Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by dany26


irina f dragutz leaganul....din cate tsiu bb-eii iau din ce in ce mai putin in greutate deci potae il vor ffolosi macar 3 luni asa...

multa sanatate bebeilor racitit

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007




Multumim de urari DAny!
Si mie mi se pare frumos leganusul, dar mi se pare prea scump pentru doar cateva (3-4) luni. Macar pana la un an sa il foloseasca!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by oana8188

Copiez aici: Amy, spune-mi si mie cum e cu diversificarea asta. Adica cum primeste bebe noile alimente? De cateva zile domnisoara mea urla de numa' cand vin vorba sa manance; parca ii dau otrava... Tare i-as da si cereale, nu stiu ce sa fac...


Oana de Ana Alexandra


Oana,eu am inceput sa-l diversific pt. ca s-a impus lucrul acesta(cred ca stii deja povestea cu)altfel mai asteptam macar pana la 4 luni juma-5luni;
Alexandra fiind mai micutza decat noi,eu zic sa nu te grabesti cu diversificarea,dar dc totusi incepi poti sa-i dai primul bibe cu cereale dupa-amiaza nu seara,sa vezi cum reactioneaza(sa nu o doara burtik si sa planga noaptea).

eu nush ce sa fac,bb nu mai vrea laptic fara cereale asa ca la fiecare bibe pun cate o masura de cereale;dc ii dau fara,varsa tot in 10 min.
Poate sa aiba mai tarziu probleme cu burtik de la prea multe cereale???/



AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by creem

Pussi..m-ai terminat cu testul ala! Eu n-am testat-o niciodata chiar asa, dar am avut incredere si nici nu mi-a disparut ceva. Eu platesc 500 mii de sedinta.Si o chem cam o data la 10 zile sau 2 sapt.
Roxxy..a mea nu vrea sa stea pe burtica...si cateodata nici pe spate. Ar vrea doar in brate!
Aralia, nici la mine nu emult de lucru, ca am ap cu 2 camere, parchet si termopane pe care pe afara nu le sterge decat sotul, ca sunt inalte si ii e frica doamnei sa se cocoate pe acolo. Si nici nu face curat cum as face eu, dar n-am cand, poate cand va creste fata o trimit cu tasu la plimbare si ma ocup eu de casa. Acum abia apuc sa fac de mancare.

Andra..ce ti-a dat dr pentru raceala? CA mie doar ser!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Si nu ti se pare mult 50 de lei?? Hm, inseamna ca sunt eu zgarcita...

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello
ce faceti?? merg sa citesc din urma!!

cartoful se introduce de la inceput in supica dc bebe are pb cu constipatia!!! NU SE FACE DOAR CU MOROCV!!!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

da ECATERINA si DANY,asa este macar sa-l folosesc cateva luni,nu sa dau banii degeaba,mai ales ca la noi trebuie sa luam totul la dublu.nici asa nu mi-ar conveni,sunt niste bani totusi si nu prea stiu cum vor reactiona ei in leagan.cred ca pana la urma ma duc la magazin si ii pun in leaganul expus si ii las acolo.si daca le place cumpar doar unul momentan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by irina_stef

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac

fericita de gemeni+ RAUL SI ROBERTO (29.10.2007)

http://community.webshots.com/user/Irina_Stefan?vhost=community




-IRINA-




Eu am ceva asemanator dar mai simplu de la Primii Pasi. A fost interesata primele doua dati de el si dupa aia plangea cand o puneam in el...am renuntat.
Poate daca e mai colorat...nu stiu ce sa zic..

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

Irina, eu am unul de la graco,cu vibra,cu cintece,sunete din natura,tot ce vrei,dar fetei mele nu-i prea place;mai mult de 20-30 min. nu sta in el .Al meu e bun pana la 11 kg,deci mai vedem daca o sa-i placa vreodata ,plus ca a costat vreo 150 eur

Creem cum ati depistat E coli,simptome...?(sau nu am citit eu)
Eu ii dau la femeia care vine la mine cand o chem cate 100 lei,am trei camere ,buc. 2 balcoane si 2 bai;vine dimineata si mai pleca seara,mi se pare cam scump,dar avand in vedere ca vine cand vreau eu.....asta e,platesc si pot sa o las singura in casa

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmin012 spune:

Irina, despre ce alocatie e vorba? Ce conditii trebuie sa indeplinesti? Ca aici nimeni nu-mi spune nimic, desi toti comenteaza ca am venit in Spania sa le iau banii (cei 2500 euro), desi stiam bine ca nu am dreptul la ei, ca nu indeplinesc conditiile. E ceva de care ar putea sa beneficieze Lucas? Eu am rezidenta si empadronamiento din octombrie, dar Dan lucreaza aici de un an, neintrerupt.... desi amandoi am mai lucrat cu contracte de cateva luni, in anii trecuti, cam de prin 2004....
Poti sa-mi spui si mie ce acte imi trebuiesc pt a putea calatori cu bebe in Romania? Caci stiu ca nu la ambasada se fac actele, mie mi-au zis ceva de Burgos. Eu deocamdata nu merg acasa, cred ca in august...
Mergeti acasa cu masina sau cu avionul? caci am auzit ca si bebelusii trebuie sa plateasca o parte din biletul de avion, chiar daca il tii in brate... dar deocamdata no me consta... poate stii tu mai multe...
Tu in ce zona stai? Eu sunt intre Segovia si Valladolid. Cum ti s-au parut conditiile din maternitate?


Jasmin si micutzul Lucas Daniel (28.11.2007)

www.flickr.com/photos/23373490@N02/" target="_blank">poze cu mogaldeatza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darene spune:

Eu intrebam de alocatie Petronela.Multumesc.Declaratiile acelea pot fi facute si de persoana imputernicita sau trebuie sa mergem noi in tara?

Poze
www.onetruemedia.com/shared?p=4c49c7a20381c93ac02f82&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poze Khalid


Povestea nasterei



Elena,mamica de Khalid 21.12.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by creem

Ancuta..si fata mea a luat doar 200 gr in 3 sapt, dar nici nu sugea prea bine, nu avea pofta de mancare. Am depistat-o cu E coli la coprocultura si suntem in tratament acum. Dr a zis ca de acolo i se trage si lipsa poftei de mancare si ca nu a luat in greutate.
Daca ea suge nu cred ca e nici o problema, doar sa ai laptic suficient, sa nu suga in gol, ca mie mi s-a intamplat si asta. Din cauza ca nu papa prea bine si sanii s-au molesit si seara nu mai era laptic mai deloc, Fata sugea acolo dar sugea degeaba ca nu avea ce. Dupa o ora, iar vroia. Pana m-am prins eu si am inceput iar cu ceaiuri.
Acum e mai bine.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)



Cum a depistat e-coli?
Suge bine ca eu ii dau cu mamelon de silicon si se vede ca este tot timpul plin cu lapte.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput