Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata,

Mi-a raspuns Mona la sms pe la 0.30, ajunsese la Bucuresti, o pusese dr. pe litice dar inca sangera. Banuiesc ca azi o sunati si voi, eu o sa incerc intr-o pauza..daca nu, macar un sms sa-i trimit sa aflu, ca mor pana diseara! Sa ne rugam sa-i fie bine si poate acum se potoleste cu treaba prin casa!

Narcis iarta-ma daca ti-am facut pofta. Nu mai zic nimic:) Au iesit bine clatitele?

Adriana stai linistita ca nu e nevoie sa scrii dupa vreo norma. Aici fiecare face cat poate, nu trebuie sa ne simtim lezate daca nu mentionam/sau nu suntem mentionate in fiecare mesaj. E absolut normal..suntem doar o gasca de mamici, care-si impartasesc cele mai frumoase trairi! Ai grija si tu cu atata oboseala!

Botiii bravo! Pai mie mi se pare foarte fain sa fii luminoasa si frumoasa, doar ai o comoara inauntru! Eu sunt de acord cu tine...numa cu simtzitu nu-i la fel, ca a mea sta numai in jurul buricului...stanga-dreapta, dar nu mai sus! Bravo, inca o data!

Fetele disparute, la apel! Altfel ne ingrijoram!

Va pup si va doresc o zi frumoasa, NUMAI cu vesti bune!

SUN23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

ANAXENA-multumesc.Sa-mi activez PM?Cred ca pot primi mesaje private.Am primit unul.Mai trebuie sa fac ceva in cazul asta?


Sursula16+Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna dimineata fetelor.
Am citit la inceputul asta de capitol de Mona,ca iar are probleme ,sa dea DD sa fie bine si sa se opreasca sangerarea.
Fetita mea nu este asa activa ,vad ca voi simtiti mereu ca misca la mine se simte dar mai rar.Cred ca este o puturoasa mica sau eu o mare nesimtita.
Pupici tutror fetelor.

20+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Uf, n-am reusit inca sa citesc tot dar sper ca Mona si bebe Codrin sunt bine. Ma rog pt voi.

Miha bine ai venit la odiseea noastra, sarcina usoara si sa fie fetita asa cum iti doresti.

Narcisa multumesc pt aprecierile la adresa Anei. Asa e, e f reusita, seamana toata cu tac'su Sau cum imi spune chiar el "Auzi truli, da' oare tu ai fost acolo?" Nu face Ana dansuri de societate dar e mare amatoare de dans, daca nu are muzica isi canta singura cu lalala dar nu se poate, adica NU SE POATE sa danseze fara rochita. Asa ca de regula cand ii vine pofta de dans rochitele sunt trase peste pijama sau alte haine asa, de dragul dansului



Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Legat de ceaiul din frunze de zmeur va pot spune ca am baut si eu cam de pe la 32 de saptamani. Neavand alta nastere cu care sa compar nu va pot spune daca a fost mai bine sau nu dar am avut o nastere nu foarte grea, m-am dilatat destul de repede si poate asta s-a datorat si ceaiului de zmeur.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

M-am apucat sa ma documentez de pompe de san si nu stiu ce ar fi mai bun,voi ce ziceti manuala sau electrica si ce marca ??
Este utila? Sa o iau inainte de nastere sau dupa ??Ca am inteles ca daca bebe nu suge cu putere sau sunt alte probleme si am lapte pot face furia laptelui,asa a patit o prietena care a nascut de curand si nu a avut pompa cand a luat-o era prea tarziu ca deja avea febra, frisoane si ......
Cine stie mai multe si poate sa ma lamuresca si pe mine ,rog un raspuns,ca e o mare diferenta de pret intre marci si apoi am vazut ca alea electricesunt foarte scumpe si nu stiu daca sa imi iau una asa, mai ales ca eu dupa 5 luni o sa revin la serviciu si as vrea sa ma mulg si sa ii las lapte .


21+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

Neatza tuturor.
Revin si eu dupa o lunga absenta(dar numai de postari,ca de citit v-am citit in fiecare zi).Nu am mai scris pt ca dupa cum am mai spus nu prea am ce spune.De 2 luni ma chinui sa fac o prog la dr,si abia maine merg si eu la 3D,desi sunt cam sceptica,pozele de bb-i mi se par creapy si nu stiu ce mi-ar putea spune.Azi implinesc 24 de sapt si cred ca sunt singura care nu stie pana la vartsa asta ce vom avea.In rest am o stare super de naspa,sunt ingrijorata,sper ca bb e bine si cam atat.
Mona,stiu ca toate fetele sunt cu gandul la tine si eu ma numar primtre ele.Am fost tentata sa te sun si eu,dar nu prea sunt genul care sa iasa in fata.Pupici multi si toate cele bune pt tine si bebicul tau.
Am pus si eu niste poze pe picassa,dar deocamdata nu am poze cu burtica,poate zilele astea.
Pupici la toata lumea

Andreea 24+ si Theona (27.08.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Andreea eu ti-am vazut pozele de zilele trecute si am remarcat ce fetita frumoasa ai. Sa va traiasca!
Te cred ca iti faci griji, asa sunt si eu, un pachet de nervi inainte de fiecare ecografie. Asta pana imi spune ca e totul in regula ca dup-aia am un zambet laaaaarg pe fata toata ziua.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pagurschimag spune:

Buna dimineata fetelor...

Incerc sa intru si eu mai des sa va scriu cateva randuri...
Sun sper sa fie fetitza....MAine o sa va spun ce mi-a spus doctorul..
Annati-am vazut pozele cu burtica....esti sexy rau....Chiar vroiam sa-ti spun ca dupa figura cred ca o sa ai fetitza...dar m-am uitat la semnatura si am vazut ca deja stii lucrul asta...Oricum sa stii ca se vede dupa fatza ca esti mamica de fetitza...sa-ti traiasca...
Floam vazut ca intrebai de vitamine si fier...Eu am inceput de o luna sa iau fier pt ca am o usoara anemie...iar vitamine am zis ca iau mai tarziu, cam din luna a cincea...
Violetasper sa scapi cat mai repede de greturi....sunt atat de sacaitoare ....
Ancasper sa reusesti sa treci peste situatia stresanta de la munca..Poate ca acum esti si mai sensibila si de aceea ai si plans pana la urma...si te-ai simtit sufocata de probleme...incearca sa nu mai pui la suflet si sa te detasezi un pic...si poate ca vei trece mai usor peste toate...Bafta!
Narcisami-ai dat o idee cu siropul de catina ....voi incerca sa iau si eu ca sunt anemica...
Botizambesc de cate ori iti citesc postarile...Si eu sunt innebunita dupa gargaritze...am si eu 2 gargaritze pandantiv - una rosie la fel ca a ta si una roz....Sunt lesinata dupa tot ce inseamna gargaritza...am breloc la cheile de la masina, ascutitoare la birou, cana de cafea....si sunt in cautare de alte noi "modele" cu gargaritza...
Daraeu am folosit pompa manuala de la Chico si m-am inteles foarte bine cu ea. Eu mi-am luat dupa ce am nascut deoarece facusem furia laptelui iar bebelanul meu nu prea vroia sa suga la san...Daca nu aveam pompa cred ca as fi avut belele mari...ea a fost cea care m-a salvat...si astfel am putut alapta normal cam dupa 2 saptamani de muls...si am alaptat pana la 7 luni jumatate...Eu una zic ca este foarte necesara. Eventual sa te hotarasti ce vrei si daca ai nevoie de ea sa trimiti dupa ce nasti sa ti-o cumpere.

Va pupic, revin mai tarziu daca am putin ragaz...


Magda 15+ si Fabian (17.11.2003)
pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Fetele va rog nu ma ajuta si pe mine cineva cu lamuriri despre pompa de san???????????Electrica sau manuala ??? Ce marca?
Unde se pot gasi mai ieftin ,ca au niste preturi???

21+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput