Mamici de iulie august 2008 (38)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Pai Didi draga acum incerci sa o dregi...Da' fapta e comisa, muntii sunt acolo, zapada e tot acolo, unde mai si pui ca tu ai fost acolo...Of of, da hai treaca de la mine...
Irda da tu n-ai fata mea ce sa citesti???Ce te pui sa te uiti peste chestii din astea taman acum.Ia baga o prajiturica, uita-te la o comedioara si nu te mai gandi la prostii...
Am avut o revelatie astazi - avem cei mai frumosi bb-i si cele mai frumoase mamici...Si cele mai sexi burtici

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (17+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Louana_me spune:

Mona,bine ai revenit acasa!!!!!!!!!!!!!!!

Eu am o groaza innascuta de spitale, si stiind prin cate ai trecut si cu Cris m-am tot gandit zilele astea cum rezisti acolo....Dar bine ca Dumnezeu te-a sustinut si acum te-ai intors cu bine. Un concediu medical prelungit pana in preanatal cred ca iti va fi de folos...o spun din proprie experienta..

Laura, pupici de la fata mea

Narcisa, apreciez f mult includerea numelui sotului tau in semnatura...

Louana 22- cu iubita mica si taty fericit

Totul este greu pana devine usor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Irda nush daca te consoleaza cu ceva, dar si io-s in aceeasi oala. Exact asa sunt si io cu contractiile, apar cand nu te astepti. Nu tin de efort, apar si daca stranut sau ma uit la tv. Dr mi-a zis ca ramane uteru un pic in urma da ar trebui sa-si revina. Apropo, tu mai muncesti? Io am fost in medical pana acu si miercuri back to work. Da daca vad ca nu tine figura, imi bag concediu de risc maternal.
Mona welcome back draguta si odihna cat mai multa da?

bujo 19+ cu
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Narcisule asa esti tu o scumpa! Vil e un norocos sa te aiba..si frumoasa mica din burtik! (apropos...noi burtica ta cand o vedem?)

Asa-i...avem bebei frumosi, mamici frumoase si burtici sexi! Dap, o odisee super reusita!

Louana si Galu pupa iubita mica! Si pe tine! Cum e tensiunea?

Mai, desi am tot promis ca nu mai mananc dulciuri (pe cuvant ca e de la sarcina, ca eu inainte nici batuta nu mancam), am mancat acum o mini-amandina mica-mica (cat o putza de furnica ).

Hai ca va pup pe toate si ne auzim maine! Ma'c sa ma cuibaresc in asteptarea masajului!

SUN22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

mona, ma bucur ca ai revenit si ca totul e bine. Ai grija de tine in continuare, nu te obosi prea tare.
cristina, sursula, narcisa, mersi de felicitarile pentru caruciorul roz .
sun, am vazut si eu pozele cu galuscuta ta, e o frumusica, ce bine se vede! Maninci pepene verde? Vreau si eu!!!!!!!!! Cit despre prezicere, no worries, inca poa' sa se mai schimbe la culoare Insa orice ar fi, important e sa fie sanatos/sanatoasa, ceea ce iti doresc si tie.
sursula, inca mai ai greturi? Of, saracuta de tine, te inteleg, sint nasoale atunci cind apar. Insa in curind o sa scapi de ele, sint convinsa
sisi, nu-ti fa probleme cu grupul, daca o sa scrii mai des o sa incepem sa te cunoastem si noi pe tine. Dupa cum vezi sintem o gramada si se scrie la greu, asa ca nu te ingrijora daca nu se raspunde imediat.
narcisa, pacat ca nu mai vii de pasti acasa, mi-ar fi placut sa ne intilnim. In octombrie cind veniti faceti botezul? Sau faceti botezul in brasil?
bujo, contractiile tale sint periculoase, chiar daca nu sint dureroase?
mcoca, eu nu stiu ce sa te sfatuiesc cu menajera. Si noi ne gindim sa ne angajam pe cineva, insa nu m-am gindit la nationalitate. Pe aici eu nu stiu sa fie romance care sa faca menajul, asa ca nu-mi pun problema de menajera romanca. Dar pe la voi in franta frantuzoaicele fac menajul? Pentru ca aici nu gasesti nici o elvetianca dispusa sa faca o munca din asta. Femeile de serviciu sint fie est-europene, fie italience sau spanioloaice.

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Turturica sunt periculoase ca mai sunt si dureroase din cand in cand. Asa cam una pe zi macar. Iar astea nedureroase le am mereu.
Va pup si io si va urez noapte buna.

bujo 19+ cu
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

Salut fete cucuiete
Am citit din urma pana acum. Ca de obicei, zi incarcata, foarte incarcata la birou Acasa, pana am mancat ceva pana am strans masa, se facuse 8 jumate...

MONA - sa incep cu tine > Am citit cele vreo 6 pagini de la capitolul trecut si cele de acum cu nerabdare, sa vad mesajul tau. Ma bucur mult ca esti bine si inapoi acasa. Nicaieri nu e mai bine decat acasa, asta e clar!

CAMY - la fel... Urmaream mesajele pe rand.... Am ramas la info cum ca sotul iesea din Bucuresti Sper ca sunteti ocupati cu "impacarea"!
Tinem pumnii
Nu mi-ai zis de la ce vine PUSTAI!

MADA - incepusem sa scriu si eu de pompa de san. Oricum am pierdut mesajul dar scrisesem acelasi lucru - pompita e super utila. Si chiar daca nu o folosesti, macar sa o ai! Decat sa ai nevoie sa sa incepi sa o cauti. Eu am avut una de la Chicco, manuala. Acum nu am decis de unde voi lua - nu o mai am pe cealalta.
Daca ati stii cat de umflata sunt! Am deja 71 de kile. Am plecat de la 62. Alea 62 erau peste "nroma" de 57 cu care defilam de obicei. Deci sunt imensa. Sper sa nu iau mai mult de 20 de kile de data asta...

Ma duc sa vad pozicile noi, un film mic si apoi nani.

Anca 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Mona, bine ai revenit. MA bucur ca sunteti bine tu si bebele.

Turturica, am pus frantzuzoiace in ghilimele. De fapt sunt de origine magrebina, portugheza sau negrese. De fapt ma gandeam sa iau o romanca la negru, si sa o gasesc prin metoda "bouche à oreille", dar gata m-am hotarat, maine merg la o agentie. De fapt imi iese mai ieftin la alb (ca jumatate din ce ii dau il scad la impozit) si sunt mai linistita.

_
Vicky 22+

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Turturica, si mie imi pare rau ca nu vin, mai ales ca iar nu pup cozonac...Botezul il facem la Timisoara, in octombrie sau noiembrie, oricum inainte de a intra in Postul Craciunului...Dar acum e important sa fim sanatosi si loe organizam noi pe toate.
Luana
Sun, rushineeeee!!!Amandina zici???Adica acea prajitura insiropata si cu super glazura de ciocolata peste si cu crema de cioco la mijloc?? Drept urmare halesc o ciocolata alba cu stafide si cereale...Ca amandina...Pun si eu poze cu burtica numai sa se vada mai bine.Se vede si acum dar inca imi sunt bune hainele de dinainte, n-am cumparat nimic nimic pentru gravi . Da iau masuri si pun si cu burtica.
Despre amandina.In toamna trecuta eram la Bucuresti sa-mi rezolv la ambasada niste documente.Din Bucuresti o sun pe prietena mea la Timisoara si o rog sa-mi cumpere din mall, de la o anumita cofetarie, o amandina sa o am seara cand ajungeam acasa.Am salivat tot drumul, prin Bucuresti, pe la ambasada, tot cu gandul la amandina mea de acasa.Offf...Eram pregatita pentru un orgasm al papilelor gustative.In fine, in taxi, spre casa tot la asta ma gandeam.Ajung la apartament, imi deschide fata usa, intru direct in bucatarie ca ciobanu, fara sa ma dezbrac, fara sa ma descaltz, fara sa spun buna seara si cer sa mi se dea amandina...De aproape 6 ore ma gandeam doar la prajitura...Of...Si imi pune in fatza 4 grepfrut. Ma uit intrigata la ea si o intreb ce-i cu monstruozitatile alea in fatza mea.Si imi raspunde - pai am luat ce ai cerut, ma gandeam ca amandina - mandarina e tot una si cum mandarine n-am gasit ti-am cumparat grepfrut!!!!Sa innebunesc, deja salivam ca un caine in fatza unui os...Pai cum bey inteligenta pamantului amandina sa fie tot una cu mandarina??Ea saraca nu stia despre ce vorbesc si nu mancase in viata ei amandina

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa (17+)si Vil asteptand o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Buna seara, tuturor !

MARYB, felicitari pt sarcina si sa fie intr-un ceas bun!
MONA, bine ai venit acasa! Data viitoare cand vei mai merge la spital sper ca va fi peste cateva luni cand vei naste.

BOTICELINA, am citit si savurat ceea ce ai scris despre mama ta. Ce bunica pe cinste o sa fie!!!

CAMI, si eu sper sa fii deja la momentul impacarii cu sotzul.

VICKY, tu locuiesti intr-un oras universitar. Parerea mea e ca poti da un anunt la CROUS si sigur vei gasi o studenta care sa iti faca menajul. Nu mai stiu cine intreba de frantuzoaice? Sunt o gramada care fac menaj, mai ales studente. Aici nu e o rusine sa muncesti, tinerii incep munca de pe la 16 ani, in vacanta de vara.

Experiente cu romanii : nu am inteles niciodata de ce unii spun ca nu isi gasesc prieteni romani in strainatate. Poate am avut eu noroc sau am stiut sa aleg, insa recunosc ca am fost si sunt inconjurata de multi romani de calitate. Sigur ca am avut si ceva experiente nasoale, dar in mare parte toti sunt extraordinari. Chiar si pe DC mi-am facut 2 prietene f bune in Franta. Una din ele e mama nashei lui Vladimir si nu locuieste departe de Nantes, iar cealalta locuieste mai departe, dar tot mi-e prietena buna. Chiar radeam intr-o zi ca noi si ei cand ne-am intalnit in 2004 eram 4 persoane, acum daca ne intalnim vom fi aproape 8 pt ca ei au deja doi copii, iar noi unul + unul pe drum. Bine ca ne mutam in casa mai mare unde vom avea loc pt prieteni.

Va pup si mai vin eu. Multumesc inca o data pt PM-urile cu parolele.

Sibylle saptamana 23

Nasterea ariciului junior Poze cu noi si Vladimir

Mergi la inceput