Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

...Am fost si la alergolog care ne-a dat singulaire, inca nu l-am luat, mai este cineva care le foloseste sau l-a folosit? Daca da, pt. ce v-a dat?


quote:
Originally posted by Mirabelac

Aveti/folositi aparat aerosoli? Ce marca? Sunteti multumite?


Intrebari fara raspuns... trag concluzia ca nu ati folosit sau nu stiti nik despre ele...


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, am eu raftul plin cu medicamente pentru Maria, dar de Singulaire n-am auzit. Cand a facut alergia de la soare ne-a dat Pimafucort, parca-i zice, eu tot scriu parca, ca-s asa de complicate denumirile astea la medicamente si Peritol. Iar cand a facut dermatita aia, care n-a mai recidivat, ne-a dat Locoid, dar daca mi-ati scris ca nu e asa bun n-am mai dat-o.

De aerosoli ti-am scris, chiar am vrut sa merg intr-o zi cand era sora-mea de servici de zi, dar m-a refuzat ca erau foarte multi prematuri, erau in stare sa-i puna cate 2 in incubator.

Si daca nu ti-ai luat inca aparatul, mi-a soptit o pasarica ca la Selgros ar fi cu pana in 210 ron aparate din astea.

Deja m-am obosit de treaba si inca mai am.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna dimineata,

Dudu a participat sambata pentru prima oara la o petrecere cu copii: aniversarea zilei de nastere a verisoarei lui. Am avut ceva emotii, dar am ramas uimita cat de bine s-a distrat. Au fost si momente cand s-au certat de la jucarii (a avut inca de la inceput "dispute" cu un baietel mai mare decat el, care in mod constant solicita aceeasi jucarie ca si Dudu), dar pana la urma cel mai mic a renuntat (a avut "tentativa" sa devina agresiv, dar mai apoi s-a calmat). Avem www.kodakgallery.com/Slideshow.jsp?Uc=rldx7jt.c9m4kwup&Uy=7pts7l&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&mode=fromshare&conn_speed=1" target="_blank">poze aici (ultimele 4).

Eloise, va doresc tuturo multa sanatate!

Mirabela, noi am facut aerosoli cu substante antiinflamatoare (cortizon si adrenalina), pentru vindecarea otitei. Stiu ca se mai recoanda si in caz de laringita. Avem un aparat cumparat de la farmacia, nu mai stiu ce marca. Oricum, de abia dupa aceea am citit pe Forum ca exista aparate de aerosoli cu utrasunete, la acelasi pret (se pot procura de la firmele de aparatura medicala)


Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)
Uite ce mare am crescut...
O raza de speranta...sau cum a venit pe lume Tudor

www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Va doresc si eu de Martisor, o primavara insorita si linistita!
Gonghy, multumesc pentru bunatati si mai ales pentru buchetul superb!
Pufy, ma bucur mult ca te-ai hotarat sa ne mai scrii!
Eloise, multa sanatate intregii familii!
Noi am avut o noapte foarte grea, cu treziri dese, gemete si suspine in somn...E posibil sa-i mai fi iesit vreun dinte.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

M-am dus sa citesc din urma si ce-am vazut? Monique ne-a oferit bomboanele mele preferate! Miamiiii . Saru-mana, fooarte bune, da' le-am mancat singura pe toate !

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by Mirabelac

quote:
Originally posted by Mirabelac

...Am fost si la alergolog care ne-a dat singulaire, inca nu l-am luat, mai este cineva care le foloseste sau l-a folosit? Daca da, pt. ce v-a dat?


Mira, noi nu am folosit singulaire, dar stiu ca fratelui meu i-a dat medicul de cateva ori, pt pneumonie sau probbleme cu gatul.


quote:
Originally posted by Mirabelac

Aveti/folositi aparat aerosoli? Ce marca? Sunteti multumite?


Nu avem si nici nu am folosit.


Intrebari fara raspuns... trag concluzia ca nu ati folosit sau nu stiti nik despre ele...



*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)









***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Ultima pozna a Mariei (de acum cateva minute): imi suna mobilul si vad ca e sotul, credeam ca el suna, cand colo aud in telefon "alo, mami?" Asa ca am primit primul telefon de la fii-mea iar sotul meu habar nu are ca l-a pus la cheltuieli!
Sephora, cum e nene sa-ti stea copilul 1 ora juma' linistit intr-un loc? A mea nu e atrasa decat de video-urile de pe youtube cu Cleopatra Stratan si Zecchino D'oro. Si nici la alea nu se uita mai mult de 10-15 minute. BE aveam si noi in Bucuresti, dar fara sonor din pacate, asa ca nu a reprezentat niciun pic de interes pentru Maria. Poate o sa reusesc sa fac si eu rost de el cu sonor, poate asa o tentez si pe ea sa stea intr-un loc macar cat sa spal o farfurie

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Hop si noi la amiaza dupa un we in care nu am apucat sa intru..a fost un we plin de plimbari, multi copilasi, multe martisoare oferite verisoarelor

Nu am apucat sa ma informez prea bine cu ce ati mai facut ...dar am vazut ceva prezente noi....

Pufymic - bine ai revenit-si sa nu mai dispari..
Gonghy - vad ca esti din ce in ce mai activa...imi place asa si pt printes ta multi ici sa se faca bine

Mira - eu ti-am raspuns ca nu am folosit niciunul din produse, nici singulaire-ul nici ap cu aerosoli..

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, si eu pe aici.
Pufy, bine ai revenit.
Mira, eu nu am folosit nici singulaire nici aerosoli nu am facut pana acum. Ma bucur ca David doarme noaptea.
Gonghy, multumim pentru tratatie si pentru flori. Monique, am savurat si cafeaua ta.
Am vazut pozele cu Dudu, sunt frumoase.
Lexi, felicitari pentru primul telefon primit de la fiica ta.
Cristina, cum te mai simti?




Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



quote:
Originally posted by gonghy
Hai ca vin si eu din urma cu cafea



Una dubla aici la doamna, va rog!

M-a mancat in aseara ca in loc sa dau "turn off" la lptp, sa mai dau o tura pe net ca-mi amintisem de acest www.conquiztador.ro/" target="_blank">joc si m-au prins orele miiiici ale diminetii concentrandu-ma acolo.

Gety, Sephora, din pacate cafea cum v-am oferit ieri beau din an in Pasti, cand ajung in vreo tara straina sau mai aproape, la Bucuresti. Zic ca-i preferata mea fiindca n-apuc s-o beau des, asa c-o savurez cu fiecare mililitru atunci cand am ocazia.

Mira, Singulair se da pentru profilaxia si tratamentul astmului si a altor probleme respiratorii. Probabil va vi l-a recomandat daca David avea episoade asemanatoare sufocarii. Aerosoli n-am.

Pufyyyyyyyy!!!!!!!!! Welcome back! Mi-era dor!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput