Mamici de iulie-august 2008 (39)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Biri, da mi-au scos fierea in urma unei crize cand o pietricica plecase la plimbare. CA norocul, nu s-a oprit pe nici unde, dar le-a fost frica de un nou episod, care ar fi putut sa fie dramatic.

Dara_D, si aici am mai auzit mamici ca au folosit tampoane de incontinenta si au fost foarte multumite. Acu, daca te lasa inspital asta e alta poveste .... dar ce naiba ca nu e moasa mare guru.

MAda ce imi plac mail-urile tale super explicative.


Vicky 23+ si Maya

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Am uitat sa va zic ca s-au rarit contractiile. Si ieri l-am simtit pe bb deasupra buricului pt prima oara. Deci crek s-a mai ridicat. Oricum la mine loveste in toate partile, niciodata nu-i in acelasi loc.

bujo 20+ cu
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

bujo, sotul meu saracu m-a vazut la sarcina trecuta ca am facut vreo 4 teste si acum doar unul. Si nu intelegea de ce am facut atunci asa multe, i-am spus ca am facut pentru ca nu se pozitiva bine nici un test. Si atunci el a zis ca el de unde sa stie, el saracu doar m-a intrebat daca am mai facut vreun test de la primul si singurul facut de data asta si atunci m-a apucat pe mine nelinistea. Si m-am hotarat sa mai fac un test ca sa-mi alung orice neliniste. Si acum sunt foarte foarte linistita. Si sotul meu la fel.

maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

testele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Nati eu decat m-am mirat, dar si bucurat pentru bebele voinic. Atat, sa nu crezi, ca am scris cu ceva subintelesuri, doamne fereste. Dar, acum daca-mi permiti o sa fac o gluma : bine ca nu esti in ro ca iti decalau data nasterii cu vre-o 2 saptamani :).
Si doctorul tau are super dreptate cu erorile in masurarea greutatii. Colegei mele ii tot spuneu la eco, vai ce bebe voinic, vai ce bebe voinic, si a avut la nastere 3200.


Vicky 23+ si Maya

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna dragutzelor! Revin si eu dupa o pauza de vreo 2 zile, in care v-am citit pe fuga dar nu am avut timp sa scriu!

Biribu ne inebunesti cu vacanta ta din California! Povesteste-ne mai multe, arata-ne poze, etc! Suntem tare curioase!

Pagurshimag ms pt aprecieri! Sincer nu ma vad asa sexy, ma simt mare, rotunda! Dar daca stau sa ma gandesc mai bine, dupa ce am citit mesajul tau, m-am simtit mult mai bine, mult mai atragatoare! Cred ca e nevoie sa ni se deschida ochii cateodata ca sa vedem ca suntem foarte frumoase in perioada sarcinii, indiferent de cate kg avem in plus!

Bujo trebuie sa fie tare interesante cursurile, mai ales daca participa si tatii. Miar placea sa-l duc si eu pe sotul meu ca sa constientizeze mai mult ca mai are putin si o sa fie tata! Cred ca ai dreptate cand spui ca ei nu-si dau seama de lucrul asta decat dupa nastere!

Maryb ma bucur enorm pt tine, nici nu-ti dai seama! Si ma bucur ca ne mai vizitezi din cand in cand sa ne dai vesti! Sa dea DD sa fie NUMAI vesti bune!

Camy bravo! Go girl!

Sunsmile sunt foarte frumoase pozele tale! Si mai ales pepenasul!

Vad ca vorbiti despre locul unde il simtiti pe BB - eu o simt jos, sub buric, si ma gandesc daca nu ar trebui de acum sa urce. Sper sa nu fie cumva placenta f jos. Abia astept sa merg vinerea viitoare la eco morfo!



Anna 19+ cu Maria
AMR 21
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Buna fetelor.
Sunt faorte bine-dispusa azi , desii incepusem prost pentru ca am avut proasta inspiratie sa ma cantaresc si sa constat ca am pana acum +5kg . Asta e, stiu ca sunt inca in grafic, dar imi e cam greu sa ma obisnuiesc cu cele 61 kg, nu am mai avut in viata mea atata. Oricum, am trecut repede peste faza asta, dupa ce m-a linistit sotul ca arat super bine si mi-a mai facut niste poze; o sa le pun diseara pe picassa, cand ajung acasa.
Am primit flori si bomboane la serviciu, plus o carticica cu povestiri cu vampiri .
Deocamdata va las ca mai am ceva treaba.

Didi 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

AnnaBaby, si voi fi aici si cand se va da startul la nasteri. De asta puteti fi sigure, doar am facut si eu parte din aceasta odisee.

maryb 4+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

testele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

quote:
Originally posted by AnnaBaby

Vad ca vorbiti despre locul unde il simtiti pe BB - eu o simt jos, sub buric, si ma gandesc daca nu ar trebui de acum sa urce. Sper sa nu fie cumva placenta f jos. Abia astept sa merg vinerea viitoare la eco morfo!




Anna, nu cred ca are legatura locul unde il simti pe bebe cu pozitionarea placentei. Placenta se considera joasa atunci cand se afla sub bebe, deci intre bebe si col, dar asta nu inseamana ca bebe se afla mai jos sau nu decat trebuie.
Deci stai linistita, e normal sa il simti pe bebe mai jos, nu inseamana nimic referitor la placenta.

Didi 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Acu ma bag si io ca strampu-n fund. Didi cum adik placenta e sub bb? Ca doar il inconjoara pe bb. Lamureste-ma ca is complet cu ochii incrucisati.

bujo 20+ cu
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Bujo, placenta il inconjoara pe bebe numai la inceput, apoi se restrange si se pozitioneaza undeva :), se transforma intr-un fel de calota sferica.


Vicky 23+ si Maya

Bebele casei

Mergi la inceput