Mamici norocoase de sept-oct2008(28)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata, burtici!!!
Delphinas, cum sa ma supar...uite ca servesc si eu un ceiut de la tine

denisa.g, de ce stai in pat...probleme??(poate-ai mai spus..da' suntem multe si mai uitam, sa ne ierti)
anca81, era un subiect pe tema asta Centrum, Materna sau Elevit - parerile sunt impartite...eu zic sa faci ce zice nenea dr.
anis, sa intelegem ca nu mai esti suparici
Oana , cum stai cu fluturasii??
giulianna_,la mine nu s-a potrivit decat unul (acum imi arata ca e baiat...mi-e mie totuna, da' parca inclin sa cred ca va fi fetita pentru ca Maria mea in fiecare seara de vreo 2-3 ani se roaga pentru o surioara si DD sper sa-i fi ascultat rugaciunile) - oricum si daca va fi baietel il va iubi la fel de mult (am testat-o si-a zis ca nu se supara)

Azi am si eu intalnire cu bebe la ora 5,30, emotii...cat cuprinde, sper sa fie vesti bune - mi-am luat CD sa inregistrez tot.Daca nu reusesc seara sa mai intru, promit sa fiu prima maine dimineata...cu detalii
Stiu ca mai sunt cel putin 3 gravidute care merg azi la eco, asa ca vor fi multe vesti...

Pupici dulci la toate fetele , fara nici o exceptie!!

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">13+
uite cum crestem
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

anca, am o intrebare: cum s-a manifestat la tine iminenta de avort??
adica dureri, scurgeri???

multumesc

viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

denisa.g, in general , dr. pune diagnosticul de "iminenta de avort" atunci cand apar sangerari - am patit-o si eu la fetita si la o sarcina care s-a eliminat la 7S(avort spontan) si-am avut si-acum prin S9 cateva pete (dar s-au dovedit a fi de la o rana pe col)

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">13+
uite cum crestem
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Teomaria bafta azi la eco!

16+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

tin pumnii stransi fetelor care merg azi la intalnirea cu bb. sa dea DD sa veniti numai cu vesti bune.

poze

7+ ai grija de mazarica mea
primele hainute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

neata burtici,

ce fac fetele pe vremea asta de ....? Asa de somn imi este ca abia am vazut drumul pana la sevici!!

Tin si eu pumnii fetelor care merg azi la eco, si va pup.

12+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Multumesc frumos Teomaria!!
Multa bafta la eco azi!! Sper sa fie asa cum iti doresti.
Eu stau acasa din cauza durerilor de coloana.
Si eu am avut niste sangerari in sapt 7 dar doar dupa contact sexual si ne-a interzis sa mai avem contacte de atunci.

Multumesc pt lamuriri. Uite asa invatam si ne facem mari

viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Denisa, m-am trezit intr-o sambata noapte cu dureri ingrozitoare in abdomenul inferior, eram in saptamana 8. Am luat un no-spa, stiam din informatiile citite pe net ca e recomandat, insa durerile nu au cedat, dimpotriva am inceput sa si sangerez. Fiind prima sarcina, nu stiam ce mi se intampla, initial am crezut ca e o criza de bila (am avut probleme in trecut), cand a aparut insa sangerarea am intrat rau de tot in panica. Mi-am sunat medicul duminica la 6 dimineata si a venit la spital. Ecografia si consultatia a aratat ca galusca e bine insa aveam contractii foarte puternice, din fericire colul era in continuare inchis. Asa ca au urmat 5 saptamani de stat in pat, cu 4 utrogestan/zi si controale saptamanale. Durerile au cedat dupa aproximativ 2 saptamani, dar numai eu stiu prin ce stres am trecut. Medicul mi-a spus dupa ce a trecut pericolul ca doar DD mi-a salvat bebelushul, ca in starea in care eram atunci el imi dadea doar 10% sanse sa scapam.

Acum am in continuare dureri cand apas burtica si contractii (uterul se intareste si se strange ca o minge), iau 2 utrogestan/zi. Merg la birou insa ma menajez cat pot.

Imi pare rau ca ai probleme cu coloana, sa stii insa ca pentru bebe statul in pat al mamicii este extraordinar, nu-l "zgaltaie" nimic. Stiu ca e greu, dar toate trec, trebuie sa ai incredere si sa-i ai pe cei dragi aproape. Am avut mare noroc cu sotul care m-a sustinut mereu si mi-a facut toate poftele chiar daca am fost o "mica scorpie" din cauza durerilor si a stresului


www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Puiutzul nostru

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Buna dimineata fetelor,

Tot vioaie asa de dimineata...

Vad ca se vb deja de mamici cu doi copii. Si noi intentionam sa facem un al doilea copil foarte repede dupa ce vine bebelina, sa nu fie mare diferenta de varsta intre frati. Dar deocamdata asteptam primul bebe si nu gandim chiar asa departe...

Ma bucur sa vad ca are asa succes printre voi cartea si ca v-am putut fi de folos! Khristin, stiam ca in engleza se numeste "What to Expect When You Are Expecting", dar am preferat sa dau fetelor pe forum imaginea cartii primite de mine in limba romana, sa le fie de vreun folos!!!

Bafta fetelor care merg la eco astazi! Sa auzim numai de bine.

Denisa, sanatate multa!!!!







14+

Poze cu noi

BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Anca, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin cele povestite de tine, insa esti o norocoasa si cineva acolo sus te iubeste pe tine si bebele tau ca ati reusit sa treceti prin criza aceea.
Multa sanatate si o sarcina cat mai usoara de acum incolo. Daca la inceput a fost greu si ati depasit situatia de acum incolo iti doresc sa ai cea mai frumoasa si mai usoara sarcina !!

Sa stii ca ai dreptate : eu oricum sunt f.f. alintata de sotul meu, acum, de cand sunt acasa sunt de 20 de ori mai alintata. Sa zicem ca asta e partea frumoasa si intr-adevar, cred ca bebele e cel mai fericit!!


viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput