Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (285)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Marco mi-a plans putin azi noapte, si e cam marait, daca nu-i convine sau nu-i faci ceva se pune pe plans. De aici concluzia...ne ies maselele, sunt si imflamate gingiile sus, mai tare in partea stanga...sa vedem cat ne tine.
In rest ok, gradi, treaba prin oras si acum acasa, cu alta munca.
Cosmi ma bucur ca ati profitat de vremea frumoasa de ieri.
Mie chiar imi place de Oana Sarbu, cel putin pe sticla dadea bine(cand am vazut-o ultima data).
March ma bucur ca sunteti ok, prichindeii frumosi si multa putere.
Mirela insanatosire grabnica la amndoi. mai lasa trafaletul...sa faca sotul si mama ta, tu cu burtica te apuci de zugravit.
Acina ma bucur ca ai mers la Bv, trebuie sa te gandesti bine...o fi mai bine in apa, dar daca nu-ti inspira dr. incredere....mai e si drumul...doamne fereste sa fie aglomeratie cand iti vine sorocul, sau vreun accident...
Ce mai face si ce mai zice Andrei?
Cristina ai dus piticul la cresa? bai eu m-as baga la cura ta....dar am nevoie de un imbold mareeeeeeeeee.....

o sapt. buna sa aveti .

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Si uite asa mai incepem o saptamana....
Cristina mai zi-mi de cura ta ca nu am inteles f bina, mananci normal si nu mai mananci dupa o anumita ora sau e si ceva ce tine de un regim? Cate kg ai slabit? Nu are candida ca toata ziua scoate limba si deschide gura sa faca aaaaaaaaaaa ca sa fac si eu de la cresa a luat jocul asta. A avut o data cand era sugar si stiu cum arata, pur si simplu l-a luat pe nu in brate cand e vb de lapte. O sa incerc azi cu cacaco ca aseara la 12 s-a culcat era clar ca nu i mai dau cacao. Ma sperie cu saritul in patut ca nu isi trece picioarele normal, isi pune manutele in fata si isi da drumul peste cap si poate sa isi rupa ceva.
Daniela ce frumos de voi si mie mi-ar placea sa stam undeva la mare as fi tot afara. Pupici pt spiridusii tai sa iti traiasca si sa te bucuri de ei.
Acina nu stiu ce sa zic, parerea mea e sa iei in primul rand in calcul dotarile spitalului si medicii. Cum e utilat spitalul, ce sectii are, cati medici, e f important sa fie srviciu de reanimare, sa poate apela la un cardiolog daca e nevoie, sa fie dotat cu tot ce trebuie.Eu vroiam sa nasc in Cluj la o Clinica privata super ok dar cand am auzit ca nu au decat ginecologul de serv si 2 asistente am lasat-o balta. In timpul nasterii pot sa apara o multime de pb si trebuie sa fie in masura sa acorde prim ajutor atat pt tine cat si pt bb, sa fie serv de neonatologie f bun.
Mirela las-o mai moale cu reamenajatul sa nu iti faci ceva rau la burtica,
Giova si Alain a plans asta noapte dar el pentru ca vrea in pat cu noi ca asa l-a obisnuit mama. Eu il mut in patut dupa ce adoarme si apoi dupa cate ore depinde de el vrea inapoi in pat dupa acre doarme linistit pana dimineata.De azi incep operatiunea Wc cu Alain ca i-a trecut si mucii si perioada de reacomodare, nu mai are scuze. Deci tinem cura inainte saptamana asta vreau sa o tin ca la carte si sa fac si ceva miscare....sa vad ce reusesc. Spor la treaba si pupici.
La noi e urat ca de obicei, o sa ies totusi cu piticul sa ia ceva aer si sa ne plimbam un pic.Niic nu stiu ce sa mai gatesc ca sunt in pana de idei si piticul asta e asa de mofturos, mananca numai cateva chestii pe care trebuie sa le repet la infinit.
O saptmana frumoasa sa aveti.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

"Abacadaba"( scuze, da asa se spune mai nou)-am mai aparut si io...A m vrut sa profit de bunici, daca tot n-am apucat sa fac ce-mi propusesem pentru mine cat erau ele aici, macar am incercat as le fac pe ele sa se simta bine...oricum, Alex e in extaz-unde mai gaseste el asa "supusi"...acum sa vedem ce va fi miercuri dupa ce-i pleaca jucarelele. Partea buna e ca spune multe cuvinte in romana, care de care mai bizar si pe alese ca behait(asat imi vine acum in cap), dar fraze tot numai in franceza....e clar, pentru el romana e o joaca...
Are si un alt nume de cod...Ne-am intalnit cu Alexandra-Aca..Ei i s-a explicat ca el este Alexandru...Aaa, tot Aca. Domnul precizeaza, foarte sigur pe el:Nu Aca....Acu!
Cam astea de la noi...ca altfel sunt multe cu urlete pe la salonu agriculturii ca vroia sa mai stea la vaci, cu pedalat la trotineta si tot asa.....pe Wc nu prea vrea si atunci cand sta o face numai cat rasfoieste cartea cu printese, pe care in rest nu o atinge-adevarat barbat zicem noi si ne amuzam.
Am citit cuminte mai toate pe aici, dar cum am facut-o in transe am cam pierdut siru..

Stiu ca Tudorel s-a ales cu copci- sper sa treaca repede, ca Giova a vazut " in zbor" masina....Fetele, primavaraticele, cu curele va tin pumnii si mie imi aplic discret o urecheala,dar acu ma mint singura ca am vrut sa le fac placere la bunci cu...diverse.Mirela, aveti grija de voi si musai vopsea pe baza de apa....Bee, ma gandesc la tine "instantaneu" cand trec pe langa un magazin de pantofi-daca se cheama "BEE"....Daniela e pe la aer curat-o invidiez...Maraki-au si socrii tai o calitate: exista.
Cristina- nu te-am uitat...cum scap de bunici ma pun pe scris....si m-am gandit la tine...Si eu sunt de acord cu teoria ca ei acumuleaza, acumuleaza , da dau drumu la cunostinte numai in salturi..

am pierdut sirul....

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia sper ca a baut Alain lapte cu cacao. Incearca cu nesquik sau Milka. eu dintr-astea ii dau si tare-i place.
Marco nu are treaba, doarme singur o noapte-ntreaga, doar ca acum e mai agitat si marait. scapam noi si de masele astea si gata...baiat mare are mama.
Bafta cu operatiunea wc.
In legatura cu dieta, am citit ca in prima sapt. se slabeste mai mult, pe urma mai putin, asa ca-ti doresc bafta sa scapi de surplusul de kg.
Ana. o adevarata placere sa te citesc. ce copil mortal ai....sa inteleg ca ambele bunici au fost la voi? si pleaca deodata? ramane Alex fara jucarii .

am pus si eu niste poze, ca de cand ma chinui sa le descarc de pe telefon si aparat:
http://good-times.webshots.com/photo/2303417550065845318Anluai

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello si de la noi,

M-am apucat sa citesc pe la sub. active si am dat peste o veste trista...o membra DC a murit la 33 de ani...deja pe la pag. 3 plangeam....

revin mai spre seara, Giorgos este plecat la banca iar Angelo trebuie sa manance..sper sa doarma dupa ce papa pt. ca ieri si alaltaieri nu a dormit deloc Ieri l.am tinut acasa cu noi, nu am vrut sa-l mai i-a socrosenia Vad ca face pe suparata ca nu a sunat deloc

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Heiiii?????/ Unde sunteti?
Noi am fost afara, l-am luat de la gradi fara pampers, si nu a facut pe el 2 ore cat am stat afara.L-am dus odata la tat-su' la birou si atat.
acum pe-acasa, imi face curat...sterge greisa din hol cu servetele umede.
Maraki m-ai facut si pe mine curioasa...offf...mai bine nu citeam....


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

eu inca sunt racita si ma simt nasol,as zace intr-una.imi curge nasul ca la robinet si ma ustura si-mi lacrimeaza ochii.degeaba iau seara cate un paracetamol ca tot nu pot dormi,imi vine sa plang de nervi.
iar dani e super marait si mofturos,imi vine sa ma urc pe perti cu toanele astea ale lui.probabil e si din cauza la praful si mirosul de var din casa...e scarpinici in continuare,si eu ii dau cu sarg antihistaminice si corticoizi...
a avut si un episod tare nasol de constipatie de a urlat saracutul din gura de sarpe pana a iesit bolovanul de kk,imi venea sa plang cu el...
masele nu se simt,suzetam inca la culcare si suntem inca adepti fideli ai pampersului,spre disperarea buzunarului meu.nu face la olitza nici din greseala,desi zice pipi sau kk si se aseaza de bunavoie.se scoala fara sa faca nik si face in pampers.
a inceput sa ne bata,sa se tavaleasca ,sa planga si sa tipe...aste e...
ma gandeam si cujetam la cat de nasol masimt acum cu raceala asta si nu pot sa zac in voie,pai cand o veni si celalalt bebeloi,adio clipe libere si liniste...
va pup pe toaate si va citesc cu drag



http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (31) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Si eu pe aici.
Cam dificil micul meu terorist. Soarta. Se mai intampla. Nu e mereu cuminte.
Silvi, noi am patit exact la fel cu Ana, antibioticul (tot ospamox) si laptele. Anul trecut, in vara, la mare. Si am trecut brusc pe lapte normal (de la lapte praf). Intai normal cu fructe (porcarii. Fulga cu fructe, cu biscuiti). Apoi i-am luat Parmalat in care bagam eu putin suc de fructe, apoi nu i-am mai bagat nimic. SI acum bea la lapte de ma omoara. In general Milli rosu, dar nu face mofturi la nici un fel de lapte. Bea jumate de litru seara si inca vreo 250-300 dimineata. Deci 750 ml pe zi. Daca ar fi dupa ea, ar bea si la pranz
Andiaroro, fain de voi cu multe bunici! Pacat ca nu se intampla mai des.
Ma duc la barbat sa-l destresez.


Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

fetelor am si eu nevoie de ajutorrrrrrrrrr....vreau as descarc o melodie si nu stiu cummmmmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!!
aseara am disparut...dar vad ca nici voi nu v-ati omorat cu scrisul.
De dim. nu a baut laptele, al meu copil. si colac peste pupaza s-a dus cu ambele suzete la gradi. acolo mi le-a dat urgent cand i-a zis educatoarea si a inceput sa. daca ar iesi odata masele astea...ca m-am saturat sa-l vad asa plangacios si mofturos.
sper sa manance cereale cu lapte la gradi.
Mirela te cred ca ai vrea sa zaci in liniste, dar de cand cu piticii ne putem lua adio de la asa ceva. Sper sa-ti revi curand, iar dani sa nu mai fie asa mofturici.
Bee, Ana e tot la tzara?
Cosmi nu mai zici nimic? ce mai face Stef?

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput