Rahova sau apropiere(41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna ziua si de la mine.
Ieri am fost ocupata rau, am mancat, am si tot asa de la 2 pan'la 9. Acuma ma simt (sau chiar sunt) mare si . Am terminat si cu musafirii, pana la Paste, asa ca acum ma apuc serios de slabit, suntem si in post, sper sa mearga mai usor.
Va cu drag, azi sunt dupa-masa asa ca inapoi la treaba.



http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Noi am avut un week-end de cosmar din cauza caninilor Mariei care nu ne-au lasat sa inchidem un ochi. Nu stiu cand vom scapa de dinti, da' cred ca ma imbat cand o sa aiba fii-mea dantura completa.
Am facut si eu sambata mucenici din aceia cu zeama, ma pregatisem sufleteste sa fac si din cei moldovenesti da' a zis sotul ca e prea obositor si s-o las balta.
Tot sambata am avut si eu baba si a fost singura zi in care a fost frumos. A fost o vreme asa de buna incat am iesit 2 ture afara, o data dimineata si o data dupa-masa. Evident ca ieri am fost siliti de vreme sa stam in casa...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Vicky si eu am trebaluit ieri toata ziua...
la pranz am iesit putin in Sebastian,si eu am inghetat de frig ca am stat pe banca la umbra
seara a venit finul meu la mine(e varul meu si eu l-am botezat...si abia asteptsa se insoare sa fiu nahica tanara si frumoasa )....

Monica am rezolvat cu Dodo,azi o sa-i pun banii pt ca nu stiu cine si ce se strange,asa ca eu vreau sa fiu impacata cu mine si sa fac ceea ce consider eu ca e bine....

lexi pupici la Mariuca sa-i treaca durerile de dintisori....
nu ai incercat cu gel?
ca eu nu-mi amintesc ca pe Mihnea sa-l fi durut chiar atat de rau....ii dedeam cu gelu' si gata ...
mai aveam un colacel pe care-l il lasam putin in congelator si pe asta il tot rodea....

vicky cum sunteti cu scoala?

ca Mihnea face totul in graba ca cica sa fie printre primii care termina si uite asa greseste (la mate)....
altfel stie sa faca socoteli si mental...din astea cu zeci....



Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Eu pot sa string bani WE viitor, va fi 15 si 16. (Ieri nu as fi putut am fost toata ziua pe drumuri).

Daca vrea cineva, ne intilnim simbata si duminica in parcul Sebastian sau la vreun loc de joaca la Prosper sau la Piticot (am inteles ca la Prosper e mai ieftin).

Monica, luni pe 17 - pe la ce ora vine in Bucuresti? As putea ajunge seara, daca sta in spital pot sa ajung cindva seara pe la 19-20.


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta69 spune:

Simona eu i-am trimis deja banii lui Dodo!
sper sa se mai adune ceva si de la fetele din Rahova care sunt niste super mamici si super sufletiste si sa reusesti sa-i dai pt Bogdanel....

o seara buna va doresc,


Vio,mamica lui Mihnea viitor "descoperitor" de infinit
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*

Tot ce se intampla, se intampla intotdeauna cu un motiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
deci vio sa inteleg ca am sa fiu o baba frumoasa dar am sa am probleme cu circulatia periferica o sa am mainile si picioarele reci
ma bucur ca ai ajuns sa pui banutii pentru dodo
bravo...te tii tare deci nu te-ai infipt in tarta
vicky si eu ma simt la fel cu deosebirea ca eu chiar sunt tu esti slaba moartaaaa
lexi mariutei sa-i treaca durerea de dintisori...si noi la ruxi am avut probleme mari cu iesitul dintisorilor iar la aelx nici nu am stiut cand au iesit...
sirimie azi trebuie sa-mi zica si dory daca poate sau nu si in functie de cum o sa-i fie ei mai usor se itnalneste cu tine sau merge direct la banca
esti o draguta sper sa reusim...si de data asta asa cum a zis si vio...sunteti minunate toate
criiiisss...mi-e dor de voi.hai mai intra si mai zii-ne doua vorbe despre voi
mirela voi ce faceti? cu ce va mai distrati?
eu azi am facut curat(cu noul meu aspirator caci nu mai stiu daca v-am zis ca am reusit sa sparg un aspirator din acela fara fir) si a trebuit sa cumparam altul apoi am facut ceva de mancare si a trecut timpul super rapid si a trebuit sa merg dupa alex...acum le-am dat sa pape si el s-a apucat de teme...ma duc sa vad ce face pe-acolo
va pe toate

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preda_vicky spune:

Buna dimineata la fete, am pregatit o , sa va servesc si pe voi, acum batui pe aici , si intr-un final va trebui sa ma apuc si de treaba...
Simona, eu cred ca abia in wk o sa ma pot vedea cu tine, sa dau si eu ceva banuti, pana atunci nu am de nici unele. Cu ocazia asta ne vedem si cu copii in parc. Imbinam utilul cu placutul.
Monica, multam fain de compliment,dar chiar slaba nu-s, sunt destul de "impanata". Asta ma streseaza, ca talie am, dar am facut niste fluturasi prin unele parti si nu mai incap in fuste.
Mda, mi-ar trebui niste gimnastica.
Vio, noi cu scoala stam bine. Dani inca mai numara pe degete, dar are o viteza de ma ameteste. Si merge la concursul Cangurul, bineinteles. Ieri i-a dat d-na invatatoare o carticica cu exercitii, i-a facut chiar placere sa lucreze la ele, mare lucru!
Lexi, Mariuta sa treaca durerile de dinti. Cauta Calgel, e f.bun. Cel putin lui Dani i-a folosit, nu a plans mult cand i-au iesit dintisorii.
fetele, sa aveti o zi buna!


http://community.webshots.com/user/viki39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Multumim mult pentru urari.
Vio, Mariei nu i-au placut niciodata jucariile de dentitie, i-am luat si eu o gramada si nici nu s-a atins de ele.
Cat despre calgel, a functionat la primii dintisori, dupa aceea nici nu m-a mai lasat sa-i bag degetul in gurita. Nici acum nu ma lasa. Asa ca am renuntat demult la calgel. Ieri am vrut s-o spal pe dinti dar nu a prea vrut, a marait, a plans putin, asa ca pana la urma i-am aratat ca si mami se spala pe dinti. Se pare ca am convins-o pentru ca dupa aceea a cerut chiar ea periuta ei si a inceput sa se "spele", de fapt, mai mult musca periuta.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
vicky, las ca vine vara si iesiti cu toatele la alergat prin parcuri si dai si fluturasii jos
bafta si lui dani si lui mihnea la concurs
vio, ai papat din tarta? daca nu sa o aruni la mine, da?
lexi nici la noi nu a functionat calgelul ii mai dadeam nurofen(insa f rar) cand vedeam ca nu ma mai inteleg delok cu ea
restul fetelor pe unde ati disparut...dory, mire, cris

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

quote:
Originally posted by monica-elizabet
ii mai dadeam nurofen(insa f rar) cand vedeam ca nu ma mai inteleg delok cu ea


monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post




de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Da, si noi folosim Panadol in acelasi scop, dar acum cateva zile i-am dat ultimul strop. Si aici nu stiu daca se gaseste, trebuie sa iau sticluta dupa mine si sa intreb.

Mergi la inceput