*Mamici de Ianuarie - Februarie 2008 (152)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shose spune:

La final de odisee am postat si eu Povestea Nasterii Domnisoarei Pipetzica
Sper ca m'am descurcat si cu linkul...daca nu ma ajutati voi.


Shose si Pipetzica

http://www.flickr.com/photos/10814074@N07/

http://image.lafemmebonita.com/c/u741231.png

Povestea Nasterii
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=117154

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Zuzici am intrat sa va urez o primava minunata alaturi de cei dragi si de minunile mici din viata voastra.

Mi-au dat lacrimile citindu-va gandurile de la sfarsit de odisee...

Azi e 1 martie, voi va mutati la clubul scutecelor, si incheiati o odisee plina de emotii, de bucurii, de nasteri frumoase, de povete si sfaturi. Noi intram oficial in titlul subiectului odiseei noastre "Randunici de martie-aprilie", si ne pregatim pentru marea intalnire. Avem deja mamici cu pui in brate, dar majoritatea dintre noi suntem inca in asteptare.

Va doresc tot binele din lume si asteptam sa ne predati stafeta!





Kya 33+ cu Sanziana
Pana la AMR 7

A inceput o mare dragoste

-------------------------

God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonab spune:

Ei ei! am ajuns mamici dupa 9 luni frumoase in care ne-am bucurat de fiecare clipa de burtica noastra si pe care o priveam zilnic in oglinda sa vadem cat a mai crescut.Citeam in fiecare saptamana despre cum se dezvolta bebicul din burtica si ma minunam ce repede trec saptamanile si se apropie ziua cea mare.Am ajuns cu toate la finalul odiseii care de care mai mandra de minunea pe care a adus-o pe lume.

Eu am intrat mai pe la sfarsit pe acest forum, am prins curaj mai greu sa va scriu, dar va citeam incontinuu pt ca aveam de invatat multe de la voi.Va multumusc tuturor ca m-ati sfatuit atunci cand v-am cerut ajutorul si sper ca si eu v-am fost de folos asa cu putinul pe care il stiu eu.
Ne vedem la clubul scutecelor!1!!!

Mami de Razvan-Matei, 09.01.2008

http://good-times.webshots.com/album/562622931EnvRDd

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

VA DORESC SI EU DIN SUFLET SA AVETI PARTE DE O PRIMAVARA FRUMOASA SI PLINA DE IMPLINIRI
VA MULTUMESC DIN SUFLET CA ATI FOST ALATURI DE MINE CAND AM AVUT NEVOIE !!!
SUNTETI NISTE FETE MINUNATE PE CARE NU LE VOI UITA NICIODATA FACETI PARTE DIN FAMILIA MEA

danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Maria

Andrei cu familia

FILMULET CU ANDREI !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_es spune:

SA AVETI PARTE DE O PRIMAVARA FRUMOASA!!!!

Au fost 9 luni minunate,desi abia avem 11 zile,parca deja mi-e putin dor de burtica.Dar ma bucur enorm ca pot sa-mi strang in brate iubirea mea scumpa si draga,pe care numai D-zeu stie ce mult am asteptat-o.Dupa atata timp si sarcini pierdute,iata ca D-zeu a facut o minune si intr-o zi de 1 IUNIE(ziua copilului) ne-a adus vestea ca sunt insarcinata.Asteptam cu emotie si multa frica prima eco sa vedem ce zice nenea dr,dar cum speranta moare ultima,atunci mi-am zis in sinea mea ca daca DD a vrut ca in februarie 2008 sa fim parinti,atunci asa va fi.Am tinut "micul" secret pana la aproape 3 luni,de frica sa nu se intample ceva,iar cand am simtit cu adevarat ca asa a fost sa fie,am anuntat cu cea mai mare fericire din lume ca vom avea un bebel,iar cand am aflat ca va fi si fetita,atunci (mai ales tati) am simtit ca explodam de fericire.
Aici,alaturi de voi,am invatat multe lucruri,am ras,am plans alaturi de voi si de povestile voastre si am descoperit ca sunt multi OAMENI pe aceasta lume.Multumiri speciale pt MIRI,MAMICA ODISEEI NOASTRE,si tuturor zuzicilor care ne-au fost alaturi atunci cand am avut nevoie!
La revedere draga odisee si bine ai venit club al scutecelor!!!

NICOLE_ES,MAMI DE ALESSIA LUCIANA(19.FEB.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raca spune:

Chiar daca s-a trecut la clubul scutecelor nu puteam sa nu-mi iau si eu la revedere de la odisee. Scriu mesajul cu ochii in lacrimi si cdu bb in brate.
Abia acum simt ca s-a incheiat o etapa din viata mea si ca incepe alta mult ma frumoasa. Va multumesc din suflet tuturor ca ati fost alaturi de mine in aceasta perioada. Datorita voua cred ca am reusit sa am grija de copilul meu fara frica, ca si cum as fi facut asta toata viata (apropo, mama mea e putin suparata ca datorita voua nu o asaltez pe ea cu tot felul de intrebari despre bebe si se simte cam neglijata)
va pe fiecare in parte si ne vedem la Clubul Scutecelor.

Mami de Razvan Gabriel
www.flickr.com/photos/12657960@N03/?deleted=2274601535" target="_blank">Poze Razvan Gabriel
Cum crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greta4you spune:

....Ati scris atat de frumos... si atat de emotionant, incat nu stiu daca eu, mai merita sa spun ceva...at spus voi totul...
...Vreau doar sa va multumesc ca m-ati primit in grupul vostru..ca m-ati ajutat pe toata perioada sarcinii si mai apoi dupa ce am nascut..va multumesc ca existati si sper sa continuam la scutece...

...VA MULTUMESC TUTUROR...SI SA AUZIM DOAR DE BINE...


Cristina mamica si bebe Mara Bianca
Fericirea mea...Mara...
Eu...in asteptarea ingerasului
Inainte de sarcina
Povestea nasterii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_dimitris spune:

Of, am ajuns si la acest moment ??!!
Am ramas singura zilele acestea si nu am mai avut timp sa intru pe net...
Cand mi-am dat seama ca suntem in 2 martie iar noi suntem mamici de ianuarie- februarie... mi-a venit sa plang!
Nu stiam, nu credeam ca mai avem vreun subiect aici...
Minunata ideea cu gandurile de final!
Vreau sa stiti ca v-am simtit alaturi si m-ati ajutat enorm.
Incepand cu momentul intrarii mele pe forum cu intrebarea sunt sau nu sunt insarcinata pentru ca a doua liniuta este foarte pala...
Raspunsul vostru la unison a fost: esti gravi si zuza de'a noastra!!!
Cum sa nu ma fi simtit bine aici?!
Apoi, m-ati ajutat enorm cand rezultatul triplutestului indica un risc crescut de sindrom down...
Atunci chiar ca m-ati sfatuit si mai bine si mi-ati fost si mai aproape decat chiar sotul meu...
In fine... acestea au fost doar niste momente din multele intamplate...
Ar fi multe de povestit... dar sunt nerabdatoare sa vin la scutece ... si grabita sa nu se trezeasca printesa...
Vreau sa mai spun doar :

VA MULTUMESC !!!!!



Laura - mandra mami de Dimitrakis - 25.04.2003
si Eleni - 05.02.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kalosalina spune:

Zuzici drage a fost o perioada fff frumoasa, desi cu multe griji si cu riscul de a pierde sarcina...faptul ca am avut cu cine vorbi, cui sa impartasesc bucuriile si grijile si mai ales ca am fost mereu incurajata si sustinuta, a facut ca totul sa fie mai usor si fruuumos. Imi amintesc cu ce emotii asteptam vesti de la cate o zuza care mergea la ecografie...Imi amintesc deasemenea si ca am suferit mult alaturi de zuzele noastre dragi ale caror bebei au dorit sa fie ingerasi...
A fost frumos si totul s-a sfarsit cu bine si acum imi tin copilasul sanatos in brate! Alaturi de voi zuzici dragi! Va iubesc din suflet si ma rog sa ne fie bine si la Scutece si acolo sa avem parte numai de vesti bune despre copilasii nostri!!!

Poze
Poze Daria

Alina de printzesica Daria Mihaela (12.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlc_sandor spune:

Buna fetele,dorim sa punem si noi poze cu Sonia,si nu stim cum ,va rugam sa ne ajutati!

Mergi la inceput