Piticlontzi de iulie-august 2004 (249)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana zmeura e congelata iar capsunile in piata se facura 14 lei, pot lua jumatate de kg fara sa mor de inima. oricum cred ca pun doar deasupra trase in ciocolata ca decor. link la trufele cu zmeura nu am, este o reteta dintr-un good food vechi. tre sa o scriu de mana. nu este grea deloc dar sunt exceptional de bune si de superefect. la mine combinatia de ciocolata extrem de multa cu zmeura este.... incendiara . (oricum nu prea e pentru copii.... reteta continte 600 de grame de ciocolata cu cat mai multa cacao.... eu pun lindt din aia 85% .... dar nah, o fac ca e ziua mea si asa vreau)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza Andreea...ce mai face Pupi,cum mai merge cu fotbalul?
Da, meii si mie mi se pare o cruzime sa sfarami o foaie cand te-ai chinuit atat s-o intinzi si s-a coci...nu ma bagati in seama,cred ca mi-am pus prea multe picaturi in nas.....astept sa se trezeasca cupilu,sa-mi faca program...mi-am amintit ca detin niste visine congelate...am sa fac o tarta cu visine
Daria am cetit testul cu permisivitatea.....nu te-au dat inca afara de la cursuri sa nu influentezi negativ asistenta??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, le am iertat ... mi au zis ca am citit prea mult si ma iarta Si au mai cerut scuze pt inca un calcat pe bec de al lor ...
In plus, educatoarea noastra e vecina de palier cu Marius iar io cu ei de bloc, asa k stie toata lumea de DC.
Mey, foaia aia e cea mai belita din 3, ca nu`st troate frumoase, aia de a inventat reteta sigur a muscat o de cateva ori estetic si a spart o n nervi



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

ioana, n-am inceput inca fotbalul, din iunie incep inscrierile. iar daca te referi la ala care-l joaca cu mine, mai rarut ca nu mai mergem asa des in we la sala. acum tati are we libere si ni le petrecem in alt fel.
aseara philip m-a suparat. stiti ca el nu mai doarme la pranz de mult timp si uneori adoarme in masina dupa ce-l luam de la gradi. ei bine asta s-a intamplat si ieri numai ca tati l-a lasat sa doarma prea mult. so, copil trezit din somn la 6, eu am pretentii sa-l culc la 9.
asa ca s-a foit, plimbat, facut galagie, pana n-am mai rezistat si i-am inchis usa si lumina de pe hol (asta ca pedeapsa) si a adormit plangand la 11!
drept, eu am si o perioada mai grea la serviciu, ffff ocupata, prcatic si seful a recunsocut ca muncesc pt un om jumate, is si-n saptamana aia, ma termina niste dureri de cap, mi-e ca dau in depresie, asa ca ieri i-am zis sefului (cat curaj pe mine) ca vreau sa plec. conversatia a durat o ora si el m-a inteles dar nu vor sa ma lase sa plec, pt ca as fi foarte buna. Drept urmare am capatat promisiunea ca sa va intalni cu mai-marii companii si vor incerca sa ma acomodeze in alt fel.
azi ma simt mai bine, desi inca extrem de obosita, da' sotul ma suporta si cica ma tine acasa cat am eu chef sa stau.
asa ca astea-s vestile mele
am ajuns sa-mi fie frica sa telefonez acasa, bunicul e tare apropae de sfarsit, bunica de pe tata are hepatita c cu toate complicatiile aferente, sora ei cancer pulmonar cu metastaze...

acum probabil va doriti sa nu fi scris asa mult...

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Va multumesc frumos pentru felicitari! Mi-a trimis Gabi un PM si mi-a spus ca ati scris aici, asa ca am intrat doar sa va multumesc! Si sa va pup pe...(aproape) toate!

Eu, sincera cum ma stiti, va spun adevarul. Inca sunt suparata din cauza cuiva de aici, asta e motivul pentru care nu mai intru! Nu mai pot vorbi cu cineva care imi spune ca "eu nu sunt OM" si sunt sigura ca la fel ati fi facut oricare dintre voi.

Weekend fain sa aveti!


Dialoguri strumfesti





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Diana - inca o data felicitari si sarcina usoara, ma bucur mult pentru voi - si eu ca si tine il astept pe bb2 - dar eu mai am putin, doar 2 luni si deja m-au cam luat emotiile! Imi pare rau, nu am stiut motivul pentru care nu ai mai dat pe la noi, eu am crezut ca esti ocupata...zau imi pare rau si sper sa poti ierta pe oricine a spus ce a spus!

Ma duc spre casa ca m-ati innebunit cu retete... si va urez un PASTE FERICIT celor care au sarbatorile pascale in acest weekend!

Gabriela 30+ cu AMR 10 sapt...
si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Roxi, eu sunt interesata de ambele retete, cea cu trufe cu zmeura si cea cu tort de ciocolata si capsuni, cand ai timp sa le scrii. Please!!

Noi ne-am intors ieri acasam Tudor e mai bine, sper sa mergem numai spre bine de acum incolo!

Va urez un Paste Fericit pentru toti cei care il sarbatoresc weekendul acesta!

Si va pupam pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata!
Adela ma bucur ca sinteti acasa..sa mai intri sa ne spui cum mai este Tudor!
Daria cind mergeti la teste. ca am uitat..
Andrea cum mai este Stefania?
Roxa a venti tati acasa..sper fericirea copilului..si a primit printre altele si accesoriile necesare pt a fi Peter Pan!..palarie..arc si sageti in tolba, cutit (sabie ce-o fi:)))cu busola..De fericire..asa amers azi echipat la gradi..Doar o chestie nu intelegea..de ce mami a primit doar un cadou:))
Ioana primit pupicii..ti-i intorc..
Gabi relaxare placuta!

Saptamina viitoare eu sint in concediu fortat, gradinita are vacanta de primvara..asa ca nu cred ca voi avea timp, daca nu mai scriu sa stiti macar de ce

Un we placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

sara buna!
am incarcat pozele cu copilu' si ousoarele: http://family.webshots.com/photo/2682797790088100014xruAWe
Oliv un singur cadou la tine.... da' bun? vrem poze cu Uka Peter Pan, pls!!!
Mitzu bine ati revenit acasa, sa nu va mai intoarceti in spital va doresc! trufele cu zmeura le scriu eu, dar tortul este combinatie: blat de pandispan cu cacao, crema de la tortul joffre cu portocale, am pus un strat de gem de capsuni sub crema si o sa il invelesc cu fasie de ciocolata iar deasupra capsuni trase in ciocolata si gata.
acum am cam terminat si eu treaba, mai am doar niste cozonaci in cuptor... maine e inca o tura de dimineata dar sper sa termin rapid.
intrebati de Nicole azi, eu vorbesc cu ea destul de des, sunt bine, Motzulina cuminte si vorbareata cum o stiti, Nicole la fel, ocupata.... si cam atat. va pupa mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Vazut un copil frumos ..Se vede ca a venit primavara! Aveam si eu in casa in Ro mereu ramurele cum am vazut in poze!!! Sa nu mincati multe oua,da? Iar ai tuns iepurasul !:(

edit ca am uitat Daria si Carolina ,Paste fericit!

Mergi la inceput