MAMICI DE ITALIA (22)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-eu cind am fost in ambasada am intrebat si ca sa merg acasa cu fetita imi trebuie titlu de calatorie
pt.titlu de calatorie iti trebuie 2 foto si certificatul de nastere si cind il faci ambii parinti,acum daca nu l-ai facut poate e destul extrasul de nastere de la comune apostilat in prefectura,titlul e valabil 6 luni si inainte costa 55 euro acum am auzit ca e 88 euro
daca mai ai nevoie sono qui




ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

S-a schimbat din 6 luni acum e 3?
Mamii daca ai mers cu titlul de calatorie sti mai bine



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Daca e 6 luni ma incardrez, daca e 3, nu. Si pe site-ul Consulatului scrie €55,00. Trebuie sa fie ambii parinti cand merg la Consulat?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-asa e la inceput fierbi doar morcov cartof si dovlecel si doar zeama si pui faine dealea cu carne omogenizt la inceput o lingurita parmiggiano o lingurita ulei de masline toate odata amestecate
se zice ca un aliment per volta si o data pe saptamina in schimb e altfel ca iti da toate odata
apoi adaugi citeva frunze de spanac,de bietola apoi 2-3 rosii mici si o jumate de ceapa,eu ii frulez toate si fierb pasta in supa nu ii dau mereu cu faine dealea ca-i place mai mult cu pasta iar carne acum am trecut la fresca nu-i mai dau omogenizat
oricum sintem aici si te ajutam si iti spune si pediatra
Daraban-mie mi-a zis sa-i dau si cina ca deja e mare dar nu accepta mereu cina si ii dau gris cu lapte sau lapte daca nu vrea mincare gatita



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-eu am fostsaptamina trecuta in ambasada mi-au zis ca pt titlu de calatorie trebuie sa fie ambii parinti cred ca sint ceva acte de semnat iar cu banii eu stiam 55 povesti ca e 88 am auzit dar nu stiu sigur



ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

da katiapam dupa o luna am introdus si noi cina si delia papa volentieri

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Petro,care e adresa consulatului din Milano?

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Dana,tu ai scris povestea nasterii?Ca parca ziceai ca a fost o experienta placuta,deci mi-ar place s-o citesc

Alex,sper sa vezi mesajul..tu,daca ai copilasul trecut pe pasaportul tatalui,ai nevoie de titlu de calatorie pt Ro?

Raluca

in asteptarea micutei Anais

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Aha, merci mult, fetelor pt. informatii. De toate felurile!!

raluca - www.consulatmilano.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1" target="_blank">Consulatul Romaniei la Milano. In dreapta, la servicii consulare, la contactati-ne am scris. Acu' sa vad daca imi raspund.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput
Mergi la inceput