Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele.
La multe lunite inainte ptr sarbatoritii de azi!!!!!
Noi azi am fost la dr sa vacem vaccinul si sa ne cantarim,l.a vaccin nu a plan deloc nici macar cand a bagat acul
Avem 63 de cm ,6.5 kg[la 3 luni 6.1] si caputul 41 .
A luat doar 400 de grame in greutate si asta ma ingrijoreaza,sa ii dau supliment?
Dr a zis ca nu este o problema dar ea suge in continuu chiar si noaptea din 3 in 3 ore

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
Originally posted by adra_bell

quote:
Originally posted by creem


Andra..ce ti-a dat dr pentru raceala? CA mie doar ser!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


Uite asa doctor relaxat as vrea si eu....
Mi-a dat antibiotic, Eurespal si ser efedrinat

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)



adra_bell,ce antibiotic i-a prescris?
dr.iti prescrie sa-i dai preventiv antibiotic??din cate ai zis tu doar tuseste....
Multa sanatate micutzei Eva!!!


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxandra spune:

Ank83 un recor putin laudabil, din mom ce nu puteam sa mananc mai nimic... oricum a trecut totul cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina_stef spune:

mai fetelor am si eu o intrebare....as vrea sa le iau baietilor leagane ca astahttp://www.elcorteingles.es/multitienda/producto/producto.asp?hddref=33180&tipoTienda=BEBES ,ei au cam 7 kg si vreo 200 si astea sunt bune cica pana la 9 sau 10 kg.oare se merita,ma gandesc si sa nu le iau,si da dau banii de pomana si sa nu vrea sa stea in ele.care aveti leagane in genul asta cu muzica si mai multe vitezecum se comporta bebeii in ele,stau,le place?ca tare nu stiu ce sa fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Ospamox mi-a dat. Doctorii astia de la noi sunt fanatici cu antibioticele.Asa inca e blanda, dar majoritatea se arunca la Augmentin, din nimic. Da, tuseste, dar foarte rar. Pana acum a tusit de 3 ori.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Andra..si a mea tuseste putintel, dar cred ca si de la mucisorii din gat. Dr. a zis doar sa ii curat bine nasul cu ser fiziologic, sa-i pun si de 7 ori pe zi si atat.
Am cautat (de capul meu) pastilute karvol la farmacie (aflasem pe net ca sunt bune) dar s-au scos de pe piata nu stiu de ce.
Irina, eu am un leganel simplut, fara uzicute doar cu un sirag de jucarioare de plastic. Am pus-o pe fata acolo dar nu prea stie ce se intampla deocamdata. Cel mai mult a stat vreo 15 minute. Este pana la 13 kg si e turcesc (UNAL). Eu l-am primit de la cineva asa ca ma multumesc cu el!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ancuta..si fata mea a luat doar 200 gr in 3 sapt, dar nici nu sugea prea bine, nu avea pofta de mancare. Am depistat-o cu E coli la coprocultura si suntem in tratament acum. Dr a zis ca de acolo i se trage si lipsa poftei de mancare si ca nu a luat in greutate.
Daca ea suge nu cred ca e nici o problema, doar sa ai laptic suficient, sa nu suga in gol, ca mie mi s-a intamplat si asta. Din cauza ca nu papa prea bine si sanii s-au molesit si seara nu mai era laptic mai deloc, Fata sugea acolo dar sugea degeaba ca nu avea ce. Dupa o ora, iar vroia. Pana m-am prins eu si am inceput iar cu ceaiuri.
Acum e mai bine.

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Copiez aici: Amy, spune-mi si mie cum e cu diversificarea asta. Adica cum primeste bebe noile alimente? De cateva zile domnisoara mea urla de numa' cand vin vorba sa manance; parca ii dau otrava... Tare i-as da si cereale, nu stiu ce sa fac...


Oana de Ana Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi mul de raspunsuri fetelor!!!

bb super filmuletzul!

irina f dragutz leaganul....din cate tsiu bb-eii iau din ce in ce mai putin in greutate deci potae il vor ffolosi macar 3 luni asa...

multa sanatate bebeilor racitit

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Abia acum am reusit sa recuperez din urma ...

La cat mai multe lunite sarbatoritilor de astazi !!!!

Cine intreba de alocatie ... scuze, nu mai retin. Da, avem dreptul si noi, din strainatate, mai ales ca nu primim nimic pe-aici. Actele sunt aceleasi de pe prima pag. a capitolului ... si se sa si din urma. Eu am inceput demersurile pt. certificatul de nastere romanesc ... o gramada de alergatura, acte, desi il va face mama in Ro (cu procura). Dar trebuie sa ii dau niste acte de-aici ...

Noi maine mergem sa facem electrocardiograma Silviei...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput