Mamici de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

uitasem sa scriu despre utrogestan...eu iau 2/zi, adica una dimi si una seara, pe cale orala...

despre bacteriutele astea care salashluiesc la noi acolo...dr mi-a zis ca de candida nu o scap niciodata. pot numai sa ameliorez situatia si chiar e de dorit, pt ca daca nu...e posibil sa fac iar rana pe col. plus ca mi-a zis ca daca nu-mi fac spalaturi si nu dau cu crema aia de mi-a dat-o...nu il afectez acum pe bebe, dar cand va iesi, daca nasc pe cale naturala, e posibil sa faca o conjunctivita. mi-a zis sa nu ma sperii, ca multe gravi o fac si ca acea conjunctivita se trateaza usor la bebe. asha ca m-a pus pe ganduri si acum sunt cuminte si-mi fac spalaturile cu ceai de galbenele si bicarbonat, sa gaseasca bebe locul curat

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

alexa ce fel de eco ai facut la 12s?si eu ma duc miercuri

bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

salutare burticute!
toate bune, burticile in regula?

nerantula: mie dr. mi-a prescris 2 capsule dimineta pe gura si 2 seara intravaginal(eu am pierdut o sarcina acum 4 ani la 6 sapt.si doctorita stie, poate de aia pare intensiv, dar se pare ca nu-mi face rau)

dyanira: crema de epilat de la farmec, se aplica, se lasa 5-10 min si apoi cu cd se inlatura, se iau si firele de par, si crema de epilat, fara durere si se inlatura absolut toate firele(al meu sot nu intelegea ce cauta cd-ul in baie si s-a cam crucit de inventivitate) , dar iti spun ca da rezultatele scontate.
pupici all!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana27 spune:

M-am inscris si eu in casuta voastra, sa va dau si datele sa ma treceti in listuta:
DN: 12.06.1976 UM 05.01.2008 DPN 10.10.2008

http://b2.lilypie.com/M6hZp3.png [Dragos]
http://md.lilypie.com/9G2lp2.png [Asteptand pe bebe 2]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

sanziana, bine ai venit!sarcina usoara.
felicic, oare o fi buna crema?cu tot felul de chimicale in ea?


bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

sanziana, suntem nascute in aceeasi zi, dar alt an:)

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Symonne, La 12 saptamani am facut eco abdominala si s-a vazut ff bine. Chiar am numarat degetele impreuna.

Am o cunostinta care a facut vaginala tot la 12 saptamani dar cu alt medic.
Acum...nu stiu ce sa zic..presupun ca depinde si de medic si de aparat.

Apopo de epilat...eu am ales sa folosesc aparatul de ras ca sa nu folosesc nici un fel de creme...acum...fiecare foloseste ce i se potriveste mai bine!

Multa sanatate!
Alexa

12+
bobo junior

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xor spune:

buna seara burtici,
la 12 sapt se face eco abdominala...cel putin la mine asa a fost...si daca vrea bebe va si arata ce e....
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

symonne sunt doar 5-10 min si nu am vazut contraindicatii!
pentru mine este varianta cea mai igienica(fata de cosmetica) si cea mai putin dureroasa!"a mea" n-a suportat epilatorul!si dureaza 1 luna de zile


sara: eu tb sa plec pe 26 martie (adica la aprox 8-9 saptamani) in spania, sa o botez pe nepoata mea. I-am spus doctoritei si mi-a raspuns ca nu este nici o pb cu avionul, doar daca am eu pb in vreun fel si ma vede vreun dr care nu-mi cunoaste sarcina, doar de aici riscul de calatorie.asa ca bonne voyage!
4+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

sper si eu sa fie abdominala,cu dopplerul inca nu reusesc sa-i aud bataile inimioarei.
cat despre ce e...ar fi slabe sanse insa.

bebemic
12+

Mergi la inceput