*Clopotei de Ianuarie - Februarie 2008 (4)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by alinaatudor

tot eu..cu dresajul meu cu tot...stiu ca par paranoica si ca pun mereu aceeasi intrebare in ultima vreme..vreau sa stiu un lucru...dresajul asta se bazeaza pe ceva reflex conditionat..adik..in timpul plansului asta trebuie sa fie toate in jurul lui constante..mereu la fel..sa spun clar..noi stam intr-o garsoniera..deci..o camera , multiple activitati printre care si calcularorul si televizorul...daca azi a plans cu calculatorul deschis..maine poate ma uit la tv..poimain e am lumina stinsa si e bezna in camera...e ok..sau..asa nu merge, trebuie sa fie mereu bezna ..va rog din suflet sa imi spuneti ..cele care stiu...sau carora le-a reusit...sa nu chinui ingerasul degeaba...va rog mult......


daca nu ma duc cu capul in urmatoarele zile..inseamna c sunt tare...ma simt cea mai netrebnica mama, cea mai rea de pe pmantul acesta ..:(((


Alina si Stefania

Poze cu ingerasul

Ingerasul creste




Alina, nu e chiar asa, nu esti tu cea mai rea mama, cred ca eu sunt. te inteleg perfect, eu am momente in care imi vine sa plec din casa si sa o las sa planga pana nu mai poate, dar mai mult de 5-7 minute nu rezist. o iau in brate si se linisteste instantaneu. eu incerc sa o dezvat de adormitul cu titi, altfel nu poate, ma chinui sa o legan si cate 2 ore, e moarta de somn si cu toate astea nu vrea sa adoarma. cat despre dresaj... eu inca nu l-am incercat si nici nu cred ca o pot sa o fac pt.ca nu ma lasa tati :(



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

quote:
Originally posted by Mitsu-bishu


nemary, nu cred ca asta a fost intentia... Oricum, ce fac eu pentru el e natural Voi cum o mai duceti?

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/72157603473968501/" target="_blank">Poze cu iubirea lui mami
Povestea nasterii
Ne facem maaari!




eee, noi tot mai greu, incerc sa o dezobisnuisc sa adoarma doar cu titi in gura, maine seara mergem la un botez si o sa o las cu mama, sunt curioasa cum se va descurca cu ea.



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:


la multi ani Alina (Kalos) multa sanatate si fericire alaturi de minunea ta mica. sa aveti o zi minunata



Mari de Daria Maria

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey79 spune:

Fetele,ajutor!!!!!!!!!!

Bebe,cum v-am mai spus,da afara cam la fiecare masa. Cateodata mai mult,cateodata mai putin.Uneori la sfarsitul mesei,alteori la nici 5 minute de supt.
Astazi insa, dupa nici 5 minute de supt, mi-a dat nu numai pe gura,dar si pe nas,pe-o nara. STIU CA ASTA NU-I NORMAL !! daca regurgitarea pe gura e OK, pe nas... nu-i.

Ce-i de facut????? De ce se intampla asa ceva???
Sunt cam disperata, caci de Luni pleaca si tati la munca si o sa fiu singura cu el toata ziua in casa.
Plus, mai am un motiv: eu am avut o sora care a murit...cand avea 3 saptamani(sau luni,nu mai tin minte,ca se petrecea acum 23 de ani)....tot asa...s-a innecat si, pana au ajuns la spital ai mei...

VA ROG DIN SUFLET,SPUNETI-MI CE SA FAC???????

Pozici de tot felu'
Poze Andrew
Cum crestem


Mamica de Andrew - John (21 Februarie 2008)


Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginnette spune:

Neata fetelor,

LA MULTI ANI ALINA (kalos)!

Simona (Gata), ce bine ca buburuza se simte mai bine!

Alina (tudor), nu mai chinui fata, ca te tine minte! (glumesc ; fa cum crezi tu ca-i mai bine; eu n-am puterea s-o las sa planga mai mult de 3').

Aseara ne-am cantarit si masurat: deci la 3 luni (fara 2 zile) are 5440 gr si 58 cm! Ma uit la bb-ii vostrii si vad ca sunt mai mari, dar cred ca fiercare are ritmul lui, nu?!
Oricum, tzoalele le schimbam cam la 3 sapt, mai ales panatalonii, ca ii raman scurti.

Roxana si Adela !
Ingerasul nostru
Poze
Fetze de buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

'Neata la cafele ! Tin sa va anunt ca eu sunt fresh , am motive sa dau bairam astazi , de Ziua Femeilor !!! La multi ani , gagici !!!

Matei a dormit singur in camera , de la 9 fara ceva aseara , dupa baitza , pana pe la 1 azi noapte , cand a mancat scurt . Acum , pe la 6 , m-am trezit panicata ca ... de ce nu zice copilu' nika !? Dau sa ma ridic din pat si il aud , era in curs de trezire . Ma duc , ma uit la el ... zambeste ! Pupa mama lung de tot , ia tontoroiu' si da-i titi . A ras un san intreg in mai putin de 5 minute , tragea din el ca pompa de muls . A urmat eternul concert de ragaieli - asta ragaie si singur - dupa care l-am pus la celalalt san . Tot in 5 minute l-a ras si pe ala . Plansete de colici tot 5 minute , adormit in mai putin de trei ... life ! Nu merit asa copil , parol .

Gatta , mai tine putin fata pe langa tine , a fost bolnavioara saraca . Ai s-o dezveti tu mai incolo de stat in brate . De ce nu o cari in esarfa/marsupiu ? Sa nu-ti rupa mainile 24 din 24 .

Honey , iubita , cu calm . Ce s-a intamplat cu sora ta a fost un nenorocit de accident , dar daca te linisteste cu ceva invata cum sa-l poti ajuta pe bebe in caz de Doamne fereste . Si Matei a dat afara ( putin ) acum cateva saptamani . Si de atunci am mare grija sa-l alaptez ziua aproape "sezut" pe coapsa mea , deci la verticala . Incearca , poate functioneste .

Alinaatudor , cam greu sa faci dresaj in apartament cu o singura camera , mama . Poti doar sa separi patutul lu' tanti cu un paravan , sa nu mai ajunga lumina de la tele sau computer . Cu zgomotele n-ai ce face . Si mai las-o frate sa planga , mare smecherie , tie ti-ar placea sa nu te lase cineva sa vorbesti !? Cand urla isteric e altceva , atunci intervii .

Pupici !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


LA MULTI ANI ALINA, SA FII FERICITA SI SANATOASA SI CEI DRAGI TIE ASEMENEA!

LA MULTI ANI SI VOUA DRAGI ZUZICI DE 8 MARTIE. SA FITI CELE MAI FERICITE SI SANATOASE MAMICI!

gatta[/ imi pare bine ca v-ati intors acasica. sper ca sara sa redevina bebelu cuminte de din dinainte!

[b]alinuscha
am ras de perlele lui luca!

[b]mitsu
ti-a mai trecut din teama cu ochisorii lui bebe C?


noi maine avem botezul. abia astept s-o crestinam pe micuta. e cam maraita de ieri si mi-a dat si mult laptic afara. aseara chiar a vomitat .. poate ptr ca socra a fost nevoita sa-i dea lapte praf .. noi am intarziat in oras si nu am ajuns la timp sa-i dau si nici nu lasasem in bibe .. offf .. nu mai vreau sa-i dau formula.



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

quote:
Originally posted by nemary
Alina, nu e chiar asa, nu esti tu cea mai rea mama, cred ca eu sunt. te inteleg perfect, eu am momente in care imi vine sa plec din casa si sa o las sa planga pana nu mai poate, dar mai mult de 5-7 minute nu rezist. o iau in brate si se linisteste instantaneu. eu incerc sa o dezvat de adormitul cu titi, altfel nu poate, ma chinui sa o legan si cate 2 ore, e moarta de somn si cu toate astea nu vrea sa adoarma. cat despre dresaj... eu inca nu l-am incercat si nici nu cred ca o pot sa o fac pt.ca nu ma lasa tati :(




Pumni in cap lu' tati ! Ia explica-i tu ca urmatoare voastra intalnire la asternut o sa fie peste vreo 3-4 ani , sa vezi cum ii trece , instantaneu ! Dac-am reusit eu ai sa reusesti si tu , parol .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani mamicilor!!!Sa aveti o zi superba si un an plin de bucurii alaturi de puii vostri.

Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Buna dimineata!
La Multi Ani!!! pentru toate MAMICILE !!!!

Sa aveti parte de cea mai frumoasa zi - e prima data cind sarbatorim 8 Martie in calitate de mamici!!!!



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/sets/72157603860343198/" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput