Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Hello mamici !
revin dupa o absenta motivata. Lipsa net.

Cu intarziere urez La multi ani tuturor celor care si-au sarbatorit zilele de nastere ( ani si lunite ), o calduroasa imbratisare unei doamne speciale si urari de fericire, sanatate si noroc, bucurii de la trandafiras si nu numai.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

quote:
Originally posted by aeperju

poze cu noi:

http://good-times.webshots.com/album/562565089tDoOGT?start=12

emma si andrei


EMMAsa-ti traiasca iepurasul ,tare frumos este ,rosior in obrajor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

O blonda suna la politie: mi-au spart masina, mi-au furat totul...si volanul, si pedalele, si schimbatorul de viteze, totul...
Peste 5 min, suna iarasi la politie:-ma scuzati, m-am urcat in spate...



Poezie scrisa de un african: Cand ma nasc, sunt Negru, Cand cresc, sunt Negru, Cand stau la soare, sunt Negru, Cand mi-e frig, sunt Negru, Cand sunt speriat, sunt Negru, Cand sunt bolnav, sunt Negru, Iar cand mor, sunt tot Negru. Iar tu, tipule Alb, Cand te nasti, esti Roz, Cand cresti, esti Alb, Cand stai la soare, esti Rosu, Cand ti-e frig, esti Albastru Cand esti speriat, esti Galben, Cand esti bolnav, esti Verde, Iar cand mori, esti Cenusiu, Si tu ma numesti pe mine Colorat? CURCUBEU' DRACU' !

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Un preot catolic, unul protestant si un rabin, dupa un lung si plictisitor
consiliu ecumenic, se hotarasc sa se retraga pentru a se scalda īntr-un
lac..., deh... era canicula, īntelegeti si dvs, .........zis si facut.

Ajung la scaldat, mai palavragesc o vreme, apoi se dezbraca si intra īn apa,
se scalda, ies pe iarba... si īn timp ce sedeau la soare apare un grup de femei.

Preotul catolic si pastorul protestant īsi acopera repede partile rusinoase.

Rabinul īnsa īsi acoperi fatza.
Dupa ce trec femeile, crestinii īl īntreaba nedumeriti pe rabin:
- Bine, Rabbi Jacob, dar de ce nu te-ai acoperit si tu la fel ca noi ?
La care rabinul raspunde:
- Nu stiu cum e la voi īn comunitatea religioasa, dar la noi preacredinciosii ma cunosc dupa fatza.



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Aeperju, tare dulce iepurila...

Annisia, sa-ti traiasca mica nasa, sa fie sanatoasa si norocoasa

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

CARPATINA
mai trimiti ? o sa intarzii la munca ,
Sa aveti o zi buna .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanash, duamna iti multumeste.

Ioana nu mai vrea sa manance cu lingurita Vrea numai biberon.. Si nu e ca nu-i place mancarea.. ca daca i-o diluez un pic si o pun in biberon o mananca bucuroasa... Cum procedez?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am citit ceva-ceva din urma, ma bucur ca sunteti mai bine, ca v-ati intalnit si ati socializat bebeii din dotare.
Am vazut si poze frumoase, vad cum cresc din zi in zi mai frumosi, mai iubareti, mai activi, puiutii nostri.
Nu mai stiu acum care si ce am vazut, generalizez fara sa va suparati pe mine, avem langa noi cele mai gingase si nevinovate sufletele, iar sarcina noastra ( asumata ) este sa-i pastram asa cat mai mult timp, departe de rautati si greutatile vietii.


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Un englez, un American si un arab se lauda cu familiile lor intr-un bar. Englezul zice: 'Am 10 copii acasa si daca as mai face unul as avea o echipa de fotbal!' 'Eeii', spune americanul, 'eu am 15 copii acasa si daca ma mai fortez o data imi fac o echipa de fotbal american!' In sfarsit, arabul zice: 'Eu am 17 neveste acasa'. Face o pauza in timp ce soarbe tacticos din pahar. 'Daca imi mai iau una, imi fac teren de golf!'



S-am incalecat pe-o sea... Ca sa se duca si Maria la munca, ca altfel poate o dau aiai afara

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Papanash, duamna iti multumeste.

Ioana nu mai vrea sa manance cu lingurita Vrea numai biberon.. Si nu e ca nu-i place mancarea.. ca daca i-o diluez un pic si o pun in biberon o mananca bucuroasa... Cum procedez?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



schimba lingurita, al meu prefera lingurita din inox, cu toate ca i-am luat mai multe modele pt. bebei...


Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput