Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

MONA-Sper ca esti deja in drum spre spital.OF,OF...Sa-ti dea D-zeu sanatate si putere!
CRISTINA-Eu voi naste pe 8 august.Tu unde?
MARIMAR-ma bucur ca amniocenteza a iesit bine!
NARCISA-dr.mi-a spus ca pot juca pana in luna a 6-a daca totul merge bine.Am si noroc ca in trei dintre piesele in care joc pot fi gravida(in una chiar personajul meu e insarcinata:))
SISI-Pastreaza optimismul!Daca dr nu-si face griji,inseamna ca nu e grav.
MIHAMIHA-Bine ai venit!Leon si Leia-ce frumos!
FLO-nu iei vitamine prenatale?
ANAXENA-norocos sot mai ai-si frumoasa si harnicuta!

Sursula 16+Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am verificat si mailul si nimik nou!!
se pare ca am ramas singurica..dupa ce m-am muncit sa vad cum totushi pot intra pe net fara sa ma incomodeze virusul asta jegos..va gasesc pe toate in pat!!!si sotul meu tot plecat eee



Ana-Maria23+
am oMARIA!!!AMR 17sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna fetelor,

Uooof, venisem asa linistita si zambitoare si...

I-am trimis sms Monei acum, pt ca mi-era jena sa sun, sa n-o deranjez. Sper sa gaseasca pe cineva s-o aduca la Bucuresti. Si ma rog pt voi Mona!

Anna si Flo am vazut pozele si sunt foarte dragute!

Cu ceaiul de frunze de zmeur si eu stiu cam la fel..se bea din sapt 32 si ajuta graviduta in travaliu! Acum..la cate lichide beau in mine, o sa-l beau si pe asta. O sa-mi intreb dr-itza si despre el, oricum.

Narcis am fost extrem de normala la mancare azi. Am luat penne siciliene al forno. Si la desert s-au crucit aia putin, dar sunt totusi un cofetar priceput asa ca i-am rugat sa-mi imbine inghetata de fistic cu o sarailie si cu o cupa de fructe exotice stropite cu topping de piersici! A fost bun.

Marimar semnatura ta ar trebui printata..sau pusa printre lucrurile de seama de pe prima pagina! E atat de important...

Mada ai gasit lumanare?

Narcisule te-o apucat bocitu'? Si eu stiu odiseea fix de la inceput, dar am stat in umbra.

Vicky sa ne spui cum se numeste medicamentul ala de se foloseste la voi, da? Orice informatie de genul asta e super utila!

Ma duc la dush...

SUN22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

si ca sa-mi recuperez lipsa acuta va mai trimit acesta mesaj
se vede ca sunt plictisita,nu?



Ana-Maria23+
am oMARIA!!!AMR 17sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Probleme administrative:1.va rog frumos,imi schimbati DPN in 8.08.2008?2.imi dati si mie parola pentru contul comun si instructiuni de utilizare?
Va multumesc!!!!

Sursula16+Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

quote:
Originally posted by sursula

Probleme administrative:1.va rog frumos,imi schimbati DPN in 8.08.2008?2.imi dati si mie parola pentru contul comun si instructiuni de utilizare?
Va multumesc!!!!

Sursula16+Tudor


activeaza-ti PM-ul si-ti trimit eu



Ana-Maria23+
am oMARIA!!!AMR 17sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Gata dushul! Gata si ungerea cu Mustela! Ahhh si maine am o ziiii..seful meu pleaca in concediu si cum eu sunt urmatoarea, ioooi cate treburi o sa mai primesc!

Ankule cand aflu iti zic pe mess, da! Si poze cu peria mea rotativa (ca parca tu intrebai) cand ajung acasa. Ca acum habar n-am cum si ce...

Ana ete asa te vreau...sa mananci si tu ca omu! Las' ca vine si sotu si te inspira maimutzele bine pana atunci! Si nu ne mai uri..ca Boti isi doreste burtica iar eu chiar am...atat cat e. O sa-i spun sotului sa-mi faca maine poze.

Va pup..ma duc si eu la masaj sotzilicesc si apoi sa incerc sa dorm, ca fii-mea vad ca are o impresie gresita despre zi-noapte.:)

SUN22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Sursula, ce tare!!!Sa pui pozici sa te vedem si noi....
Pe Mada am intrebat-o si eu de lumanare dar cred ca era varza de obosita si a mers sa se culce...
Sun...mda, ce pot sa zic.Nu-mi inchipui cum arata desertul tau dar nici nu vreau sa-mi inchipui ca dupa aia ma apuca si de unde pana unde toping de piersici??Pai cu ceaiul o sa ma aventurez si eu in ultimele saptamani, de stricat nu cred ca are ce strica...Eu oricum si pentru anemie iau sirop de catina dizolvat in apa
Da mai, m-a apucat bocitu...Asa emotionata eram, cum erau dragele de ele numai 4 la inceput (si acum suntem ditamai haita), cum Anaxena si-a dorit de la inceput bb Maria...Eu nu am citit din umbra, acum e prima vizionare, cred ca asta-i motivul pentru care sunt asa sensibiloasa...
Deci ma duc la dus si sa fac niste clatite, ca v-am tot auzit cu fasolica si ciolan, cu penne cu mai stiu eu ce

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (18+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Deci, eu sunt fenomen! Pe masura ce inaintez in sarcina arat din ce in ce mai bine, mai sexy si mai slaba. Azi mi-am tras niste raiati cu talie ultrajoasa, am 5cm de fermoar la ei, in viata mea n-am purtat asemenea "piesa" si o bluza mulata, n-am mai aratat asa bine de 10 ani Plus ca voi toate va pierdeti talia doar io mi-o regasesc.

Inainte ma seca ca n-am burta, acum ma amuza. La birou evidement ca toata suflarea stie ca-s pregnanta, ca sarcina e maricica, si sunt filata de fiecare data cand apar pe coridoare, ii simt cum imi fixeaza burta cu privirea! Io ce sa fac acu', ah, ziceti si voi? Garga creste, deja ii simt labele cu 2 degete deasupra buricului, doar ca nu vrea sa se reverse

Monica 20+ si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Buna fetele! Am recuperat si eu cu chiu cu vai ultimele 2 capitole, pline de vesti si bune si rele. Ofofof, Mona, pe cand ma bucuram ca totul s-a terminat cu bine, uite ca iar esti in spital. Ma rog pt. tine sa fie totul bine si sa te intorci cat mai repede la puiul tau, care chiar daca zice el asa, sunt sigura ca te iubeste muuult si abia asteapta sa te intorci acasa.
Sun, ma bucur de revenirea ta, chiar daca eu nu reusesc sa intru zilnic, tot iti simt lipsa atunci cand nu scrii.
Mihamiha bine ai venit printre noi, sa dea DD sa ai o fetita Leia asa cum iti doresti, sa ai o sarcina frumoasa, fara probleme si multa sanatate si lui Leon!
Camy, ma bucur mult pt. tine, ca totul a decurs atat de frumos intre tine si sotul tau si ca acum va puteti bucura impreuna de Timeea-Cristina. sa nu-l mai lasi sa plece, auzi?
Narcisa, cum merge proiectul? ca n-ai mai scris nimic despre el... felicitari ca ai un sot asa de harnic, auzi acolo, sa ii faca ei cozonac... al meu inafara de clatite nu stie altceva, si de fapt nici n-are vointa sa faca... Apropos, catelul din poze e al tau? E asa de scump... cum il cheama? Abia azi am realizat ca intr-unul din mesajele trecute am facut o gafa botezandu-ti-l dupa numele altui catel ce l-am vazut in poze. Scuzeeee...
Ankalaura, ia-ti un concediu medical cat de repede, nu mai lasa ca atmosfera de la servici sa te aduca in asemenea stare, nu e deloc bine pt. bebelina sa o simta pe mamica ei stresata si suparata. Nu mai bine stai tu putin acasa si te bucuri in compania dragalasei Eliza? Lasa tot stresul si supararile acolo, pe capul sefei tale, ea merita asta, nu tu!
Mai fetelor, asa de mult as vrea sa va pot scrie la fiecare in parte cate ceva, ca doar v-am citit pe toate si va urmaresc indeaproape, dar uite ca de fiecare data cand imi propun sa scriu mai mult, fac ce fac si lipsesc o zi-doua, apoi pana recuperez se aduna prea multe ca sa scriu la fiecare in parte... va rog mult sa nu va suparati pe mine, cele carora nu le-am scris nimic, la toate tin la fel de mult, chiar daca nu va scriu personal la fiecare... Offf, nu mai vine odata concediul ala, sa am si eu timp sa stau pe net cat vreau eu... La servici nu avem acces la internet, asa ca nu va pot urmari decat de acasa, si asta dupa o zi intreaga de stat la munca in fata calculatorului, cu fundul in scaun. Va dati seama ca atunci cand vin acasa nu prea-mi mai arde mie de calculator, dar ma stradui din rasputeri sa tin pasul cu voi...
Uite ca iar s-a facut ora 12 si tre sa fug la culcare ca maine ma trezesc la 7 si iar nu mai sunt buna de nimic toata ziua daca nu-mi implinesc somnul...
Va pup pe toate, fara discriminari (vorba uneia din voi )!!!

Adriana 16+

Mergi la inceput