Bucurii sep-oct06 (112)***La Multi Ani ELOISE!***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, m-am uitat pe site, dar nu prea am ce sa trimit.
Nu mai stiu cate kile avea la un an, in 4 labe a mers dupa ce a mers in picioare, poza la 1 an abia daca am una-doua ca a implinit un an cand era foarte bolnava si alte probleme care le stii si tu.

Edit: de ieri s-a invatat sa se urce (catere) in fotoliu



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

MamiLili, buuuna cafea!
Iti faci acasa in fiecare dimineata cafea din aia?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup si io

Mira si io sunt de acord cu poze haioase,cu tava ti-am spus n-am facut.

Mamilili ce bine arata de unde?

Gety bravos,noi mai avem putin si ne urcam pe bloc....se catara peste tot zici ca chiar se trage din maimuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata si haideti la o mareeeeeee.

Vreau si eu sa trimit poze doar ca tb sa-mi fac timp, pt ca al meu calculator unde aveam toate pozele mi s-a stricat si acum tb sa sap prin CD-uri.

Sephoracred ca Matyy ar tb sa se ia de mina cu Cosmi, eu am zis ca o fac alpinista pt ca e toata ziua cocotata pe ceva.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe -13 septembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Neata, merci de cafea Monica.

Sephora eu ziceam de pozne ale Bucuriilor, dar e buna ideea si cu poze haioase.

Eu simt ca traiesc, fi-miu doarme toata noaptea de o saptamana, e cel mai frumos martisor care l-am primit.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Vreau si eu cafea de la voi, ca eu nu mai am nici capuccino, nici lapte sa-mi fac cafeaua.

In schimb am foarte multa treabaaaa!
Adicatelea curatenie! Si mai incolo vreau sa o scot si pe Maria afara ca ieri a batut vantul si iar am stat in casa.

Mirabelac, frumos martisor!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Buna dimineata frumoaselor!

Hai ca vin si eu din urma cu cafea,ceai pentru -tze si ceva cappuccino.

Si fiindca am intarziat,da mai bine acum decat niciodata va dau in dar si un buchet de flori pentru 1 MARTIE.

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

La noi e nashpa situatziunea,bubulina mea e racita cobza,mucii's pana'n gura atarna nishte lumanari la nasucul ei....stranuta non'stop...de doua nopti la mine sunt albe...ca se foieste de numa,horcane...da azi mergem la medic.
Ma pe Maya o i-au bolile tot in weekend,asa ceva n-am mai vazut da cu ocazia asta o pun pe dr sa o cantareasca si sa o masoare sa vad cum sta la capitolul asta.
De mancat nu mananca decat putin si face niste mofturi de tampesc de capatzana...nu manca dovlecel,broccoli,orez,gris cu lapte,ou moale,cremvusti sau orice alt tip de mezeluri,carne fiarta asa goala,numa prin supe,ciorbe sau pireutz....cred ca o sa inebunesc cu scheletutzul asta mic al meu si pretentzios. Cred ca are numa 11 kg...da pe cine fras sa samene ca nici masa si nici tasu' nu-s grasi numa io mis obsedata ca nu e si fata mea mai bucalata
Are deja 4 masele si 8 dintzisori,traznai nu va mai spun ca ma internez acush' la balamuc....cum ies din camera cum deja e pe scaun si de pe scaun pe masa....o gasesc in mijloc de masa cocotzata ca o maimutza....stie sa deschida usitza la comp(la care am cheitza da nu am inchis niciodata de tampa),stie sa puna CD-ul,butoneaza tv de capiez.....si cate si mai cate.
Intr-o zi a gasit-o Clau meu cu mana pana'n cot in wc,ea facea curatzenie isi duce pampersul la cosu de gunoi singura.....cel mai mult ma bucur ca nu bate copii de varsta ei...in schimb se lasa ciomagita de altii de teapa ei si ea ca bleaga sta la capaceala
Nici nu stiu ce sa va mai spun...
Am gasit doua crese pentru bubulina una de stat cu 5 RON/zi unde sunt 30 copii in grupa si una particulara cu 600 RON/luna dar unde sunt 10 copii. Sa vedem cum stam cu bugetul pana in septembrie si hotaram la care cresa sa o dam.Eu nu prea as vrea la asta de stat ca sunt multi copii si boli la fel....am prietene care numa prin medicale sunt....in schimb la asta particulara daca sunt ceva copilasi bolnaviori au camera izolator cu toate conditiile necesare,deci nu imbolnavesc si alti copii,de aia as vrea aici,plus ca nu se compara conditiile de la asta particulara cu aia de stat.

Merg sa bag ceva in gura ca imi canta stomacul....si mai revin,poate am timp

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Salutareeeee natiune!

Iacata-ma-s!

Nici nu stiu cu ce sa incep.....si parac nici nu mai stiu sa scriu de cand n-am mai facut-o!

Dar pana una-alta vreau sa-i spun ceva lui Gonghy referitor la pasajul subliniat:

quote:
Originally posted by gonghy
..nu manca dovlecel,broccoli,orez,gris cu lapte,ou moale,cremvusti sau orice alt tip de mezeluri,carne fiarta asa goala,numa prin supe,ciorbe sau pireutz....


Mezelurile(de orice fel) nici nu sunt recomandate copiilor deoarece contin ffff multe chimicale! Asa ca zi bogdaproste ca nu vrea mezeluri....ai fata desteapta!
Eu nu le dau defel la copii mezeluri(mai apuca si ei sa le guste cand mai mergem in vizita....dar rar!) si nici noi nu consumam asa ceva!

In alta ordine de idei vreau sa va daruiesc si eu o virtuala la toate chiar dc a trecut deja martisorul....

Revin ca trage gaza de mine...






www.doctorbun.ro/" target="_blank">Voteaza medicii romani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

si pentru ca nu am intrat de luna trcuta va doresc si eu ca viata toata sa va fie o PRIMVARA INSORITA SI PLINA DE FLORI!!!

pufymic bine ai revenit!!! Sa stii ca mi-a fost tare dor de tine si sper sa nu mai dispari pt asa mult timp!
gonghy multumim pt florile frumoase. Si eu iti zic sa nu te stresezi ca nu papa Maia mezeluri, nici Patricia nu papa, dar pt ca nu ii dau. De fapt, am incercat sa-i dau intr-o dimi cremvusti de curioasa, dar nu a vrut si tare bine mi-a parut. Cat despre faptul ca nu mananca nici alte feluri, probabil pt ca e racita. A mea cand are rosu in gat tine mancare in gurita cateva minute bune, e un chin pt mine atunci cu mancarea.
eloise multa multa sanatate la toti 3!








***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput