Mamici de iulie august 2008 (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Mona, ma bucur ca esti acasa cu Cris, stai cumintica cat poti la orizontala, mai usor cu treburile, si are sa fie bine pana la final.
Te pup!

Maryb, sa te felicit si eu pt sarcina, cu intarziere, da in situatia mea, mintea nu mai functioneaza cum trebui mereu.
Felicitari, si un bebe sanatos si cumintel iti doresc!

Eu dureri de spate inca nu am, da sigur ma asteapta si pe mine, ceea ce am eu in fiecare seara(asta de vreo saptamana) dupa ora 18:00 e durerea de ficat, sau ce o fi in partea dreapta, de nici nu pot sa stau culcata pe dreapta.
In rest sunt bine, chiar acu doua zile am avut niste dureri de ligamente ca mai aveam putin si sunam la medic sa intreb daca sa ma ingrijorez sau nu, nasoale rau.
Eu nu stiu cum sunt contractiile, da simt cateodata cum se incordeaza uterul si parca se rasuceste ceva inauntru, habar nu am ce este, da nu dureaza mult si nu doare deloc, cateva secunde si gata.
Ieri vorbeam cu maica-mea la telefon, si am cam scos un tipat micut, mi-a tras un shut de ma cam durut, in general e foarte delicat, da usor, da ieri mi-a tras-o nu gluma, golfarul lui mama, cred ca a avut hole in one.

Merg sa fac lista de cumparaturi, si la magazin cu noi, offf, cosmarul vietii mele, cumparaturile, is defecta rau sa nu-mi placa sa merg la cumparaturi de orice fel ar fi ele.
Pup fetele toate si aveti grija de voi.


23+



www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neatza,

Da Narcis, aia e prajiturica! Foooarte tare ce m-am amuzat cu patania ta! Macar acum stiu ca trebuie sa aleg locul de intalnire undeva unde sa fie amandine bune!

Ankule mie oricum imi place de tine si cu 62 si cu 71...oricum! Hai ca le dai tu jos dupa, cu doua fete cucuiete! Ahhh, am vorbit cu fata care-mi va face mie curatenie si i-am zis ca mai am o prietena in nevoie. Mi-a spus ca ea nu are vreme dar intreaba o alta fata, poate are ea ceva timp. Te anunt!

Mami de Garga (care va avea cea mai speciala buni din lume si cea mai frumoasa gradinita cu flori) unde esti? Hai spune-mi ca doar foarte bizi, cu renovarile incepute si atat. Ca sa scap si eu de obsesia ca esti suparata pe mine..:(

Siby stii ca te inteleg cu prietenele de pe forum. Si eu am cateva...si-s minunate, nu mi-as fi imaginat! Inteleg ca planurile casutei avanseaza si trec peste orice piedica! Ma bucur din suflet si va doresc sa mearga struna! Si tu sa vii aici, la odisee, cat mai des!

Nati ce scump golfarul mic, cum da el shuturi lu' mami! Imi pare rau pt durerile de ligamente, dar te inteleg! Or trece ele toate, nu? Te pup cu drag si-ti urez spor la cumparaturi!

Ce bine ca ieri am fost sa-mi cumpar niste tricouri...n-o sa mai mor de cald. Cum toate hainutele mele sunt acasa si acasa e in santier, eu nu imi luasem decat vreo 5 plovarase si 3 bluzite..dar erau groase pt cat de cald e. Si pt cat de groasa e geaca....

In fine! Bafta la eco(Vicky tu mergi, nu?) si la controale tuturor si va asteptam cu vesti bune!

Va pup cu drag pe toate si va doresc o zi frumoasa!

SUN22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Neata fetelor.
Am ajuns si eu la birou si imi este somn ,nu amchef de munca dar trebuie.
Mona am citit ce ai patit bine ca e bine bebe si tu ,restukl#351; cu familia nu baga in seama.
Nati ce m-ai distrat cu baietelul tau care te loveste puternic.Aseara am avut si eu miscari de trupe exact cand vroiam sa dorm.
Salutari pentru Ankalaura,Anaxena, Sun smile,Boticelina,Mada max,Bujo si normal si pentrunrestul de fete al caror nume nu il retin scuze dar gandesc cam in reluare in perioada asta.
Bujo am si eu o intrebare cum sunt contractiile aste dureroase si nedureroase ,te rog daca poti descrie-mi asa clar ce simti.Eu ieri dimineata si azi am avut asa o durere jos la burticaieri pe toata burta azi doar in dreapta.Eu dupa ultimul control nu trebuiesa mai utrogestan,si de martea trecuta nu mai iau,ca a spus ca nu mai e cazul. Tu ce zici??
Pupici tuturor

20+
http://bd.lilypie.com/IHRjp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Buna dimineata fete cucuiete!

Va pupam pe toate pentru complimente, nici nu mai stiu sa dau nume, lipseste si omu' o zi si gaseste 'nspe pagini scrise, ntz, ntz...

In primul rand, Mona uelcome back, ma bucur ca sunteti bine cu totii, tare m-am speriat cand ai pus mesajul, am si sunat, dar din pacate nu ai putut raspunde, bine ca sunteti acasa acum si totul e ok!

Sunnule mic si drag si scump, cum sa fiu suparata pe tine? Eu is tare greu de suparat, cum ai putut sa te gandesti la asa ceva? Sunt doar foarte ocupata la munca, am fost pe baricade si duminica si normal, acum in timpul saptamanii, acasa am inceput stransul pt renovare... ugh, abia am timp sa intru sa va mai citesc cand si cand.

Narci daca vrei iti dau io o reteta de cozonac foolproof Se amesteca ingredientele la robot, toate de-a valma, se lasa la crescut si se coace, am facut si eu acum de Craciun prima data in viata mea, eram pregatita pentru un esec rasunator, dar au iesit la fix. Nu mai zic ce mirosuri erau prin casa...

Mai intru azi, sper sa ma mai degrevez ca abia mai am timp sa respir.

Monica 20+ si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Neata!!! Ce harnicute sunteti!! Iar am de citit pagini intregi, nu ca m-ar deranja.
In primul si primul rand, Mona bine ai revenit!!!Ai grija de tine si de bebe Codrin. Important e ca suntei bine amandoi; imi pare rau ca familia nu ti-a fost alaturi atunci cand ai avut nevoie.
Narcisa, haioasa povestioara cu amandina!!! Eu prefer fructele in locul dulciurilor, eu care inainte eram mare fan ciocolata si prajituri, dar deh, bebe vrea mancare sanatoasa...
Tu vrei zapada, noi vrem soare si plaja, poate facem schimb.
Irda, da' asa de rele sunt contractiile de te gandesti la ce e mai rau???
Truli-luli, acum am vazut si eu poza cu burtica ta frumoasa!!!! Bai , eu deja devin invidioasa!!! Haioasa foc fetita !!!
Bujo, de ce nu intri in concediu de risc maternal???
Sun, super poza cu Galu!!!! Abia astept sa merg si eu la morfo!!!
Nati, ce bebe nerabdator ai ; deja vrea sa joace golf!!!
Monica, multa bafta cu renovarile!!!
Va pup pe toate , bafta celor care merg azi la eco si sa va bucurati de vremea de afara.


Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Buna fetelor! Ce mult ma bucur cand ma apuc sa citesc si gasesc atatea vesti bune.

Mona ma bucur ca esti acasa, ca bebe din burtica e bine si Cris beneficiaza din nou de imbratisarile tale.

Nati pt tine si golfarul tau saltaret.

Mada ce minunatii de lucruri ati cumparat. Inca am in minte dantela rochitei de printesa pt Ariana. Superb

Irda capul sus si lasa morcoveii pt iepurasi. Nu mai citi prostii ca surioara Dariei va veni la timp. Gaseste-ti si tu alta preocupare care sa te tina ocupata, sa nu-ti mai fuga gandul la prostii.

Boti felicitari, a iesit o minunatie hainuta facuta de tine iar florile m-au uns la suflet. Cat priveste pe mama ta nu pot spune dacat ca esti o norocoasa cu asemenea parinti si sunt sigura ca avand un asemenea exemplu si garagarita ta va avea o mamica superextrafromidabila

Sun astept si eu o previziune cu privire la comoara de la mine din burtica. Uite am pus si o poza cu burtica in album ca sa te poti dumiri mai bine. Sper sa nu va speriati ca e destul de mare burtica pt 16s, la prima sarcina nu a crescut asa de repede. Am mai pus si niste poze cu Ana iubirea mea.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata gagici,

multumesc pt ce mi-ati scris acolo...ieri a venit Cristi sa ma ia de la servici...si am avut un soc cand l-am vazut, era f slab si netuns, neangrijit, obosit...
Am ajuns la ai lui acasa si acolo nu am apucat sa vb prea multe ca era maicasa...care avea un debit la vorbit ca nu o puteai opri mai frate...
Si pe la ora 21 am mers in camera unde am vb...si am vb...si am vb....SI ATAT!!!!!!!si am adormit...m-a tinut toata noaptea in brate f strans, mi-a zis ca pt el nu exista o jignire mai mare decat sa-i zic ca ma insala, pt ca el s-a chinuit f mult sa fie cu mine, stiu ca ma iubeste....
Mi-a promis ca nu va mai pleca...decat pt cateva zile si atunci neaparat cu mine...oricum, l-am anuntat ca eu nu-l mai las sa plece fara mine..

...diseara ma asteapta la servici ca sa mergem impreuna sa-l vedem pe bebe, i-am aratat hainutele si mi-a zis ca in aeroport a vazut o fetita f frumos imbracata, si ca abia asteapta sa vada bebele si sa-l simta, numai de dimineata mi-a ridicatbluza de la pijama ca sa ma pupe pe burtica

...vreau ca diseara sa aflu ce tin in burtica...sper sa-mi ajute DD..

Ankalaura asa ma cheama pe mine de cand m-am maritat....si sotul nu e ungur, nu are nici rude de alta natie...pur si simplu asa ne cheama...



Va pupacesc pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Camy, bafta diseara la eco si ma bucur tare mult ca a venit sotul tau acasa , in sfarsit!!!

Cristina 15+ ,cu Mihai Daniel


" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Camy Ce mult ma bucur ca vii cu vesti asa de bune! vezi, ti-ai facut nervi degeaba

Si io m-am intrebat ca si Anka ce inseamna pustai, am crezut ca e un fel de salut secret, numai de tine stiut!

Truli Multumim Las' ca termin io renovarea si trec la masina de cusut, sa vezi atunci minunatii, sunt asa de usor de facut hainele de bebelusi, in 2 ore faci un set complet, yumiii!

Monica 20+ si www.flickr.com/photos/boticelina/" target="_blank">gargaritza Nancy

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns truli-luli spune:

Cami ma bucur mult ca sotul tau a venit si ca se bucura de bebele vostru. Bafta diseara la eco si asteptam sa vedem ce culoare are caruciorul. (Ce coincidenta si eu sunt tot o Elena Camelia )

Cristina nu-ti fa griji in leg cu burtica, si a mea era mult mai mica la prima sarcina dar acum a crescut mult mai repede. Deh pielea mea a mai fost supusa o data la intindere.

Cami17s+ si ANA (17.08.2005)

poze Ana
varsta Anei

Mergi la inceput