Rahova sau apropiere(41)

Rahova sau apropiere(41) | Autor: monica-elizabet

Link direct la acest mesaj

Capitol 40




Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.




Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky (29 iunie.67') Dani (24.nov.2000)
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69(17.sept.69') mami de Mihnea (8.06.2000)






monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:


pentru voi de 8 MARTIE


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Fetelor, la multi ani pt. ziua de astazi, 8 Martie,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIRCLAU spune:

LA MULTI ANI!!!!! la toate femeile si fetele, va ofer un brat de

MIRELA mami de andreas nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

La multi ani! Doamnelor si Domnisoarelor sa fiti sanatoase si tot ce va doriti sa vi se implineasca


8 Martie fericit!
petrecere frumoasa


noi azi avem musafiri si ne pregatim si pentru ziua de maine...Mucenicii Moldovenesti 2008 sunt deja gata si diseara ii punem la fiert si pe cei muntenesti cu zeama..abia astept...
voi pe unde sunteti? preparati de zor? la petrecere?
pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

La Multi Ani! si multe si de la noi!
Am fost prinsa toata ziua, dimineata am fost la cimitir, am facut pomna de 1 an pt. mama (deja a trecut 1 an), am pregatit salatele si tortul pt. maine, ca vin finii socrelei, apoi am mers cu Dani in Carol, si deja sunt lata.
Monica, socrela face numai mucenici cu zeama, abia astept, maine dimineata asta va fi micul meu dejun, dupa boabele de orez. Trimite-mi si mie un mucenic moldovenesc de la tine, par-avion, par-cablu internet sau par ce-o mai fi, ca lesin de .
Asa ca maine iar nu am timp sa va salut, dar va de multe ori de pe-acum!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

la multi ani si de la mine!
noi am avut antrenamet azi....Mihnea va avea si chimono cat de curand iar eu fac abdomene la greu...sa ma vedeti la vara subtzirica
pe seara am fost in Sebastian,iar maine avem treaba,sa facem mucenici...eu fac din astia de-ai nostrii,ca la cei moldovenesti nu ma pricep(sa nu mi-s moldoveanca )


va pup si numai bine
PS Monica cum a ramas cu banii pt Dodo?
cine-i strange?



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

vicky, ia cati vrei tu din tava
Dumnezeu sa o odihneasca pe mamica ta
vio, spor la antrenamente si pe tine s pe mihnea

fetelor asa este...vio are dreptate...ieri v-am convocat la o conferinta pe ym dar nu va am pe toate in lista si am vb doar cu cateva
haideti sa ne unim din nou si sa ajutam un sufletel(bogdanel baietelul lui dodo-pui) de aici de pe forum care are nevoie de o operatie pentru cataracta congenitala(are aproape 6 anisori) iar pe data de 19 martie este programat la operatie in bucuresti la spitalul de ochi(Lahovari) pentru schimbare de cristialin la amandoi ochisorii(mai multe cititi la umanitare despre cazul lui)
pentru aceasta operatie urgenta are nevoie de cel putin 24 de milioane(lei vechi)fiecare cristalin costand 12 milioane de lei...la acestea adaugandu-se transportul, dr-ul, anestezistul....stiti si voi ce inseamna o spitalizare.
suma nu este mare dar cand nu o ai...este imensa...haideti putin cu putin sa-l ajutam pe bogdanel sa vada viata cu alti ochisori...
simona(sirimie) s-a oferit sa strnaga ea banutii pentru rahova dar nu paote decat in we caci lucreaza toata saptamana si ajunge tarziu acasa...ne-am gandit ca bine ar fi sa strangem toti banutii si cineva(poate vio) sa-i duca gabrielei(dodo-pui) direct la spital la Lahovari...ce spuneti? ajutam?
va multumesc in numele ei si al meu
DD sa va rasplateasca

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata,
azi e baba mea!
monica,eu cu din tot sufletul dau banii,eventual incerc si sa-i strang desi imi e destul de greu ca noi ajungem in zona pe la 17.30-18...
insa nu cred ca o sa ajung la spital pt ca pe 19 sunt la serviciu si cu Mihnea dupa mine seara nu am cum...
daca vine de duminica atunci fac un efort si incerc sa ajung....altfel voi stiti ca eu sunt singura cu copilul ca taica-su e plecat din tara...
insa ne gandim si vedem cum facem...
fetelor daca vreti sa strang eu banii sau cine vrea sa anunte ca nu mai e mult si Dodo are nevoie de noi,

va pup si sa nu mancati prea multi mucenici ca ingrase

Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vio, eu am inteles ca dodo vine de pe 17 in bucuresti
eu abia acum fierb mucenicii cu zeama ca aseara nu prea mai aveam chef, insa acum imi pare rau ca e deja aproape 10 si eu n-am mancat mucenici cu zeama...sunt in urma
vio azi e si baba mea...cum e afara? sunt frumoasa sau urata? nu de alta da sa stiu sa-mi caut toalete pentru cand o sa ma plimb cu tine si cu nepotii prin parc la sebastian
va pe toate sa aveti o Duminica placuta

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

'neata!
Monica vad ca am mai ramas doar noi pe-aici

baba de duminica a fost frumoasa ,dar putin cam rece ....

acum cu banii pt Dodo...ma uit in calendar si pica ca naiba,17 e luni asa ca habar n-am ce si cum sa fac....

eu am facut macinici,mai putini ca lui Mihnea nu-i plac....am mancat f putin ca abia am reusit sa mai dau jos lkg ...acum il pun la loc?!
am facut si tarta si nu stiu cine o s-o manance ca eu decat am gustat,dar nu indraznesc sa ma infig in ea


o zi buna va doresc....

pupici multi,



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput