Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Lixa, tu ma intrebasesi de carte, trebuie sa ma uit daca o gasesc pe engleze, stiu numai titlul pe nemteste si banuiesc ca nu te ajuta cu nimic. Sau vorbesti germana?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna...La multi ani pt. micuta Alessia,pt.si mai micutulSimon!...apropo Littlebig,cum ii spuneti micutului Simon?asa intreg? sau sebastian

super chestia cu concursul;au inceput sa ma doara ochii ...fff multe pagini cu poze...atatia copii draguti si simpatici
am votat ceea ce era de votat si am ajuns la pagina 33,o sa ma mai uit si maine
bbyasmi,pacat ca nu mai puteti participa,Yasmi ar fi adunat ceva voturi..
mariussimiuc, teoria ca teoria dar practica ne "omoara"...asta inseamna ca un copil sa nu manace 10 ore!? la noi nu e posibil...dar am vazut ca mai sunt cazuri
Mihuta,vad ca tot mai multi bebei au" probleme" cu mancatul-cred ca e o perioada si vad ca deopotriva cei alaptati si cei cu bibe
dar pt. parinti e nasoala,sau cel putin pt. mine...mor cand vad ca manca ca la 2 luni
Bine ai revenit Lumi bsi eu zic sa faci analize de singe...plange bebe un pic ,asta e...la amea au vrut sa-i dea fe ,pt. ca li-se parea prea alba copila,dar si eu si taticul avem ten mai alb asa ca eu nu m-am alarmat ,pe la 5 luni ii vom face analizele

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

la controlul lunar facut de dr. pediatru ,a plans careva bebe cand a fost controlat la urechi?adica cand ii apasa acolo langa urechi?

Ana a plans ,am fost la control de specialitate la ORL unde nu au gasit nimic,mai exact otita
a facut careva bebe otita?eu va urmaresc zilnic dar n-am "auzit"sa fi facut niciunul
ce stiti despre asta(otita) ?

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

am plecat la culcare...ca iarasi cred ca numai eu sunt p-aci

Noapte buna

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by popbianca
mariussimiuc, teoria ca teoria dar practica ne "omoara"...asta inseamna ca un copil sa nu manace 10 ore!? la noi nu e posibil...dar am vazut ca mai sunt cazuri


Cred ca te referi la cele 10 ore din noapte,nu?
Sunt copii si copii...Unii vor mai vrea si noaptea,asa e.Si daca i-o fi foame copilului doar n-o sa-l lasam flamand doamne fereste.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Fetelor m-am umplut de BUBE!!! de sambata mi-au aparut bubite mancaricioase pe sani, dar doar pe sani, nu pe decolteu sau asa ceva, ca niste mici cosulete, care ma mananca extrem de tare. aCUM se extind se pare, au aparut si pe brate si picioare. A mai patit cineva asa ceva? Credeti ca are legatura cu alaptatul? Initial am zis ca m-am intoxicat cu ceva
dar a trecut aproape o saptamana si e din ce in ce mai rau. Ce e oare? Ma mananca extrem de rau !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Aralia

Multumim frumos fetelor care ne-au votat in concursul de poze, adra_bell, mariussimiuc, nelone77, Amy26 si creem!Cate o pentru fiecare!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


www.earthhour.org/user/dBsp" target="_blank">Earth Hour 2008
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate



Unde ai pozele ca eu nu le-am vazut , nici pe Maria a lui Anca n-am gasit-o ...sunt chioara rau
Iar pozele lui mariussimiuc desi le-am gasit ( ar fi fost chiar culmea sa nu le vad nici pe astea ) nu am putut vota decat una din ele, la cealalta imi dadea eroare

Care mai aveti pozici, puneti link sa va voteze si chioara de mine

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by Victo


lumi..da e ceva in aer cu drii astia..nu stiu frate unde au facut facultatile si ce naiba au invatat atata amar de ani...prospectele nu se potrivesc cu varsta copilului.....7 medici 7 diagnostice 50 de mii de medicamente...io nu stiu..asa isi trateaza si copiii lor???
mi/e groaza de ei...imi vine sa fac medicina la ff..;)



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)



Eu vrand nevrand in 7 ani de zile la cat de bolnavicios a fost fi-miu am cam facut-o ...stateam si citeam tratatul de pediatrie de ziceai ca am maine examen , noroc ca imi si place

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Si cafeaua ca de ea am uitat : si un pepsi pentru BB !

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata... multumim lala ..ei asa mai merge

incep si eu ziua cu o cafelutza

azi am de umblat de nu ma vad...incep cu eco de bazin..cumparat haine de botez..si dupa prepa de papik...specialitatea mea si curat si spalat si..si... pana acum is satula de treba..si mai am... slava Domnului..rabdare sa am... ca in rest..incet incet le fac pe toate..bine ca ma ajuta si soatza ...macar sa stea cu junioara ...

asadar va urez o zi placuta si un we placut caci s-ar putea sa nu mai intru pana nu termin toata panarama asta..sper sa iasa bine totul... va





1 zi pana la marele eveniment :)
Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput