner, bafta multa, sa fie cu noroc si asteptam cu nerabdare vestile bune.

Simonagurau, sa-mi fie rusine ca n-am stiut ca este vorba de Papanicolau, si da l-am facut, trebuie sa merg dupa rezultat joi, iar la naturiste am mai citit doar ca nu stiu ce anume sa aleg din atatea naturiste. Oricum multumesc deocamdata de sfaturi si fi sigura ca am sa te tin la curent cu tot ceea ce mi-i se spune la Debrecen.

Borzasimoma bucur mult pt. tine ca te-ai hotarat sa continui chiar daca asteptarea e de 3 luni sunt convinsa ca o sa merite.

Dariaioanaxx, multumesc de lamuriri, eu totusi sper sa nu fie chiar asa avansata boala asta pt. ca defapt nu am avut simtome specifice de E coli, doar din analize a reiesit ca are sotul, iar mie mi-a recomandat doctorita sa iau medicamente preventiv. Oricum dupa tratament o sa mergem sa ne refacem analizele. Multumesc inca o data

Charmy bine ai venit printre noi si multa bafta in pregatiri

Va pup si va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie !

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:


Simonagurau, DA se congeleaza embrioni la Debrecen, stiu asta de la colegul meu de care vorbisem cu alta ocazie despre sotia lui caruia nu i-a reusit FIV-ul cu 3 embrioni, dar normal i-au extras 10 din care au folosit 3 iar ceilalti 7 i-au congelat, iar in mai cand sunt programati iarasi o sa foloseasca din cei congelati. Asa ca si noi cele care mergem la Debrecen putem sta linistite referitor la congelarea embrionilor.

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonagurau spune:

scamiy

OK sa vedem daca o sa avem ce congela.Eu zic sa iei Omega 3 cu acid folic de la doppel herz 1/zi ,vit E si aspirina efervescenta+vit C primele 10 zile de CM 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Buna fetelor!

Am vorbit cu embriologul si ne-a spus ca pana acum avem 3 embrioni, dar si ceilalti 2 ar putea inca sa se fertilizeze. O sa mai sunam maine sa aflam mai multe vesti. Eu acum nu ma simt prea bine - mi-e rau de la stomac de azi dimineata...

Va pup,

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Laura, felicitari pentru cei 3 embrioni! Tin pumnii pentru restul si mult, mult noroc la ET si dupa aceea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Laura cum ti'e rau?????ai dureri?balonari?stari de voma?
baga lichide multeee,,cat poti de multe..
felicitari pentru embrionasi..te pup si tin pumnii sa fie bineee!!
va pup pe toatee


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Liana, merci pt sfaturi si multumesc tuturor fetelor pentru incurajari si rugaciuni! Ma simt mai bine acum. Am fost deranjata la stomac, cred ca atata tot. Am tot baut ceai de menta si am mancat paine prajita si orez si mi-e mult mai bine. Cred ca a fost o combinatie de emotii si mancare (trebuia sa mananc mai usor ieri, dar pt ca m-am simtit bine am mancat normal, sau chiar mai mult decat ar fi trebuit...). A vorbit sotul meu cu dr. Kovacs azi dimineata si ne-a spus ca e ok daca nu am febra. A zis ca daca mi-e si maine rau vrea sa ma vada, dar nu cred ca e cazul. Dupa ce am mers la baie de vreo 6 ori (sau mai mult) azi, cred ca in sfarsit m-am golit si sunt ok. Stau in pat toata ziua, ca asa a zis Kovacs cand a auzit ca nu mi-e bine. Ma mai ridic sa vin la calculator din cand in cand. :)
Va pup si va multumesc!
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Laura ma bucur ca esti mai bine..da oricum bea lichide cat de multeee,,io am un pitic cu lichidele


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornelianeli spune:

bine v-am gasit la un nou capitol
sa fie cu noroc pentru toate fetele
liana ,aici sunt nu v-am uitat ,nu am noutati insa va citesc
miha3 pentru toti 4
mariaaa toate la timpul lor
ioana ,andicu,daniela,daria,atelocin,miha2004,pussi si toate fetele va pup

Mergi la inceput