Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Asa se pare. uite, de exemplu acum l-am pus pe spate (pt ca deja obosise de cat timp statea pe burta) si plange de mama focului in dormitor. Ca sa nu mai spun ca e super obosit si nu inchide un ochisor. Ce sa-i mai fac? Am tras jaluzelele, am stat cu el, am facut liniste si nimic. Nu vrea deloc sa doarma in casa ziua. Cred ca pana diseara o sa fie super, super marait. Incapatanat copil .


quote:
Originally posted by Ank83

Raul are de ieri un nou accesoriu vestimentar... babetica...Ieri l-am schimbat de 2 ori ca s-a udat pana la buric si a ajuns pana la piele..cate bale i-au curs.
Roxxy se pare ca baietii nostri sunt la polul opus cu statul pe burta si pe spate

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

quote:
Originally posted by pussi

aralia care sunt preturile in Buc. pt. menajere? Eu am una care-mi vine de 4 ani.. o data/sapt. si a ramas pretul de atunci. De testat ... eu le testam cu 13 bacnote de 100.000 pusi pe masuta de telefon



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!



Mai pussi nu prea stiu preturile, dar anul trecut in toamna mi-a venit una sa-mi spele geamurile si mi-a cerut 40 lei, in conditiile in care eu am termopane la 2 camere, deci sunt mai putine geamuri...si tot trebuia sa-i zic sa mai frece colturile, ca la ea geamurile n-aveau colturi..
Oricum, pentru cata treaba e la mine in casa, ca n-am covoare, n-am bibelouri si chestii de astea mancatoare de timp, mai mult de 40 de lei nu dau, mai bine fac singura...
Tu cat dai?

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Tocmai ce a plecat doctorita de la noi. A racit fata. Stiu si de unde i se trage, am fost duminica la o prietena si am lasat-o sa o ia in brate. Ea nu era racita, dar era soacra-sa, probabil exista virusul in casa.
Ieri a tusit de trei ori toata ziua, asa ca si cum si-ar drege vocea, iar astazi incepuse sa tuseasca mai des. Nu are febra, mananca fara problema,e vioaie, dar am zis sa luam raceala din fasa sa nu se agraveze.
Am intrebat-o ce parere are despre vaccinarile facultative, despre Prevenar mai ales, dar era in plop si asta, avea o parere buna, dar vorbea despre Infanrix
Si eu tot pe 7 am baba.

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Amy26, multumim de urari!

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

eu ma pun in pat langa raul ... ca s-a trezit azi noapte sa se joace pe la 4 ... el nu stia ca mama s-a culcat aseara dupa ora 12 si a baut vin

Ank Raul 17.10.2007

Poze Raulito

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
dar Matei se trezeste noaptea si cu ochii inchisi roade vreo ora la pumni. oare e vreun semn ca-i ies dintii? De fapt, de fiecare data cand se trezeste, asta e primul lucru pe care-l face. In plus, balele ii anug pana la brau (mai ales ca el jumatate de zi sta numai pe burtica. iese scandal mare daca-l pun pe spate).


Roxxy,poate vrea laptic de isi roade manutzele(nush zic si eu);
El cate mese papa noaptea?
si Iustin a avut per.cand ii curgeau balutzele de credeam ca-i ies dintisorii;

ref. la statul pe burtica,ce bine de voi....la noi e un adevarat chin,nu-i place deloc si se enerveaza.






AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Noi de azi ne-am apucat sa exersam rostogoliri, ca nu se mai poate asa!
Altfel incearca sa se ridice, ridica capul si picioarele in acelasi timp, o ridic in fundulet si sta sustinuta de spate, apuca jucarii si le baga in gura...dar nu se intoarce.

Aralia de Piu Mic Alexia Diana
5 Nov. 2007


poze
www.youtube.com/watch?v=fHuyBOXikpM" target="_blank">Alexia in centrul de activitate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Pussi..m-ai terminat cu testul ala! Eu n-am testat-o niciodata chiar asa, dar am avut incredere si nici nu mi-a disparut ceva. Eu platesc 500 mii de sedinta.Si o chem cam o data la 10 zile sau 2 sapt.
Roxxy..a mea nu vrea sa stea pe burtica...si cateodata nici pe spate. Ar vrea doar in brate!
Aralia, nici la mine nu emult de lucru, ca am ap cu 2 camere, parchet si termopane pe care pe afara nu le sterge decat sotul, ca sunt inalte si ii e frica doamnei sa se cocoate pe acolo. Si nici nu face curat cum as face eu, dar n-am cand, poate cand va creste fata o trimit cu tasu la plimbare si ma ocup eu de casa. Acum abia apuc sa fac de mancare.

Andra..ce ti-a dat dr pentru raceala? CA mie doar ser!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

quote:
Originally posted by creem


Andra..ce ti-a dat dr pentru raceala? CA mie doar ser!

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007)


Uite asa doctor relaxat as vrea si eu....
Mi-a dat antibiotic, Eurespal si ser efedrinat

Inimioara mea
adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

quote:
De testat ... eu le testam cu 13 bacnote de 100.000 pusi pe masuta de telefon





Pussi,
am si eu o intrebare,de ce cu 13,din superstitie cumva?


AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput