Mamici norocoase de sept-oct2008(28)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

buna dimineata.

Mi e somn, dar nu cred ca zis ceva nou si necunoscut
De abia am mancat doua merdenele si un iaurt si fac poc.

BB2 a fost surpriza la noi. La Inisa am muncit vreo 2 ani si in 13 ani de cand sunt cu sotul n am avut niciodata "accidente". Credeam ca sunt deja experta in protectiedar... exista un dar, asa vine bb2 la noi.
Si daca la inceput eram bulversata si nedumerita daca este momentul sau nu de bb, acum sunt fericita si cred ca este lucrul cel mai bun pentru noi si Inisa.

felicic ai zis ca ai echo la Iosup pe 25 aprilie sau am inteles eu gresit?

teomaria si dianyra bafta la echo

giulianna care calendar chinzesc? Ca la unele mi se poatriveste si unele nu.



Laureta bb2si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Multumesc frumos Anca. Am gasit-o si o si comand daca o recomandati asa cu drag.
Delphinas eu fumam un pachet pe zi. Cand mi-am facut testul de sarcina de fericire ca a iesit pozitiv primul lucru a fost sa-mi aprind o tigara : sotul meu, care se chinuia sa ma convinga sa ma las de fumat a inceput sa rada: a zis ca sarbatoresc faptul ca o sa avem un bebe cu o tigara :)
De atunci nu am mai fumat insa in fiecare zi duc o adevarata lupta cu dorinta de a fuma.
Mananc fructe, legume... orice sa imi ocupe timpul si mainile . Daca nu ar fi fost bebe nu cred ca le-as fi lasat vreodata. Oricum, sunt 80 % sigura ca o sa incep iar sa fumez dupa ce termin cu alaptatul daca o tin asa pana la final, daca nu se estompeaza dorinta asta de a fuma. Dati cu pietre daca vreti dar n-am ce face


viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

laureta uite asta http://www.desprecopii.com/info.asp?id=21

Am facut cu toate colegele mele, la toate a iesit la fix :)

16+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

delphinas stiu ca nu prea existe cuvinte de imbarbatare, dar sa stii ca eu cred ca viata are un fel special de a aranja lucrurile asa cum trebuie, chiar daca uneori la inceput ti se pare ca nimic nu are sens. Mai ales daca depui un pic de efort si te ajuti si tu pe tine, vei vedea ca momentele fericite nu vor intarzia sa apara. Nu e intotdeauna roz sau usor, dar pe cuvant ca e interesant.
oana shhhhhhh, sa nu ma spui, ca zice bebelina ca are mama alcoolista

_
Our future determines our past
Fasolica de S16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

giulianna dupa tabelul pe care l-ai postat tu, la mine nu se potriveste... in tabel zice baietel si e fetita

_
Our future determines our past
Fasolica de S16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Hello burticutze!!! Sa nu ma bateti dar la noi a iesit soarele....in sfarsit!!!!!!....abia astept sa ies si eu un pic in parc...ca mai mult nu indraznesc ca trebuie sa stau cumintica in pat.
delphinas sa stii ca si eu sustin teoria cu 2 copii. E bine sa ai frati, sa ai cu cine sa te joci si sa te sfatuiesti
simonnesi pe mine acum m-au apucat greturile la 12s dar nu ma plang prea tare...las ca trec ele
anca81 si mie dr. mi-a zis ca din trim.II este mai bun Centrum Materna...eu zic ca ei stiu ce vorbesc asa ca eu cred ca cel mai bine este sa il asculti
denisa.gmulta rabdare stiu cum este ca si eu tot la pat sunt acum cred ca inca vreo doua saptamani pana ma duc iar la control...e greu dar asta e...totul pentru bebe
teomaria, dyanira bafta mare la eco...va asteptam cu vesti bune si poate cu culoarea carucioarelor
julyexact asa face si sotiorul meu...dar mai trebuie sa mai aiba un pic de rabdare
Pupici tuturor!!!!!!

Andreea12+(BEBE al nostru)
Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Tabelul spune ca avem dar la eco s-a vazut !
Acum, vom trai si vom vedea, ni se confirma la urmatoare eco!

Cat despre, eu am o saptmana de cand nu mai fumez. Vad ca nu prea am chef deloc pana acum, sper sa ma tzina starea asta si sa nu incep sa poftesc. Nici cafea nu mai beau deloc, nici fara cofeina nici de vreun un fel!!



14+

Poze cu noi

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Buna burticile mele dragi!!!
Am citit din urma si m-am emotionat tare de tot cand am vazut ca fetele au inceput deja de ieri sa imi faca galerie.Va multumesc din suflet fetelor.
Da azi mergem la eco si avem niste emotii mari de tot!!!!!!!!!!!Azi vine si tati cu noi asta daca nu intervne nimic in programul lui.Sper ca nu.Medicul vostru il lasa pe tati ianuntru nu?


Diana
16+ sper la un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Andy_galro multumesc si multa sanatate si tie. Succes, ca dupa control sa poti revenii la normal.

Giuliana, ar fi asa de bine daca s-ar potrivi datele din tabel cu realitatea. Mie imi iese baietel si baietel este ceea ce imi doresc !!

viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Dyanira, bineintzeles ca intra sotzul la ecografie!! Ar fi chiar culmea sa nu il lase!
Sotzul meu va asista si la nastere. Asa mi se pare normal!

14+

Poze cu noi

BEBE

Mergi la inceput