Rugati-va pentru Diana! (2)

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Laura, ce papusele frumoase si dragalase aveti!! Dienuta e scumpa foc, e minunata, tot cu ochisorii aceia ghidusi si plin de zambete. iar Sophia, oh la la, iti vine s-o mananci ce dulce este!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiaMaria spune:

La Multi Ani Dienuta scumpa!
Sa cresti mare si frumoasa si desteapta!.
Fie ca zimbetul tau sa cucereasca mereu sufletele celor din jurul tau!
Fie ca bunul Dumnezeu sa te aibe in paza lui in tot momentul si sa-ti lumineaze viata!

Te pupam cu toata dragostea,
Lia & Gabi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:


Va dorim un Paste Fericit, Sarbatori senine, sa aveti parte de sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Un Paste plin de lumina, bucurie si sperante implinite !


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Tocmai ce am gasit doua articole cu Diana- unul despre tehnologiile asistive la scoala, al doilea despre implantul de anul trecut:

primul e la http://www.setbc.org/success/2009-10/diana.html

iar al doilea e pe pagina 5 a revistei fundatiei spitalului de copii din BC http://www.bcchf.ca/ckfinder/userfiles/files/SOC_Spring2010.pdf

"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

iar in completare la ceea ce a spus dnia in pagina precedenta, as mai spune ca diana e norocoasa sa aiba asa o familie de luptatori frumosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Salutare ... nu mai are nimeni vesti despre Dienuta? Laura, Lia mai dati-ne vesti.
fetite mici.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Multumim de intrebare, noi suntem bine. Cum nu s-a mai intamplat nimic deosebit, nu am mai scris ca sa nu va plictisim cu banalitati. Dar acum daca tot ne-ai intrebat ...

Diana a terminat clasa 1 si e in vacanta de la sfarsitul lui iunie. Avem de lucrat peste vara la engleza in special la citire si la scriere, altfel insa rezultatele ei scolare au fost bune spre foarte bune. Intre timp se distreaza jucandu-se pe calculator, se mai joaca cu noile ei “pasiuni” shobolanii de la ZhoZho pets, sau se uita la Tv la Pokemons. Mai planificam peste vara si cateva play-dates cu doua fetite si un baiat de la ea din clasa, copii cu care ea e prietena; locuiesc si aproape, iar parintii ne-au lasat numarul lor de telefon sa-i contactam si sa stabilim o intalnire (sau mai multe daca se simt copiii bine). Pe de alta parte, Diana are inca de exersat si sa se obisnuiasca cu stimulatorul diafragmatic. Din pacate, desi a trecut un an de cand l-am pus, Diana inca il refuza cand ii propunem exercitiile de respiratie . Am discutat si cu o psiholoaga si aparent nu avem ce face decat sa incercam cat se poate, fara presiuni foarte mari asupra ei- in timp se va obisnui si-l va privi si ea ca ceva pozitiv.

La capitorul intamplari pozitive, as pomeni despre cele doua mini-excursii de cate doua nopti fiecare pe care le-am facut lunile astea-primele noastre iesiri de la accident, cand nu am dormit nici acasa, nici la spital. Am avut mari emotii sa nu uitam ceva echipamente sau consumabile (ca sunt tare multe de transportat, chiar si la drumuri scurte). Acum ca am prins curaj probabil vom mai face cel putin inca o excursie de cateva nopti pana nu se termina vacanta


In alta oprdine de idei, tatonam terenul aici pentru un viitor sacunel electric. Am vazut unul din intamplare- mie si lui A. ne-a ramas gandul la el, e efectiv foarte compex si face multe care i-ar fi de folos Dianei, numai ea sa se impace cu el (o sa-l incerce inainte sa ne hotaram ca-l cumparam)-
www.permobil.com/USA/Products/Pediatric/C400-VS-Jr/" target="_blank">asta e scaunelul .

In incheiere, aici sunt cateva fotografii recente cu www.flickr.com/photos/11882381@N02/" target="_blank">Diana si surioara ei , si pozele din ultima excursie.


Multa sanatate si numai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Multumim de vesti ... pozele sunt super faine - ce se iubesc ele printesele in alb si Sophia e dementiala in apa ... vreau si eu.
Ma bucur pt Dienuta , e fata mare a terminat cl I si ati facut si drumetii - bravo!
Sa ne mai scrii din cand in cand si obligatoriu si poze .
Multa sanatate!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Ce ma bucur ca vestile de la voi sunt bune, Laura! sunteti niste luptatori adevarati si niste parinti de milioane!
Mai rar poveste ca a voastra!
Va doresc tot binele din lume si sanatate multa Dianei-Maria si micutei mult noroc!


Mergi la inceput