Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (116)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Cu asa bucurie scriu acum…Ca s-a intors Tomasaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!

Tomasa, cat m-am bucurat sa va vad in poze! Sunteti asa frumosi! Maria e absolut superba, o finuta si delicata, exact cum am presimtit ca va fi! Iar Tudor, no comment, tu stii cat imi place! Iar tu arati SUPERBINE!Felicitari, mami!
Yaia, am facut azi dimineata gustosi papanasi, halit deja 4. Sarut’mana!Am luat branzica normala, desi cred ca ar fi iesit si cu din aia calcica…hihihi…buuuuuni!
Luy, ce tare a fost urarea catre Darius! Ma faci mereu sa rad! Imi pare rau ca ieri nu ai fost in forma!Azi esti ok?
Carpatina, vezi ca s-a zbaurlit parul pe mine la comentariul tau! Imi plac mie copiii, si mai vreau unul, dar…asa curand????????????
Afibebe, bravo pt realizari!
Dani, si-a luat si permis printesa?
Annisia, sa traisca Alexia!
Emma, ce dulce e iepurasul tau!
Gabitz, ma bucur pt Eliza!


Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Nana deci asa unii bebeii nu sunt pregatiti decat dupa 7,8 luni de diversificare, of si pana atunci ce sa fac???Adica fac iar pauza ca deja a mea intoarce capul cand o pun in scaunel admira faianta cu spatele la mineNu inteleg ca eu consider ca nu am fortat-o dar mai stii, cred ca e ffff fragil pragul asta la unii bebelusi, pana la urma ce inseamna a forta un bebelus?????? Ca doamne fereste nimeni nu cred ca a bagat cu forta mancarea pe gat unui copil. Poate ca am insistat prea mult, chiar nu stiu nu mi-am dat seama mie mi s-a parut ca nu, ea ar vrea sa se joace la masa si am lasat-o sa faca ce vrea ea bate cu lingurita in masa cu castronelul isi baga manuta in mancare, dar nu o duce la gura, cum ma apropii eu cu lingurita se intoarce, strange gurita, nu renunt imediat, o mai las putin sa se joace si iar incerc, of poate nu mi-am dat seama si am stresat-o. La inceput macar nu intorcea capul si nu strangea gurita dar nici nu inghitea nimic, totusi mai aveam si eu o speranta ca va manca in curand.Deci cum spuneam luam o pauza mai lunga, asta e, unii mananca altii mai asteapta. Trebuie sa manance si ea, stiu rabdare, rabdare, rabdare daca totusi aveti vreo sugestie, asteptSabina nici banana nu vrea, daca i-o dau in mana se joaca cu ea dar nu o duce la gurita, de fapt daca ma gandesc bine nici degatelele nu prea le mai baga in gura si inainte numai asa o vedeam si plina de balute.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Rox, cum adica era Andrei colorat de la morcov ?
Si al meu prefera morcovul, mananca zilnic, crezi ca-i dauneaza ?
Mai ziceai tu ceva de curatat urechile, vad ca s-au inmultit secretiile la ghighi si nu folosesc betisoare, il sterg dupa baita cu servetel uscat.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Roxy, nu stiu pentru ce imi multumesti, dar cu placere.

Gabriela, ma bucur ca ti-au placut. Sa-ti fie de bine.

Gabitz, sper sa-ti iasa cu jobul daca asta iti doresti (am detectat putina dezamagire in tonul mesajului tau). Ma bucur ca Eliza e mai bine (Apropo de numele dulcetei tale, mie imi place mult Mandrie si prejudecata si personajul principal din carte e Elizabeth , eliza, Lizzy...)

Ana, de ce esti nervoasa?



Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Yaia, ca esti o draguta si macar tu ai apreciat efortul meu in incercarea de a gati ceva.

Papanash, Afibebe si Ana, mamici suparate sau nervoase, sa aveti o seara linistita.

Papanash, Alex se colorase cumva galbui, toata pielea, tot pe la 7 luni, si Andrei vad ca are aceeasi culoare la fata. Sabina zicea ca e palid, insa de fapt e galben de-a dreptul, mai exact portocaliu. Este de la caroten cred eu.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Oricum maine mergem la doctor sa vad ce e cu el, cu nervozitatea si mai ales cu mofturile la masa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Gabriela . Si eu ma bucur sincer ca am scris astazi, mi-ati facut ziua frumoasa!!!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Nu apuc deloc sa citesc din urma. Nu ma lasa copiii.

Yaia, sunt nervoasa ca am umblat toata ziua si n-am rezolvat mai nimic. Si nu din vina mea.

Rox, mai stiu pe cineva care s-a cautat aproape un an pe la toti dermatologii si internistii din bucuresti pentru ca avea pielea colorata spre portocaliu. Concluzia? Manca prea multe mandarine (acelasi caroten). Era vorba de kilograme de mandarine pe zi.. Bafta maine la doctor.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by Roxana_G

Oricum maine mergem la doctor sa vad ce e cu el, cu nervozitatea si mai ales cu mofturile la masa.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze



e posibil ca vazandu-l tot timpul sa nu-mi dau seama de colorit. M-ai pus pe ganduri.
Azi e prima zi cand a halit un borcan intreg de 125 de piure morcov+cartof ( voiam dovlecel dar era prea rece).

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Ana, Rox, Erina, Danielle, Myral, Sper ca n-am uitat e nimeni! Ba da, tocmai pe Marunzika o uitasem, bine ca am recitit

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput