Eleni - printesa noastra

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

ce nume frumoase au copiii vostri sa va traiasca dimitris si eleni

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Imi plsce la nebunie numele asta, e a doua oara cand il aud, si imi pare rau ca ambele au fost dupa ce am nascut, ca daca il stiam dinainte sigur asa ar fi chemat-o pe fata mea!!!Sa-ti traiasca minunile de copilasi si sa fiti fericiti!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Multumesc de urari Maitreyi, Anna !!!!

Maitreyi, si eu ti-am citit povestea nasterii alexandrei inca de cand ai postat-o. Am nascut de doua ori, am citit zeci de povesti dar ma emotionez de fiecare data cand mai citesc o noua poveste...

Anna, ti-am citit si eu acum povestea nasterii frumosului arici-ciufulici. Ai o frumusete de fetita !
Cat despre numele "eleni"... mai stai cam un an si apoi va puneti pe "treaba"... si ii faceti ,micutei ioana o surioara pe nume eleni...


Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emabucuresti spune:

LauraD si tu ai nascut in goana mare ca si mine, chiar mai in viteza!
Ce frumos sa fiti tu si sora ta insarcinate in acelasi timp si sa nasteti una dupa alta in acelasi spital!
Of Doamne, chiar ca a fost pericol cu nodul acela de cordon, te ia ameteala cand te gandesti!
Multumim pentru povestea frumoasa si pentru energia, optimsmul si sufletul pe care il pui pentru zuze oricand!
sa iti traiasca Eleni si Dimitris si sa fiti sanatosi si fericiti toti patru alaturi de cei dragi!

Ema cu bebe Milan(07.02.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rebiana27 spune:

Laura inainte de a citi frumoasa poveste a nasterii lui Eleni (minunea cu un nume deosebit!) am vizionat pozele comorilor tale. Ai copii frumosi! Sa-i tina Dumnezeu sanatosi!
Adevarat este ca nasterea este un miracol... iata, tu ai doua!

Mami de doua minuni: Luca si Mara

Pulbere de stele a scurs clepsidra timpului, dand fericirii mele aripi de visare...



I can't fake with dignity so i'll not try!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

felicitari!
subscriu si eu la ce au spus fetele cu privire la numele minunate pe care le au copii tai

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

rebiana, cris si multumesc din suflet !!!
m-ati emotionat!
am ramas surprinsa sa vad povestea nasterii printesei mele din nou pe prima pagina
am recitit-o si eu ( multumesc rebiana ca ai "dezgropat-o ) si am retrait clipele acelea minunate
HRISTOS A INVIAT TUTOROR !!!!
UN PASTE FERICIT SI LUMINOS, PACE IN SUFLETELE VOASTRE !!!!


si cu ocazia asta... imi amintesc ca'n fiecare an de paste cel mai minunat paste de pana acum....
cu 7 ani in urma, in vinerea mare am nascut dimineata pe puiul meu mare - dimitrakis al meu!
am iesit din spital exact duminica de paste....
imi amintesc cu emotie cum am ajuns cu mama si sotul acasa iar sora-mea si cumnata-meu ma asteptau tremurand, cu lacrimi in ochi in fata portii... m-am dat jos din masina cu cosuletul in care aveam comoara si mi se parea ca am cea mai nepretuita nestemata din lume in bratele mele....
masa era plina de bunatati iar eu nu ma puteam desprinde de patutul din camera copilului... ii sorbeam fiecare centimetru patrat de piele galbena- portocalie ( de la icter ), fiecare rictus facut... ii pandeam fiecare gest... au trecut 7 ani si acum puiul este mare, se cearta cu mine toata ziua

In sfanta zi de paste multumesc Bunului Dumnezeu pentru copilasii pe care mi i-a trimis si-L rog sa-mi dea putere sa-i cresc, sa-mi dea intelepciune sa-i educ !!!!

Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008
www.flickr.com/photos/21462816@N06/" target="_blank">poze

povestea nasterii lui eleni

iarna2009-2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce poveste minunata! Nu prea am multe cuvinte de spus, caci m-am emotionat teribil citindu-ti povestea! Abia astept sa imi scriu si eu povestea, dar probabil ca mai am de asteptat! Sa iti traiasca amandoua comorile, caci nimic nu e mai de pret si mai frumos decat sa iti tii copilasii in brate!

Mergi la inceput