Mamici de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Alinushca, pentru tuse recomand din toata inima ceaiul de ceapa si nuci, face MINUNI! Uita de antibiotice!

9+

Liniuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

oana, ne-a fost dor de tine. Eu merg joi la eco

giulianna, te inteleg perfect cu starile. Pe mine aseara m-a apucat plansu si i-am zis lu injineru ca mi-e frica etc etc, am avut o stare naspa rau. Pe de alta parte abia astept sa-l vad pe bebe, dar gandesc si eu ca tine ca daca nu mai e acolo, si totusi daca se oprea in evolutie sangeram sau ceva... e un amestec de trairi si sentimente in mintea si in sufletul meu de ...

sanziana, bine ai venit, odisee frumoasa iti dorim

piolina, si tie la fel



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
11+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Anca!! ce vant te-aduce pe aici? Prestez cu metode babesti ca nici eu nu ma simt bine asa si aseara mi s-a parut ca am vazut 2 pete rozulii. In plus la un examen simplu de urina acu cateva zile mi-au iesit hematii in urina... nu stiu ce inseamna dar sigur nu imi place.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081021/k/2cd9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina uite mai citesc si eu ca poate ajut cu sfaturi.Petele nu sunt bune,fuga la dr

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

'neata si de la mine!
Oana, e buna rauuu de tot si cafeluta ta
Si eu stranut la 2-3 zile, dar la mine e un val de 5-6 stranuturi si-apoi gata...Da' cam asa faceam si-nainte.
Succes la eco burtici; noi mergem luni cand facem 11S
Abia astept sa veniti sa ne spuneti ce ascundeti
July, te-asteptam cu vesti...bune.
giulianna_, dimineata n-am apucat sa scriu c-am intrat pe linkurile tale si mi-a placut enorm cantecul (live) si-apoi am inceput sa mai ascult si altele...si-am dat si de Angela Similea - febletea mea
Pupici la toate fetele

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">10+
uite cum crestem
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Codruta27 spune:

Fetelor cochetelor,

VA pupa mama pe toate intr-o dimineata de marti! Gata, am revenit! Dau fuga sa citesc din urma!

Pupicei apasti!

8+
Bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

neatza fetelor , ma bucur ca sunteti bine dispuse , eu mi-am inceput ziua prost.......... am vomitat pe strada azi.....nu chiar pe strada langa un gard......nu m-am putut abtine.....se uita lumea la mine ca la masini straine........cinestie ce si-au inchipuit .......ca am baut toata noaptea......oricum a fost naspa sper sa nu mi se mai intample.
Va pe toate si va doresc o zi superba.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

beatrice001, lasa lumea sa creada ce vrea...tu sa fii bine

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">10+
uite cum crestem
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

July asteptam o veste ... Nu ne lasa asa in ceata !

Intreba cineva de haine. Eu am trecut la pantaloni cu burta, ma chinuiam prea tare cu ceilalti. Adica imi veneau bine doar stand in picioare, cand stateam jos neaparat trebuia sa ma deschid la nasturi. Asa ca mi-am luat din aia si e perfect acum.

Eu am luat la inceput 6 utrogestan pe zi, am trecut pe urma la 4 si acum iau cate 2/zi. Si cica peste cateva zile ar trebui sa le opresc de tot. Iar legat de Acid Folic, eu iau Acifol. Mie din asta mi-a recomandat dr. Si nimic altceva. Vitaminele am inteles ca e cel mai bine sa fie luate in ultimul trimestru.

Oana m-am hotarat, ma duc la piscina ! Am intrebat toti dr, mi-au zis ca e ok, ca am voie sa fac miscare. Colul arata bine, e lung. Poate mai astept pana luni cand fac eco morfologica si pe urma start daca totul e bine si la aia.



Buburuza
asa creste Buburuza

"Nu ti se da niciodata o dorinta fara sa ti se dea si puterea de a o duce la indeplinire. Totusi, va trebui sa muncesti pentru asta ..." - Richard Bach

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns digeka spune:

Salutare, burtici!!!

Vreau sa ma alatur si eu voua

Dupa vreo 4 ani si ceva de asteptare, sunt si eu o mamica in devenire (prin FIV) si sunt nespus de fericita

Va urmaresc de ceva timp si va zic ca sunteti niste albinutze super harnicutze!

Pentru listutza: DN 25.09.1979, UM 01.01.2008, ET 21.01.2008, DPN ?

Mergi la inceput