Mamici norocoase de sept-oct2008(28)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Buna dimineata burtici. Vad ca nu a pregatit nimeni inca ceiucul, cafeluta sau lapticul, asa ca va servesc eu azi. Teomaria sper ca nu te superi
Asadar dragele mele va astept. eu o sa ma servesc cu ceva laptic si ma duc sa citesc din urma, am vazut ca ati fost mai ceva decat
O zi buna tuturor si plina de bucurii.

poze

7+ ai grija de mazarica mea
primele hainute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Buna dimineatza si de la mineeeeeee!!!

Delphinas multumim de tratatie, eu putina cafea !!

Muuh Poate n-am fost eu atenta si n-am vazut, dar n-am retinut pentru ce anume faci tu amniocenteza? La 20 de saptamani ti-a fost tie recomandat sa o faci? Eu o sa fiu in 17s cand o sa o fac. Vineri o sa merg la doctorita mea si o sa o mai intreb si eu de chestia cu 48 de ore. Oricum, te invit in butoiul meu de optimism, ca vad ca ma mentin pe pozitii si nu pot sa gandesc decat ca va iesi bine pentru toata lumea

_
Our future determines our past
Fasolica de S16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

kid iti inteleg durerea ca ai fost singura la parinti. si eu sunt in aceeasi situatie. si cea mai amre dorinta a copilariiei mele a fost sa mai am un frate sau o sora, dar barza nu a mai putut ajunge la mine. sau nu a vrut. in fine DD stie ce si cum. si dupa ce am constientizat ca barza nu mai poate ajunge si le mine cu ce imi doream, dorinta de a avea un frate sau o sora s-a transformat in dorinta de a avea un copil. dar se pare ca pana acum DD nu a vrut sa fie asa. poate de acum in colo. va spun ca am mari emotii si cu acest bb. pana nu o sa-l vad in bratele mele nu o sa-mi treaca teama.
eu sunt cea care e pentru 2 copii. oricat de mult ar vrea mama sa fie si sora/frate, prieten nu se poate. pt ca mama e mama, iar sora e sora si fratele, frate. asa ca .... voi care sunteti la prima sarcina...ganditi-va si la puiul mic de om ca peste ani va dori si el cu cine sa se joace, sa se aline etc.

poze

7+ ai grija de mazarica mea
primele hainute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna dimineata gagici! Mi-e somn de mor, mi-am baut deja cafeluta de dimineata si nici un efect...La noi in Baia Mare ninge, nu s-a pus inca zapada dar e foarte, foarte frig. A trebuit sa razuiesc serios masina dimineata, era inghetata bocna. As vrea sa vina odata primavara asta, sa fie soare si caldut si sa-mi pot plimba burtica prin parc!

Mi-am comandat si eu cartea despre sarcina on line, de abia astept sa ajunga.

Intrebare despre vitamine: care sunt mai bune Elevit sau Centrum Materna? Eu luam Elevit insa doctorul mi-a dat ieri o retata pentru Centrum. Voi ce ziceti?

www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Puiutzul nostru

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

neata mamci cu burtici!!!
anca felicitari pt TT!
dyanira, claudinna si tin pumnii azi la eco!!!!! sa veniti numai cu vesti bune!!!!!
july optimista noastra draga!!! asa trebe sa fii mamitzi!!! sunt sigura ca si rezultatele la TT vor fi bune!!!!
delphi si noi 2 bebei vrem! e asa de fain sa mai ai pe cineva..eu mai am o sora..si e super!
symonne nici eu n-am avut greturi pana acum..nici acum nu am!!! doar ca ma ingrozesc la gandul ca mai pot aparea! asa sa fie oare!?
khristin si multumim!
nushulica albinutza harnicuta!!!

Oana
16+
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna dimineata burticutele!!!
Felicitari pentru caruciorele bleu!! Sper ca asa sa fie si al meu !!
Pana acum nu am avut nici eu greturi,doar saptamana asta m-au cam incarcat dar vad ca s-au lasat pagubase.
Eu tot la pat sunt , dar mi-a adus sotul dimineata calc. la pat sa pot sa mai diversific activitatea zilnica: citit, tv si calc :)
O zi buna si sunt si eu aici cu voi


viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Buna Denisa, imi pare rau ca trebuie sa stai in pat, stiu ce inseamna - si eu am stat 5 saptamani din cauza iminentei de avort. Tu ce probleme ai?


www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Puiutzul nostru

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

oana stiu ca esti foarte ocupata si pt ca esti leoaica de-a mea... d-aia te iert Nu fac bre, TT, fac amnio. Da' urarile le retin si multumim

_
Our future determines our past
Fasolica de S16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Neata!

Wow cati baietei!! Felicitari tuturor celor care au aflat si tin pumnii celor care n-au aflat inca, sa fie asa cum va doriti!

Am gasit in dimineata asta calendarul chinezesc. La voi se potriveste? Ca la mine da! M-am uitat deja si pentru urmatoarea sarcina pentru ca musai vreau doi. Acum am baietel, urmatoarea vreau sa fie fetita!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

16+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Anca, eu am probleme cu coloana de cativa ani iar acum s-au agravat si tre sa stau la pat o perioada.
Am mai stat si 1 luna acum 2 ani dar acum e bebele si e altceva .
Inca putin si gata!!
Am noroc ca e urat afara si nu e vreme de plimbare ca altfel ma ofticam tare rau.
Tu, care ai stat la pat stii cum e!!
Multumesc pt intrebare si multa sanatate si tie si fara nici o zi petrecuta in pat de acum incolo ( doar leneveala)

viitoare mamica de septembrie 2008

14 +

Mergi la inceput