Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (285)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Maraki, e vorba de Cher.
Janina, felicitari pentru asa o zi! SUper. EU inca mai astept sa vina U2 in Romania.

Ana Teodora (22.12.2005) si Razvan Dimitrie (26.10.2007)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna gagici.
LA MULTI ANI, Janina! Sa fii sanatoasa si fericita, alaturi de papusica ta!. Ma bucur ca mai scrii ceva si la noi.

Noi suntem bine, am terminat azi dimineata cu antibioticul, deja am inceput sa iesim afara, putin cate putin. La calc. stau mai putin, nu mai am loc de flacaul meu. Este efectiv indragostit de Cleopatra Stratan, de zici ca-i fetita.
Ieri toata ziua am fost la Bucuresti, i-am luat motul finutei, ne-am intors aseara, pe la 21. Razvan a ramas cu fosta bona, la care apelam in situatii de-astea. De maine baiatul merge iar la cresa, ma gandesc sa-l las la program intreg, sa vedem, ma mai gandesc... Deocamdata nu mai avem progrese, cred ca suntm intr-o faza de stationare, eventual cu mici regrese. Poate si de la statul in casa... plus ca ma simte ca-s tare suparata si amarata... in fine.
Revin, acum merg sa ma odihnesc pe ziua de azi.
Numai bine tuturor.

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


mama ce vreme naspa e afara...bine ca am iesit de dimineata la porumbei, a papat ciorbitza si piticul si a adormit in sfarsit.
Cred ca dupa amaiaza dospim in casa.

Janina super!!!! asa zi de nastere sa tot ai!!! Te asteptam sa intri dupa ce te intorci sa ne pove mai multe.
Bee e tare mama ta. o fi sora cu a mea? sau poate cu tatal meu? daca a ajuns si tata sa-mi spuna ca sunt grasa, el care nu vedea nici cand ne schimbam culoarea la par...
Oricum am mai slabit fata de anul trecut pe vemea asta...dar tot mai trebuie sa dau jos.
Cristina probabil din cauza ca a fost bolnavior nu se vad progresele. Lasa ca isi intra iar in program si sa vezi atunci. Nu stiu ce probl. ai, dar sper sa se rezolve, sa incerci sa fii mai linistita si sa nu mai fii asa suparata.
maraki am vazut filmuletele. e mortal Angelos cum are treaba cu etichetele hainelor.

Unchiul meu nu mi-a gasit nici acum piesa pt. cantar. credeam ca, daca mergem in Alba weekendul viitor imi da si cantarul...asa... imi vine sa-mi cumpar altul.

Mergem si noi sa papam de pranz.
pe mai tarziu. duminica frumoasa.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Nici eu nu prea reusesc sa ajung la calculator din cauza piticului, nu stiu cum ma organizez ca tot timpul gatesc, daca nu spal vase sau adun din casa...si intre ma joc cu piti imi trece ziua fara sa vad ca am facut mare lucru, doar consumabile asa ma enerveaza cateodata ca imi vine sa ii trec pe baieti pe semipreparate.
Bee merçi de ideea cu cacao cu lapte o sa ii fac deseara la varianta asta nu ma gandisem. Are faza asta de vreo 10 zile de cand a luat antibioticul, poate i-a pus mama antibiotic in lapte la inceput sau poate face legatura cu Ospamoxul care e alb, nu stiu. Super simpatica pitica ta sa adoarma pe olita , lasa ca slabim noi pana la vara ce mergem la mare, eu asa am targetul.
Giova ce bine ca ati apucat sa iesiti, astazi a plouat aici toata ziua. Sa inteleg ca ai lasat balta cura? Eu am pacatuit ieri cu o felie pe pizza ca si-au luat baietii si ameteam de foame dar raman cu cura....ca altfel nu reusesc sa slabesc.La tine poate nu e asa de complicat si scapi cu putin sport dar eu trebuie sa dau jos vreo 7 kg si nu ma amagesc cu sportul ca ma cunosc eu ce sportiva sunt .
Maraki si Alain are faza cu pleznitul, de la bunici pe care ii batea si mama nu il certa ca era suparat deja ,,saracul,, eu una ii tot explic ca nu e frumos si ca nu ne batem dar mai am inca de lucru la asta.
Cristina ma bucur ca ati scapat de antibiotic, lasa ca o sa fie ok, nu te mai lega de fiecare faza ca toti copilasii au faze de stagnare si de progrese. Stau si cumuleaza informatii si apoi isi dau drumul, nu te mai necaji.
Noi am fost ieri plecati pana la Reims e un oras la 80 de km de aici, era destul de urat si am zis ca iesim sa il plimbam pe pitic undeva. S-a ales piticul cu o formula de jucarie pe care se urca si umbla cu ea prin casa, nu e nici cu pedale nici cu baterii, da el cu piciorusele ca flinstone Asta si-a ales-o el si a facut un circ ca nu intelegea ca o cumparam si nu vroia sa se dea jos de pe ea . S-a urcat in toate masinutele si pe asta a pus ochii, mie imi placea una cu winnie dar nu l-a incantat.Tot lui i-am mai luat ceva maruntisuri ceva animale si convoi safari si gata, a trecut ziua umbland de colo colo.
Pitiul zici ca e racheta spatiala, nu poate merge trebuie sa fuga mereu, abia ma tin de el.In casa e la fel, se urca pe un fotoliu si sare cu flic pe spate in patut de imi sta inima in loc ca isi rupe coloana, am mutat fotoliul, se urca singur in vana...se ascunde in dulap daca uit sa il incui ma prapadesc de ras. Oare tot baietii sunt asa agitati la varsta asta sau e al meu mai nazdravan, Jean zice ca asa era si el cand era mic si acum e calmul intruchipat. De maine merg sa il inscriu la piscina sa faca ceva miscare ca aici e urat afara si trebuie sa isi consume cumva energia.
Acum se muta pe covor din o parte in alta ca nu vrea sa stea in pat sa adoarma si e dese seara imdiat, il tot pandesc cu coada ochiului sa vad ce face.
Hai ca ma operesc ca umplu iar pagina cu mesajul meu, o duminica frumoasa tuturor.



Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Silvia ti-as sugera sa nu-i pui seara cacao in lapte, ca-l va agita. eu ii mai dau lui marco, dar numai dimineata. si asa e enrgic Alain, numai cacao iti mai trebuie seara...ca sa vezi atunci ce racheta ai.
Nu am abandonat cura...e drept ca am mai fentat si eu....tot vreo 6/7 kg trebuie sa dau jos, dar incerc sa fac si ceva miscare, in casa...ca la sala...tot zic ca merg si nu gasesc drumul deloc.
Sa se joace alain frumos cu cele cumparate si sa se dea pe masinutza incet, nu cu viteza ca marco.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

sal gagici

aici a fost o vreme super am stat toata ziua afara ...de dimineata la un loc de joaca in auchan, apoi acasa sa papam si nanii si de pe la 3 pana la 7 in parccine credeti ca se plimba prin parc????turcescu cu oana sirbu si un catel...el simpatic dar cu un par incaruntit..ea...o urata si cu niste ridurivedete....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Buna seara fetele!
tare drag imi e si mie sa ma mai plictisesc pe la calculator sau sa fac orice alt lucru inutil, din pacate n-am timp nici sa respir. De cand cu primavara stam destul de mult pe afara si asa timpul petrecut in casa ma solicita la multe alte treburi importante ca apoi sa pot sta beleuza pe strazi alergand dupa copii. nu ma plang, ca eu impun ritmul. Mi-ar parea rau sa tin copii in casa cand pot alerga in aer liber. Am fost si pe plaja, super frumos numai ca ne cam sufla vantul.
Copii sunt ok, zburdalnici si super hazlii. Obositori, epuizanti..etc. Sunt fericita ca-i am si de cate ori sunt stresata sau simt ca nu mai pot ii privesc si asa merg mai departe.
Va pup pe toate si astept niste zile ploioase sa mai citesc si eu pe forum. Acum plec sa spal pruncii:))

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

JANI,la multi ani si tot ce-ti doresti sa se implineasca!
eu sunt racita cobza,in casa e santier ca ne-am apucat de varuit,iar dani a facut 40 temperatura aseara.in concluzie toata noaptea l-am pazit si i-am dat antitermice.culmea e ca nu tuseste,nu are SN.nu stiu ce sa zic.banuiesc totusi ca si siropul ala antihstaminic mascheaza din simptome.
azi am dat cu trafaletul de am facut bataturi si inca mai avem o groaza de facut.si ma simt tare nasol cu raceala asta....in fine nu mor eu din atat.va pup pe toate si spiridusii

http://www.dropshots.com/mirelutza
http://www.dropshots.com/mirela10
http://www.dropshots.com/MIRELA1
mirelutza (31) si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna,
A fost eu la Bv joi si vineri am tras ponoasele pt drum.
Am cam avut contractii asa ca am stat acasa cuminte(vorba vine ca m-a calarit fimiu intr-una).
Nu pot sa zic ca am fost incantata de vizita, ma rog nu mi s-au parut profesionisti, dr destul de haotic , acum ramane sa ma gandesc ce voi face, desi beneficiile nasterii in apa sunt de necontestat.
Va pup,


Anca 29 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Silvia, vin si eu cu o sugestie: nu cumva Alain sa aiba candida, si de aceea refuza laptele. Aceeasi pb a avut-o Razvan, acum ii dau glicerina boraxata cu nistatin (nici vorba sa-l pot sterge in gurita, ii picur in lingurita 2-3 picaturi) si... se pare ca are efect: aseara a baut 330 ml lapte, si-ar mai fi vrut. De fiecare data cand ia antibiotic, pateste cu candida . Cerceteaza si vezi.
Chiar ca-i nazdravan Alain al vostru, mie mi-ar sta inima instant! Auzi, flick-uri!!!

March, de multe ori ma gandesc la tine si ma intreb cum faci fata... Bine ca mai este mamaia si matusa, oarecum te mai ajuta.

Eu tin in continuare dieta mea proprie si personala de slabit, raportez ieri 61.8 kg, dimineata pe stomacul gol. Sunt in grafic, ma simt excelent din acest punct de vedere, si nu renunt. Cine se baga?

Cristina, mami de Nicolae-Razvan (31.01.2006)

www.dropshots.com/asteryaro
www.dropshots.com/asteryaro1

Mergi la inceput