Gravidute si mamici de TIMISOARA (13)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancamariela spune:

Fetelor, ce stiti de doctorul Karadja? Eu voi naste cu el...Sunt din Arad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Miha ce matinala esti!!!!! Cat despre chiote si dintisori ... ai rabdare ca imediat iti vine runda 2 ... Cum se mai prezinta fetita??V-ati gandit la vreun nume???
Raul s-a trezit azi noapte iar ...pe la 3 de data asta... eu am uitat cum e sa se trezeasca noaptea... si deja e a doua noapte , sau chiar a treia ca si acum 2 zile s-a trezit la 5

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Haideti ca am gasit singura raspunsul la trezirile lui Raul nocturne. Ia vitamina B complex (asta ne-a dat Boia pt chistulet) si bineinteles ca ii creste apetitul.De acolo vine aceasta masa de pe la 3 sau 4... OFFFFFF chiar nu aveam nevoie noi de crestrea apetitului

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

.... ???
Fancy..... Cata ...pe unde umblati ca nu mai stiu nimci de voi.
Haideti fetelor... chiar vb singura???!!!

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Hey:) gagici.
Am revenit de o saptamana si ceva din Tunisia si tot ma chinui sa va scriu un randulet dar lucrul asta ma oboseste si in fiecare zi am ceva de facut dupa asa ca intru rar pe comp....Iar la lucru mi se incarca constiinta daca ma pun sa scriu:):)
Dar mi-era dor sa va mai citesc:). Am vazut ca aveti activitati super: dintisori, diversificari etc. Era o mamica cu probleme la fetita; ce mai stiti de ea?
Noi suntem bine, avem deja 5 luni si se pare ca va fi o bebelusa, asa cum doream. Aseara am fost la doctor si avem 20 cm si aproape 500gr:)

Ieri am trecut printr-un stres teribil, am plans de m-am umflat pentru ca doctorul a uitat sa duca masuratorile la laborator pt triplu test; mi-a luat sange si am stat linistita ca le duce si ieri am aflat ca nu le-a dus. Am plans rau, abia m-am linistit; aseara am fost iar la el si m-a mai linistit, a zis ca oricum toate masuratorile de pana acum de la eco au iesit bine si ca nu am de ce sa-mi fac griji. Tipa de la laborator m-a retinut de la inceput de la primele analize si azi m-a sunat sa ma duc sa ii duc niste poze cu bebe de la eco din primul trimestru; a zis ca poate depista si acum masuratorile si ca s-ar putea sa ma ajute cumva daca tin mortis sa il fac dar a zis si ea sa nu ma mai agit... Voi ce ziceti?

In rest, bebe a inceput sa miste si mi se pare atat de frumos ce simt:).

va pup pe toate si sper sa intru in randul lumii si al vostru:) si sa mai servesc si eu cate o cafeluta cu voi mai des:)

P.S. Ce stiti de legea aceea cu 85% indemnizatia de mamici? Am citit ca este inca in proces legislativ si unele guri spun cxa s-ar putea sa se voteze pt ca este si an electoral...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salutare!

Fetele am petrecut pe cinste ieri! www.dropshots.com/khron#date/2008-03-25/17:50:30" target="_blank">Incepand de aici sunt poze! A venit un singur baietel pe la noi, insa Cristi a fost foarte incantat ca e prieten bun cu el...L-a si pupat cand a plecat! S-au jucat o gramada si s-au simtit bine!

Cristina sper ca la anu` sa nu mai ratam zilele...sa tinem traditia din 2007...si ptr baieti, dar mai ales ptr buburuze! Am vazut-o pe Bea in poza...mi se pare ca seamana bine cu Alex! Am si io poze cu Eli...si ea e bucalata!

Ank o sa-i pun numele Eliana fetitei...Nu-i nimic daca are apetit baietelul...incearca sa nu ii dai cereale si chestii care ingrasa!

Fancy felicitari pentru fetita sanatoasa! Nu mai plange ca triplu test da erori de multe ori...tot masuratorile de la eco sunt mai sigure! La odiseea mea e o mamica ce a facut cred de 3 ori triplu test si ii iesea risc mare, iar la amnio i-a iesit ca e bebe perfect sanatos. Daca nu reusesc sa-l faca nu te stresa!
Cum a fost in Tunisia? Poze de la nunta ne pui si noua?

Ancamariela imi pare rau, insa eu nu stiu nimic despre dr ta...nastere usoara si bebe sanatos!

Va pup pe toate!

Mihaela&Cristian 25.03.2006
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Neata.... Fancy ce promta ai fost la apel.Si eu sunt deacord cu ce a zis Miha de triplu test... nu te dispera , mai importanta e ecografia morfofetala facuta .
AncaMariela il stiu doar dupa nume ... nu stiu nimic concret de el..

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

La multi ani Cristian!!! Sa cresti mare, frumos, cuminte si destept si sa o asculti pe mami (cat se poate :)

Miha, pe forum nu am apucat sa te felicit ptr print...

Si de la anul o sa ne tinem de traditii ca anul asta le-am cam ratat. Imi pare rau!

Am vazut si pozele... ce a crescut Cristian!!!
Si ce tort superb!!! mmm cred ca a fost si gustos si ce portie de papa are cu sandwich-uri... super si vad ca mananca si cruditati. Ai un copil pe cinste! Sa=ti traiasca!!!

Si.... am vazut si burtoiul!!! sa stii ca si al meu e mareeeeeeeee

Pupici





Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Ancamariela, dr Karadja mi-a confirmat prima sarcina. E ok dar dar eu nu am vrut sa nasc la Bega, asa ca mi=am schimbat medicul. Dar a fost ok. Nu am auzit lucruri rele despre el.
Sarcina usoara!!!

Fancy, si dr astia numai te sperie... stai linistita ca daca la masuratori e ok nu ai de ce sa iti faci griji. Pupici si fara griji!!! Cum a fost in Tunisia? poze ceva?
Sa traiasca bebelina!!! Si eu o sa am tot fetita!!!
Si e o miscareata...

Ank, si noi am luat vitaminele alea dar nu a avut asa pofta de mancare de la ele. Alex era si mai mic nu stiu ce sa zic. Lasa ca trece si asta... Pupici lui Raulici



Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor am mi=a scris Adia pe mail si Karla e ft bine. Se comporta ca orice copil la varsta ei poate chiar mai bine. Ei inca fac teste dar s=ar putea sa fie doar o sperietura. La eco la Boia nu s=a vazut nimic ca ar fi in neregula. O sa scrie si ea cand poate. Am vazut si poze cu Karla. E o scumpete si o frumusete de fetita.
Cred ca unii doctori merita impuscati ptr ca dau asa emotii parintilor cum au facut si la tine Ank. Tampiti unii!!!

Pup bebeii si pe mamicilor lor!



Cristina, Alex 20.02.2006 si 29 cu Beatrice

Mergi la inceput