Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Tecky multumim pt tabel - foarte util.Chiar am scos o linie ca sa-mi fac o idee cam cat e de lunga fetita mea si m-am speriat- cred ca sta foarte chircita saraca, daca acum are cam 25 cm in total inseamna ca sta inghesuita, fiindca sincer mie nu mi se pare ca are atata loc!

Anna 20+ cu Maria
AMR 20
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Boti ma bucur ca ti-am fost de ajutor, sa stapaniti sanatoase noile achizitii si noi vrem de la fisher price sa luam un leagan si un bouncer pt bebe 2 ca la fata am fi luat da nu aveam loc sa le punem si cand am fost in oras la shopping pt botez a pus ochii Flo al meu pe www.mothercare.com/gp/product/B000OY4WR4/sr=1-2/qid=1204718042/ref=sr_1_2/202-9075637-6888605?ie=UTF8&mcb=core" target="_blank">leaganul asta si acuma asta il vrea neaparat pt bebe2. Imi place si mie tare mult se misca si stg dr si in spate si in fatza are alea care se invart desupra si tare bun e cand bebe nu vrea da doarma fata asa a facut vreo doua sapt pana si-a facut un program si trebuia leganata in bouncer asa asta il setez si nu mai dau eu din mana pana obosesc.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

quote:
Originally posted by ella81it

am revenit!
Maine este baba mea!In fiecare an o pun de ziua mea!
Votez DA ptr PEPENEI!Bb al meu e chiar un pepenelDoctorul mi a spus ca e micut,28 cm dar grasut700gr.Are o burta grasa,se hraneste bine deci!
O sa aiba in jur de 48 cm la nastere!Nici noi nu suntem prea inalti!
VIOLETA..dar nu se inchide singur?Si tre sa stau mereu in pat?Eu am intrebat doctoru daca pot sa fac cite o plimbare mica pe zii si el a zis ca da.Doar daca simt o durere jos la burta sa merg sa mi fac iar o eco sa vada daca e totul bine!
Eu nu am avut dureri pana acum!Iar acu o luna cind am avut ultimul control era colul lung si inchis!

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA24+


Ella nu vreau sa te ingrijorez, nu stiu prea multe despre asta, stiu ca prietena mea avea colul scurt si deschis si i l-a cusut pt a evita pierderea sarcinii, eu ti-am spus doar sa te gandesti si la posibilitatea asta in caz ca nu se inchide singur

20+ cu posibil
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

MADA aveam planuri mari ptr saptamana viitoare..sters geamuri,spalat perdeleetc.Dar le aman !Doctorul ia spus sotului nici cu aspiratoru sa nu dau ,sa dea el ca nu tre sa ma aplec.
Acu al meu sot ma si incalta,ca nu cumva sa ma aplec euChiar asa grav e?Eu habar nu am !Daca nu am dureri eu zic ca sunt bine!
TECKY multumim ptr tabel !E pe aproape pepenasu meu!
MAGDA..unde lucrezi in Targoviste?Scuze daca sunt indiscreta!La ce doctor mergi?
BOTI sa se bucure Garga de noile achizitii!Cite biberoane trebuie sa cumpar?Si de care?Ma refer la marime!

www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Mada Superfain leaganul, doar ca tre sa vezi pina la cate kile merge sa nu dai o gramada de bani pentru 6 luni de folosire. Eu am optat pentru un bouncer care merge pina la 2-3 ani (20kg), sa-l folosim mult timp.

Ella eu am observat ca cel mai bine te descurci daca ai minim 6 biberoane. Astfel poti sa sterilizezi o singura data pe zi, si ai sticlute pentru toata ziua. Eu am luat astea trei de la Avent, pompa e Avent Isis, mai vine si ea cu doua bibe mici, deci deja am 5. Voi mai lua un set de vreo 4 in 2 marimi de la Nuk, pentru ca au tetine diferite de cele de la Avent si se si gasesc pe toate drumurile. La Avent presimt ca voi avea probleme cu inlocuirea tetinelor ca in Cta nu sunt decat 2 farmacii unde au si tetine separat, nu doar bibele cu totul si la un moment dat ai nevoie de diverse tipuri de tetine functie de tipul de hrana ce-l pui in bibe.

Mai ramane caruciorul si inclin din ce in ce mai tare spre modelul ales de Ankalaura si Bujo, cel de la Chicco.

Monica 21+ si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

ce fac fetili?



Ana-Maria24+
am oMARIA!!!AMR 16sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Ella lasa ca e bine asa sa te ajute pstul ca 16 sapt curatenia poate astepta aia generala, oirucm ai sa faci in ultima luna ca te apuca nesting instinct asa ca stai cuminte si te odihneste lasa sa te ajute sotul. Cu legatul la papuci mi-ai adus aminte de mine in luna a 8-a ca nu mai ajungeam la papuci decat cu greu pe-o laterala etc asa ca daca trebuia sa iau adidasii ca plouase afara sau ceva neaparat trebuia a meu sa ma ajute ca altfel imi lua juma de ora sa ma incalt. E bine ca se incalzeste cand aproape tre sa nastem sa purtam slapisori sau sabotei care nu necesita aplecari si contorsionisme ca sa ii incalti.
Boti stiu modelul care l-ai luat, e www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3754229/Trail/C%24cip%3D1500012028.Baby%2Band%2Bnursery%3EC%24cip%3D1500012041.Baby%2Bbouncers%2Band%2Bswings.htm" target="_blank">asta, nu?, leaganul e pana la 11 kg oricum un bebe de la 6 luni in sus nu mai sta in leagan nici sal ici cu ceara ca vrea sa se miste sa se plimbe etc fata asa a facut de la 6 luni vroia numai in premergator stiu ca sunt mixed opinions despre premaergator dar la fata l-am folosit pt ca atlfel nu statea si ii placea sa se plimbe si ea fara sa stau eu aplecata de spate sa o ajut ii placea sa se ciocneasca cu el de diverse chestii sa pedaleze ea cu viteza etc. Noi am avut premergatorul www.mothercare.com/gp/product/B000TZMNL0/sr=1-3/qid=1204720778/ref=sr_1_3/202-9075637-6888605?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44575031&mcb=core" target="_blank">asta de la chicco, a aparut si www.mothercare.com/gp/product/B0011DVSGU/sr=1-4/qid=1204720820/ref=sr_1_4/202-9075637-6888605?ie=UTF8&mcb=core" target="_blank">bouncer de la ei in stilul asta creca luam leaganul de la fisher price si bouncerul de la chicco, bouncerul l-am vazut si in magazin sii fain ii paded cum trebuie pt un bebe mic, ca sa avem sa mai schimbam sa nu stea numai in leagan toata ziua. Ce fain e ca acuma avem spatiu si putem sa luam de toate Ari saraca nu a avut asa din astea ca nu aveam loc sa le punem. Bine o sa primeasca si ea jucarii pt gradina casutza din aia si piscina pt apa sau bile si bucatarie de la tefal sa gateasca ca vad ca ii place.
Asa si ca mi-am adus aminte ca vroiam sa tot zic si eu votez pentru pepenasi numai sa nu fie luat pana ajungem noi la clubul scutecelor. Ca si la odiseea trecuta ne-am mutat la clubul scutecelor abia dupa ce au nascut toate fetele ca asa e frumos sa asteptam pe toata lumea de pe listutza si apoi cu catel si purcel ne-am transferat la piersicutze de iulie august ca cele de la mai-iunie erau ciresele asa ca noi am devenit piersicutze. Am sa fiu mamica de una bucata piersicutza de 2006 si una buncata pepenas de 2008. Suna fain nu?

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Anaxena he, he, la fel ma intreaba si mama

chicks, voi ma ingrijorati pe mine cu contactiile astea. In primul rand pentru ca treceti prin asta si in al doilea rand pentru ca eu nu am de fel. Dar de niciun fel. Nici macar din alea Braxton Hicks. E normal sa n-ai? Stiu ca poate suna a paranoia dar intrebam si io asa.

Bine, io in continuare nu am nici burta, nici kile in plus ci in minus, macar contractii BH daca altceva nimic Noroc ca da din labe garga ca altfel sigur puneam de-o panica on-line.

Monica 21+ si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Dma, Magda, ma bucur ca mai intrati si ne mai dati vesti .
Violeta, felicitari pentru bebe- putzulica!!!
Boti, super ca are cine sa iti aduca lucruri din America, acolo unde sunt preturile mici. Chiar ca ai facut o afecare buna.

Cristina 16+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Boti mi-a mai placut www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/0984470/Trail/C%24cip%3D1500012028.Baby%2Band%2Bnursery%3EC%24cip%3D1500012041.Baby%2Bbouncers%2Band%2Bswings.htm" target="_blank">modelul asta ca e roz si tare fain da parca roz e prea simplu as vrea ceva mai colorat cum e ala care vi l-am aratat mai sus ca sa stimuleze pe bebe sa fie mai hazliu sa aiba mai multe culori vii.
Nu iti mai fa griji cu BH ca nici eu nu am avut tare multe sarcina trecuta si fetele la fel ziceau ca au contractii ba BH ba dureroase eu nu aveam nici o treaba, ce sa zic am avut noroc si sarcina trecuta si sarcina asta nu am vaut probleme, multumesc lui Dumnezeu, numai ca sarcina trecuta am evitat sa fac prea mult efort si etc de frica sa nu pateasca bebe ceva acuma uneori si uit ca sunt gravidutza ca is atatea de facut ca nu mai am timp sa stau sa meditez in vf patului, tare bine ar fi sa mai am atata timp. Da pe de alta parte trece mai repede deja azi am 24 de sapt acusi acusi vine bebe si eu ma stresez ca nu e gata casa da ne apucam de acuma in fortza si de casa si de datorii si de strans bani de avans la masina ca tre sa le facem pe toate, asa imi place cand suntem under pressure ca mai rapid se fac lucrurile si mai ales ca e vb de construit varuit decorat si etc exact ce ador eu cel mai mult.

---------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput