MAMICI DE ITALIA (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by Raluk31

....sunt convinsa c-o sa fac tot pt mucea; sotul meu isi zice uneori "tre' sa fiu tare,sa nu ma las manipulat!"Dar n-o sa reziste,e clar....

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra





Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

quote:
Originally posted by pet.cost2005

Stai ca n-am specificat ce fel participa el la baita ... ca public spectator, rade si gangureste cu fetita etc. Bine, imi mai tine prosopul, varsa apa din cadita etc. Nu participa efectiv si mereu, da' participa si el . Eu sunt multumita si asa ca e prezent in viata noastra de familie.

*************************
Petronela si Silvia



eu va jur ca aveam o frica de fii'mea..pana n-a crescut mai maricea..eu n-am avut curaj sa ii fac baita..si culmea era ca ma simtea...caci ta'su pregatea baita si tot el o balacea... eu o dadeam numai cu sapunel...si atunci plagea..credd ca simtea ca's eu si eram nesigura si infricosata.. ii faceam numai masajiutz dupa ... dar in apa cu ea singura nu... tarziu am inceput caci incepusem sa devin geloasa...

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am venit dela pediatruuuu deci avem 71 de cm 44,5 circumferinta craniului si 8100 grame...cik e bine in fine..
IDeea mea este FETELor invatativa copii in acrut ca eu mai am putin si leshin am fost cu el in brate am crezut ca mor!

cu titlu de calatorie park 3 luni scria dar nu mai imi aduc bine aminte ! Noi nu mai shtiu kt am platit 80 parca!Si apropo tonomatul de poze nu da rest cel de la roma de la consulat asha k luativa marunt!!

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

felicitari alex...
deci e adevarat ca de la un anumit timp nu mai cres asa mult ca in primele luni...?

raluca am vreo sapt. de cand am inceput sa scriu povestea nasterii..special pt. tine si nu mai reusesc..sa o termin....

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

de pe la 4 luni

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Nu l-ai tinut deloc in carut,mamii?Nici in landou la inceput?Felicitari pt bb in grafic

Stefi,astept cu rabdare!Ce mai pove de descoperirile tale cu broscuta?Si eu cred c-o sa-i faca al meu baie la inceput..

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

raluk as fi vrut sa il tin nu mai imi parea rau de cei 500 de euro aruncati pe curu lui fitzos. de knd l.am nascut urla in cula/ou iar acum in carut...

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

raluk as fi vrut sa il tin nu mai imi parea rau de cei 500 de euro aruncati pe curu lui fitzos. de knd l.am nascut urla in cula/ou iar acum in carut...

de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

gagici ce sa va zic?
m-a sunat o tipa cu care am nascut deodata adica ea in 19 si eu in 20 ca in 19 la mine a fost travgliu in vint si azi a descoperit ca e incinta si a facut direct morfologica si inca alapteaza sintome deloc,nu i-a fost rau si testele de sarcina cind a mai facut ca s-a simtit rau a iesit negativ ca a mers la spital si aia au zis ca a prins o raceala jos si la eco nu au vazut asta mai demult la vreo luna doua si acum ma suna ca are 5 luni si in iunie tre sa nasca primul e baiat acum e fetita,cica nu avea nimic si azi zicea ca-i misca ceva prin burta si a mers la eco care s-a transformat direct in morfo
inca sint socati si ei dar si eu



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Petro, la noi cam asa a fost diversificarea: la 5 luni introdus fructe (mere, pere)apoi supa din morcov cartof, apoi cereale in supa... am avansat foarte greu , ca lui eduard ii se inroseau obrajii dupa care facea ca un fel de cruste de la orice aliment... ii dadeam o zi 4 nu...
titlul de calatorie eu l-am facut prin mai 2006 la Roma, valabil 6 luni, prezenti obligatoriu ambii parinti, 80 euroi...nu stiu de s-a mai schimbat ceva de atunci
Felicitari pt tatii care au grija de bebelusi, la noi nu a fost cazul, ii era cam frica sa puna mana pe el cand am venit de la maternitate, apoi nici nu prea a fost acasa in primul an, acum ca a crescut si poate comunica cu el e altfel, nu schimba scutece sau face baie lui Eduard dar se joaca cu el, ii deseneaza, ii face avioane de hartie...
Am fost la pediatru ca de ieri a inceput si tusea si febra mai scade mai creste: bronsita...m-a "certat" ca de ce nu l-am dus mai devreme....mi-a dat antibiotic injectabil 4 zile si oral alte 5, l-am sunat pe Cristi ca e la serv, cica el nu-l inteapa pe Eduard ca ii e mila de el si nu vrea sa stie copilul ca-i face ta-su rau, o sa vb cu dr de la garda medicala sa-i dea reteta pt unul oral...

Mergi la inceput