Timisoara, Impreuna...sosirea Claudiei...(92)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Lore,imi pare rau sa aud ca Laura mica e bolnavioara...gradinita,bat-o vina,asa-i?Ce tratament ii dai????Hai pup fatuca scumpa si sa fie sanatoasa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Ana, ne vedem...
Hai ca fetele noastre culeg stele...ce fain...
Danitin are mult de lucru, asta cred ca e...

Katik, multumim...

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:))

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">CHRISTMAS 2007 by INES

www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">MONTAJ INES

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Salutare, salutare!

Ana, nici un bai major, sa traiti, raportez cu onor, doar muuuult de lucru. Luana plangea pentru ca gagiul fica-mi ii tragea cu bile colorate la fund, ei - nu Lorianei.

Dorisake, faine freze, super fain proiectu, am vazut inceputul, incredibil

Clau, ma inscriu si eu pe lista, chiar daca nu o sa reusesc sa stau mult, cat sa te vad si sa-ti dau un big pupic, ajung.
Si-ti dau si id-ul.

Katik, circu a fost de poveste si a costat doua milioane jumate, da m-am calmat deja. Acu am alta pe cap in casa, va pove eu la intalneala, ca altfel iar scriu juma de capitol singura....

Laurelu, lasa mama norii negrii, fa tu ceva bun bunutz de mancareala si da si noua reteta - e mai bine asa. Io, par exemplu, intre o conferninta de presa si o intalnire cu un client fac fasole cu ciolan.

Mihi draga mea, cu un pic de intarziere dar spun si eu LA MULTI ANI FERICITI SI MII DE BUCURII!
Si daca scoicile celea au un pic de carnita inauntru se mananca!

Sorry ca va las asa scurt dar am tare mult de lucru ... Totusi, v-am pregatit ceva, asa de inceput de primavara:

Baloane mari de spuma alba prin gradini
(Si zarzarul, si visinul, si perii)
Stau gata sa se-nalte din tulpini
Spre cerul primaverii…
Caisul nostru s-a gatit la poarta
Cu panglici albe, ca-n tablouri vechi,
Si cu zulufi de floare la urechi,
Cum astazi nicaieri nu se mai poarta.
Pe strada mare,
Ies flori inalte la plimbare
In rochii de sezon, usoare,
Cu toate ca-i o vreme asa de schimbatoare.
Ah, fetele - si mai ales cucoanele
Cand vine primavara
Sunt dulci si colorate ca bomboanele!

Mamica de spiridus, visatoarea cu picioarele pe pamant

Sa arzi - flacara, nu sa cazi - lacrima, platind tribut oricarui val...

Avem si poze noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Kati dragule...mi s-o lasat de la drum lung,aer rece si gura cascata...Se pare ca palinca de Satu Mare nu a avut efect,probabil din cauza ca a fost facuta cocartz cu bere Perroni(nastratzuro) si zaibar de Craiova...asa ca m-am capatat cu o chestie in gat,mai tare ca palinca...ce m-a umplut de inflamatie si haraiala in piept,cu tuse seaca si chin la expectorat....drept urmare iau soripel Rofedex si bombonele de doxacilina,ca cica as fi fost nu rosie,ci visinie in gat...Acuma mi-a revenit si vocea,dupa ce am shoptit vreo doo zile...ce sa fac,daca amigdalele mi-au "zburat" pe la 4 ani din gat?!
Iar aseara am halit carnita prajita,cu ouri ochi,salata de rosii,castraveti,ceapa si ardei....am beut si-o cana de pepsi si in doo ore am fost pe wc...in chinuri groaznice....cu diaree si stari de voma.Nasol e ca eu nu pot voma,pot sa-mi indes deshtele pana in pilor...'geaba...Oricum is bine acuma,n-ai vaz't drac mort!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dana,am postat amandoua o data.....ma bucur ca s-a elucidat misterul disparitiei tale si motivul plansului furiei roza...ok.M-am listinit!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

'neatza si de la mine

Ana, ce faci bei??? ai nascut?? uhh, nasoala treaba! sper ca esti pe baricade azi...un ceai ceva?! o pita prajita? hai pup

n-am scris putin mei, numa ca da rateuri locomotiva...aburii astia Ano, cred ca vin si io cu aerius si-l dizolv in gin...zau asa...

Katik, Kristinutza scumpa...vine vara...sa vezi ce-mi umplu io curtea de puradei...mai putin...

ma duc sa va citesc din urma. ne vedem deseara!




pentru Emma

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank"> Agonie si Extaz

@ Lyme

noi, impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

mariaa, tu nu sti ce iti doresti mama! vrei sa vezi ceva in gen Katrina dupa?
dana, no bine ca sunteti bine cu totii, in rest toate se rezolva!
ana, pai atunci dai si te doftoriceste mama, sa-ti treaca repede! multa sanatate, si sa nu pasezi si la ceilalti membri de familion!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

Gata am votat si eu ...imi cer scuze pentru intarziere...
Sunt acasa ,dar tot la aia ma gandesc...nu mai e cale de impacare....asta e...distractie fetele deseara.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

Mihi iubito,
stiu ca e cu intarziere...asa-s io, ma cunosti...
Iti doresc din suflet sa ai multe primaveri minunate alaturi de frumoasa ta familie.
Sa ramai la fel de buna, blanda si sufletista. Sa ai parte de bucurii si frumusete.
Un sincer La multi ani!

Lore, tie nu pot decit sa si din suflet .
am ascultat si eu piesa, chiar n-o mai ascultasem de mult.
vine soarele si pe strada ta, iti promit. nu fii trista, pastreaza frumusetea momentelor, lasa dorul sa plece, saruta minunea de copil de linga tine si zimbeste fiecarei dimineti. toate se vindeca in cele din urma. te sarut.




Anda, mami de Ed

Viata
Pasiunea
Blog DC de Timisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deya spune:

vai mama ana ce patisi?bine ca ti-ai revenit........
de emma mai stiti ceva?sau am ratat eu
Lore multumesc pentru incurajati
Mariaa cand ma mai suni?

Mergi la inceput