Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vera__1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristinel79

Buna, am si eu numarul de telefon al doctorului Badea, la cabinetul pe care il are dansul pe str. al. i. cuza langa mc-ul de la buzesti: 021.317.68.66. Personal nu am ajuns pana la dansul dar am o verisoara care a nascut cu dansul prin cezariana de doua ori la Municipal, este multumita.
Sper ca am fost de folos.

si cat costa o cezariana ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crys08 spune:

Salut! Ati nascut careva cu dr. Kanyo din Ungaria?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annabubu spune:

hello,

chiar azi m-am inregistrat pe forum pt ca pe parcursul sarcinii si chiar si acum m-am ajutat foarte mult de experientele mamicilor de pe forum si voiam sa impartasesc si eu din experienta mea de proaspata mamica. Am un baietel de 2 luni si 1 zi, Tudor Andrei .

Voiam sa recomand medicul cu care am nascut eu si anume doamna doctor Bari Maria , care lucreaza la Maternitatea Filantropia, un medic de o calitate deosebita, care stie sa lucreze cu oamenii. Cel putin eu m-am simtit foarte apropiata de ea si am putut sa o intreb orice nelamurire aveam.

Am nascut la Filantropia, si pot sa spun ca am fost foarte multumita, atat de spital cat si de personalul medical, bineinteles ca la orice spital de stat, e nevoie sa cotizezi, nu iti cere nimeni, dar te simti si cel putin dnei doctor i-am dat din placere pt ca chiar s-a comportat extraordinar.

atat am avut sa spun. va las si sanatate si nastere usoara viitoarelor mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns potra2000 spune:

buna tuturor!!!sunt o burtica de 32 saptamani care are nevoie de un raspuns...sau poate 2.Prin recomandarea unei prietene am hotarat sa nasc cu dna.dr.Ruxandra Dumitrescu la spitalul Cantacuzino.Intrebarea este dak a mai nascut cineva cu aceasta dr???
Cum este spitalul...cam c tarife mai sunt la nasteri?Precizez ca sunt la prima nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinel79 spune:

Buna ! am si eu o rugaminte tot legat de spitalul Cantacuzino, anume de doctorita Ceausu Iuliana, daca ati nascut cu ea, daca ati avut sarcina urmarita de ea, nastere usoara sau cu probleme, cum a intervenit, ce fel de comportament a avut, astept raspunsuri si pe privat daca nu se poate spune direct pe forum. Ma intereseaza foarte mult, pentru o sora a mea, despre spital am aflat ca ar fi ok, ca saloanele sunt curate si ingrijte si ca duiumul de rudarese care se invarte pe acolo ar fi 'impins' catre etajul 4 al spitalului.
Multumesc din suflet !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catisto spune:

Salut! annabubu poti sa-mi dai si mie te rog mai multe detalii despre D-na Bari Maria si despre maternitatea Filantropia?
Sunt si eu insarcinata in 29 saptamani si ma gandeam sa merg la dansa .
Are cabinet particular si unde anume? Tu ai nascut normal?

Sa-ti traiasca baietelul si sanatate multa!

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fulg_de_nea spune:

buna burticilor
cu toate ca am mai intrat pe forumul de aici si am citit o gramada de chestii interesante de la voi, abia azi m-am inscris si eu...asta pentru ca abia acum am intrat in concediu si am mai mult timp pentru mine (inainte numai serviciu, casa, masa, pat sau iesit in oras, depinde de zi).
sunt in 30 de saptamani si jumatate o sa am un bebe strumf care e foarte activ inca din burtica, nici nu vreau sa ma gandeasc de 2 ori cum o sa fie cand se va naste
ce vreau eu sa va intreb este: cine o stie pe Daniela LEBIT si cine a nascut sau stie pe cineva care a nascut cu ea. nu am gasit mare lucru pe forumuri despre ea, si ce am gasit era de pe vremea cand era rezidenta lui Tutunaru = erau impresii cam nasoale despre ea...acum, na, ce sa fac, sunt cu ea si o sa nasc cu ea, nu am cum sa-mi schimb doctorul in ultimele 2 luni => asa ca va rooooooog din tot sufletul sa-mi spuneti ce stiti de ea = fie de bine, fie de rau
si inca ceva: cine a nascut in ultima vreme la ELIAS? ma intereseaza din experienta voastra cat a costat, cu cine tre sa vb ca sa ai separeu, ce trebuie sa aduci pt tine si pentru bebe...chestii de astea care streseaza pe toate mamicile.

va pooooooop si astept un reply ceva cand auziti orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babylina spune:

Si eu am nascut la Spitalul Judetean Ilfov cu doamna Doctor Dana Alexandrescu.
Super doctor, super femeie. O recomand cu incredere si caldura. Pot sa spun ca mi-a salvat viata. Am cunoscut-o cu 10 minute inainte de a naste. Daca nu identifica imediat ce se intampla cu mine (aveam contractii foarte puternice) si nu intervenea repede, riscam sa m-i se rupa uterul si sa mor si eu si copilul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pecs spune:

nu am mai intrat de mult pe forum (ma tine ocupata o minune de baietel ), am numai cuvinte de lauda pt. dr. Tanase si spitalul CFR 2.
Super personal, super doctor, super asistente, super saloane, super curatenie.... Mi-a fost foarte frica de cezariana, complicatii, infectii, etc, dar a fost f bine. Am iesit in 2 zile din spital, am dat cea mai mica spaga dintre toate, 500 lei - dr. Tanase (colega de salon 1000 lei, dar nu si-a schimbat atitudinea fata de mine, ba chiar a glumit in salon. Eu si bb ne simtim f bine, am reusit in decurs de o luna si jumatate sa ajung la kg mele initiale (58kg), e bine sa scapi de aproape 20 de kg , iar bb (3 luni si o sapt) este f cuminte, rade, se joaca, papa si face nani, plange doar inainte de masa.
Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui fulg_de_nea

buna burticilor
cu toate ca am mai intrat pe forumul de aici si am citit o gramada de chestii interesante de la voi, abia azi m-am inscris si eu...asta pentru ca abia acum am intrat in concediu si am mai mult timp pentru mine (inainte numai serviciu, casa, masa, pat sau iesit in oras, depinde de zi).
sunt in 30 de saptamani si jumatate o sa am un bebe strumf care e foarte activ inca din burtica, nici nu vreau sa ma gandeasc de 2 ori cum o sa fie cand se va naste
ce vreau eu sa va intreb este: cine o stie pe Daniela LEBIT si cine a nascut sau stie pe cineva care a nascut cu ea. nu am gasit mare lucru pe forumuri despre ea, si ce am gasit era de pe vremea cand era rezidenta lui Tutunaru = erau impresii cam nasoale despre ea...acum, na, ce sa fac, sunt cu ea si o sa nasc cu ea, nu am cum sa-mi schimb doctorul in ultimele 2 luni => asa ca va rooooooog din tot sufletul sa-mi spuneti ce stiti de ea = fie de bine, fie de rau
si inca ceva: cine a nascut in ultima vreme la ELIAS? ma intereseaza din experienta voastra cat a costat, cu cine tre sa vb ca sa ai separeu, ce trebuie sa aduci pt tine si pentru bebe...chestii de astea care streseaza pe toate mamicile.

va pooooooop si astept un reply ceva cand auziti orice



uite aici despre nasterea la Elias :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=114680

pe Dana Lebit si eu o stiu ca rezidenta a lui Tutu. Dar cum ai gasit-o chiar pe ea? Tu esti multumita? daca nu, sigur ca poti sa o schimbi, ce daca mai ai 2 luni de sarcina?

Mami de fetita si de baietel 22+

Mergi la inceput