Mamici de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

'neatza natiune!!!!!
hai sa fac eu azi! ...eee? buna? sau tot mai buna e a teomariei!
ieri am fost busy busy la servici...apoi am mers prin oras la plimbarica, ca era tare frumos...iar cand am ajuns acas'..am fost obosita! deci pt absente
bun venit noilor burtici si sarcina usoara va dorsc!
ramoncza si eu merg miercuri la eco! tu la ce ora megi?
july cum esti? noutati...? te


Oana
13+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

oanasm, sper sa ai o zi mai usoara azi!
july, sper ca a fost bine aseara!

acu m-am pricopsit cu o tuse de imi scuip si plamanii. dr. mi-a dat antibiotic din pripa dar eu nu am vrut sa iau... cum afecteaza tusea sarcina ?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

Neata

Piolica, despre gardnerella nu stiu ce sa iti zic, dar daca riscurile tratamentului sunt mai mari decat riscul 'convietuirii' cu bacteria, eu as astepta pana in trimestrul 2.
Apropo de varsta, o sa ti-l citez pe doctorul meu (ca aceeasi varsta am si eu) 'In 2008, 34 de ani este o varsta absolut normala si pentru primul copil, cu atat mai mult pentru al doilea'. Eu o sa fac triplu test, si desi stiu ca da erori destul de mari, in cazul in care apare un risc marit cel mai probabil o sa aleg amniocenteza. Dar in nici un caz nu as alege amnio din start. Iar cu eco nu trebuie sa iti faci probleme. Bucura-te ca o sa-l vezi pe bb mai des.
In schimb, mie mi se pare un mare dezavantaj ca exista bariera limbii vorbite intre tine si dr tau. Nu ai cum sa-l iei si pe sotul tau cu tine? Nu sa intre neaparat la consult, ci doar la discutiile de dupa, ca sa fiti siguri ca ai inteles toate indicatiile doctorului.

Alinusha, antibiotic? Eu as zice pas. Pentru tuse incearca si remedii babesti, gen ceai de ceapa, sirop de muguri de brad, de ridiche neagra ...

Va pup,
Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

se trezeste limea incet...
alinush nu cred ca afecteaza tusea sarcina in vreun fel...desi si eu cand stranut asa mai puternic simt ca..ma tine burta, dar e doar o senzatie, lui bb nu i se intampla nik, deci banuiesc ca si la tuse e asa ..poate trece
cine mai merge maine la ecooooooo? eu..ramoncza...alte burtici?


Oana
13+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by alinushca

oanasm, sper sa ai o zi mai usoara azi!
july, sper ca a fost bine aseara!

acu m-am pricopsit cu o tuse de imi scuip si plamanii. dr. mi-a dat antibiotic din pripa dar eu nu am vrut sa iau... cum afecteaza tusea sarcina ?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png



La o tuse prea puternica si de durata se poate intampla sa se dezlipeasca placenta asa ca trateaz-o cat mai repede .

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ada_74 spune:

O intrebare: cele care luati acid folic, ce v-a recomandat medicul, de 1 mg sau 5 mg? Ca daca stiam ca trebuie sa iau, nici nu l-am mai intrebat pe dr, dar am uitat ca se gaseste in doua concentratii .

Lili

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

ancaaa si de la stranut se poate intampla? eu de cand cu bb stranut ff des

Oana
13+
o noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Ada_74

O intrebare: cele care luati acid folic, ce v-a recomandat medicul, de 1 mg sau 5 mg? Ca daca stiam ca trebuie sa iau, nici nu l-am mai intrebat pe dr, dar am uitat ca se gaseste in doua concentratii .

Lili


Poti sa iei de care gasesti ca surplusul se elimina

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by oanasm

ancaaa si de la stranut se poate intampla? eu de cand cu bb stranut ff des

Oana
13+
o noua viata



De stranut nu stiu

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

Neata! Am niste greturi in dimineata asta, de zile mari! Sper sa treaca cat mai repede ca trebuie sa gatesc, mai ales piticului, ca eu sunt mamica pt a 2 a oara! In rest ma simt foarte bine!O zi buna tuturor, mai revin pe la calculator!

http://b2.lilypie.com/M6hZp3.png [Dragos]
http://md.lilypie.com/9G2lp2.png [Asteptand pe bebe 2]

Mergi la inceput