Piticlontzi de iulie-august 2004 (249)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

habar n-am cum e inghetata aia da` am sa-l trect la semiesecuri;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Paste Fericit tuturor celor ce-l sarbatoresc in acest weekend!
Sa va aduca iepurasul tot ce va doriti!

Cand va aud de pregatiri mi se face pofta...:)))
Spor la pregatiri in continuare.
Ema, drum bun si bafta la examen!

Azi m-am agitat pe la servici (cam degeaba...) asa ca de abia astept weekendul odihnitor!...:)))
Un weekend minunat sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza..io azi am stat acasa ca sa impusc doi iepuri,sa ma refac rapid si io si bona...io normal ca am fost exploatata la maxim,seful este mic cupil pe langa mandra mea..da'macar mi-am luat de-o grija,am facut toti viroza usoara
Carmencita a avut dreptate Roxi nu m-am suparat diloc..da' prea se potriveau toate...io zic ca se ingrasa fetele de la aerul din banca...ia bagati reteta de crema din aia delicioasa care se intinde si nu curge
Vivia pupicei sa treaca repede starea...hai ca mai este un pic si se intoarce tati
Roxi si Daria spor la pregatiri..si a mea abia asteapta sa vina pastele...ia bagati niste retete de prajiturici poate ma inspir si eu!
Leeloo week-end odihnitor si relaxare maxima,fara peripetii
Ema drum bun si bafta..io zic ca-i floare la ureche sa iei carnetul...greul vine dupa
Diana 21 felicitari pentru bb2!!....mei ce-nseamna tineretea....
pupicei



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana,
www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/14488/Prajitura-KATI/" target="_blank">praji cu foaie sparta prajitura copilariei mele
www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/13697/Prajitura-Krem-a-la-krem-/" target="_blank">Krem a la Krem faimoasa, inegalabila, are glazura aia dementiala, o fac in forma de tort
iar pt Giulik prestez ceva intre tiramisu` si cremes, adica pun piscoturi insiropate cu nush ce si crema de vanilie.

Cristal, spor la relax in we !!!

Edit: mai cumpara careva body la copil ? Sau am ramas singura nebuna in materie. Am descoperit body urile pt 36 de luni de la Pierino parca, ii vin super fain mandrei si mie, inca, mi se par practice inafara gradinitei ... NU radeti ... pls, nu ma lasati singura :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Daria si io-s nebuna....tacsu nu le suporta si ma intreaba pana cand o sa-i dau,pan la 18 ani?..ma uitai pe retete,delicioase...da la mine nu manka nimeni praji cu crema...am sa caut ceva de genul chec,pandispan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mah eu am vrut sa scriu si zilele trecute ce fac ptr maine da mi-era jena de oamenii care-s la munca si balesc fara sanse
eu ptr maine fac prajitura cu foi cu miere si crema cu gris, trufe cu zmeura si tort de ciocolata cu capsuni. pentru duminica doar cozonaci si pasca.
Ioano nu-i asa ca e mai bine la munca?
Carmen orice glazura care nu curge printre degete e o reusita, nu un semi-esec
Dria daca tu faci meniul asta cand nu te strofoci ma gandesc cum e cand chiar te strofoci

PS: cu ocazia pastelui asta ii atrag atentia ff serios lu' Caro ca are la absenteeeeeee cu caru'!
PS2: si eu ii pun body lui Patrick, doar cele de la Marks&Spencer ii vin, alea de 110cm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioi, , sper ca nu am suparat pe nimeni ca am trantit meniul ...

Carolinaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ne auzi ?

Da` Alice unde e ? Pako ? Roberta ? Roller ? Ina ? Marrrrrrina ?
De Rain ce stiti ... BlueAngel ... Corianai ? ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

quote:
Originally posted by roxanaz

mah eu am vrut sa scriu si zilele trecute ce fac ptr maine da mi-era jena de oamenii care-s la munca si balesc fara sanse
eu ptr maine fac prajitura cu foi cu miere si crema cu gris, trufe cu zmeura si tort de ciocolata cu capsuni. pentru duminica doar cozonaci si pasca.
Ioano nu-i asa ca e mai bine la munca?
Carmen orice glazura care nu curge printre degete e o reusita, nu un semi-esec
Dria daca tu faci meniul asta cand nu te strofoci ma gandesc cum e cand chiar te strofoci

PS: cu ocazia pastelui asta ii atrag atentia ff serios lu' Caro ca are la absenteeeeeee cu caru'!
PS2: si eu ii pun body lui Patrick, doar cele de la Marks&Spencer ii vin, alea de 110cm


...auzi Roxi acolo pe litoral aveti plantatii de zmeura si capsunici??...baga un link cu trufe cu zmeura,pliiz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

mey, aia cu krema am facut-o si eu mai demult cand ai mai pomenit de ea, eu n-am cazut pe spate da' parca baietilor le-a placut, sigur tre sa i-o fac copilului. in schimb cu cea cu foaia sparta m-ai innebunit, numai ca mi se pare cam migaloasa, plus ca philip nu se atinge de gem, da' poate amestecat cu cioco asa ar manca. hmmmm, ma mai gandesc
Paste fericit celor ca sarbatoresc we asta.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Andreea, taman cand vroiam sa strig si dupa tine ... ca ai multe absente !
Aia cu foaia sparta e dementiala, parol. Gemul nu se simte deloc, cred k e pt textura. Si se face usor :-) E o praji specifica ardealului. Cred. Giuliei ii place mult mai ales pt bezeaua de deasupra :-)



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput