praline belgiene (24)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alra spune:

doar glumeam. eu am mai scris insa la mine sar multe cu cutitul. eu zic in prostia mea lucruri care eu le fac si mie mi se par normale si nici prin cap nu imi trece ca sunt vreo extrema si primesc niste comentarii ... ma simt parca de pe alta planeta. nu iti zic ce comentarii am primit cand am zis cum m-au invatat cei de la kind & gezin sa gestionez problema capatzanoasei de fi-mea.

eu stau in maldegem (pe drumu intre brugge si gent, aproape de eeklo), in flandra da. cum ati facut la karaoke, ati plecat cu babyphonu?

haha brunotjele tau e nascut in aceesi luna cu fi-mea si exact pe data pe care trebuia sa se nasca Laura. Ea s-a grabit si a venit cu 3 saptamani mai devreme, pe 6.02

Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

si iata ca mi-a batut in geam.. da nu primavara... ci sharje de bobite de gheata.. de mai multe ori .. asa cam de 3 ori intr-o ora.. alternanta cu soare... as putea spune ca nu mi-a batut.. ci mi-a bubuit.. asa de tare ca mi-a spart parbrizu...

mergeam io frumos pe chausse de louvain.. si ma uitam distrata cum dansau bilutele de gheata pe sosea, parbriz, capota, iarba din dreapta... il intreb pe barbati-miu: ma.. astea pot sparge parbrizu.?! . la care el.. ha ha .. cum naiba ? tre sa fie cat o nuca sa-l sparga..

ma uitam in sus pe chausse... cand vad ca in "gradina " la madou.. asa cam la un km.. era soare.. adicatelea.. jos in vale la st josse era grindina.. si sus la madou era soare.. dar un soare de te facea sa stai in tricou.. si asta se-ntampla simultan.. cand una bucata mai desteapta.. a determinat .. cum sa zic? o gaurica.. ce a devenit instantaneu o liniutza.. in parbriz.. mica.. mica -mititica.. la fiecare gropalan de bruxelles vedeai cum se duce-n sus liniutza aia.. mama ei!! no.. si barbati-miu -mi zice: na, iar ai cobit!!!

cica io-s de vina acum ca s-a spart parbrizu!!!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaela1171 spune:

Oana, Alra, Ardeiash sunteti super haioase, vorba lui Miri, maine am avion la prima ora si am ramas cu .......bagajul nefacut citindu-va pe voi.

Ardeiash imi pare rau de parbriz......

Fetelor maine plec la RO, nu cred ca am cum sa va citesc de acolo, imi veti lipsi, dar vin repejor si ne petrecem apoi. E tare ciudat, caci ne intoarcem pentru prima oara de cand ne-am mutat in BE (8 luni) dar....nu prea ne trage ata. Mergem mai mult din cauza vacantei Monicai, si din obligatie, dar ....parca nu cu avantul pe care il preconizam; cine stie, poate sunt eu obosita sdupa o saptamana infernala.

Oana bafta si asteptam vesti bune de la tine!

Pupicic tuturor si ne auzim.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

zbor bun Miha ! te invidiez! mie mi-e un dor... dar nu ma gandesc.. asa ,. ca sa-mi fie mai usor!
vezi incarca-ti bine plamanii cu aer de romania .. si pentru noi! si adu-ne si noua o galeata!

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

pentr ucele care sarbatoriti pastele:

Joyeuse Paque! http://img47.photobucket.com/albums/v144/dark.fact/pasqua.jpg

s-auzim numai de bine! si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

fetelor, sunt rupt mort si copt:)
n-am intors din plopsaland! jiiiiiiiiz, lume si tara, tarile de jos, francezi, englezi, olandezi, belgieni si venetici;..mah, duduia hala aia cu copiii zbierete, urlete, muzica de fond! am un cap patrat, si mintea refugioata speriata prin colturi:)
l-am dat pe sarmanu' bruno pe toate nebuniile pe care avea voie! nu era dupa varsta ci dupa CM. ba chiar am vrut sa fentam si a venit tanti responsabila cu "bata" la noi, care era de fapt unealta de masuratoare, cu 3 zone colorate marcate pe ea. si bruno, la cei 87 de cm, nu se incadra fix deloc. asa ca... dupa o coada de vreo 15 minute, am facut cale intoarsa cu buzele umflate!
p-orma am riscat un accident nasol tot cu bruno evident si cu tac'su cu capul in nori.. s-au dat pe un tobogan incaltati cu niste saci. la coborara, ma rog, la sosire de fapt, domnul sot a dat sacul urmatorului de la coada si l-a pierdut pe bruno din ochi, o secunda. doar una, in care eu, cu coada ochilor, dupa ce-am pus aparatul foto in buzunar dezamagita ca fuse totul prea repede, percep entuziasmul lui bruno si intoarcerea de 180 de grade ce o facu... direct inapoi pe pista. in acelasi timp, in traiectoria lui euforica aparuse cu vreo nush cate sute de m la ora un alt tatic in sac cu un alt copil. fu chestiune de clipite. eu il vedeam deja pe bruno zburand ca un popic in aer, fix cum, cu vreo 2 minute mai devreme un alt tatic neglijent si-a vazut fetita "explodata" efectiv, dar fara urmari grave. un soc si cam atat. orishicat! si-a luat domnul sot un ceai de nici o suta de cafele negre nu i-l sterg din memorie.
p-orma l-am pus sa se catere in niste broashtee cu el, in niste rate pe apa cu mine... balamuc in toata regula. incarc acu pozici.
de vanat oua n-am vanat. dar am primit formular, l-am completat, si la iesire bruno a primit doua pungute cu oua de ciocolata si alte nazdravanii de la kinder. sa-l vedeti voi ce mandru si obosit era cu trofeele lui; o canita de plastic cu samson castigata la pescuit de ratushte, un balon cu piticul plop de la bunica si pungutele cu cioco atarnate de incheieturile ridicate in aer ca sa nu le taraie pe jos:))) si p-orma sa-l vedeti cu cat spor scormonea el in pungi dupa outse si mi le intindea ca pe banda rulanta la dezambalat, ca de concasat se ocupa el cu succes.
buni e rupta. scoasa din circulatie, dar fericita. atat cat vede, s-a bucurat de noi si de entuziasmul nostru, si l-a pazit pe sacha, mashina de somnorit, care s-a intrecut pe sine cu somnoritul. si acum doarme, desi n-a mancat de la 3 (adica imediat 4 ore). nu-i bai. are muci, curatam, spalam, adapam si la somnul de noapte cu el:)))



miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

Paste Fericit!

http://good-times.webshots.com/photo/2446778670101920732UNcydT

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://b3.lilypie.com/A2Xhp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora spune:

Paste fericit pentru cei care sarbatoresc azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Paste fericit pt fetele care il sarbatoresc azi!




"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamana123 spune:

multumim, fete, de urari! de alea de paste vorbesc. ca desi suntem ortodocsi practicanti, am sarbatorit azi intr-un mare fel, cu 3 baieti pe langa noi, care mai de care mai fat-frumos. adica eric de beatrix, bruno si sacha de stiti voi cine! a cazut fata lata

pupe tuturor

ana, mama Mariucai (11.03.2007)
varsta mariei


www.sonia.as.ro" target="_blank">Sosonica

Mergi la inceput