Mamici de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Mai am un capitol si sunt la zi. Uraaaaaaaaaaaa!!!!!!!!
Nerantula eu iau 2 intravaginal, una dimineata si cealalta seara.


oana
"Success comes before work only in the dictionary."

8+our dream came true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

SARA, din cate stiu eu, din ceea ce s-a mai discutat pe forum si din ceea ce am citit pe Internet nu este contraindicat zborul cu avionul.
Fetele de pe forum au mai zburat cu avionul in urma cu cateva saptamani si sunt ok, iar eu voi pleca joi la Amsterdam... cu avionul (Bitza, pazea ca vin!! )

Asadar, sfatul meu este sa nu iti faci griji ca il superi pe bebe si sa te bucuri de vizita.

PS: Incearca sa scrii cat mai repede 10-12 mesaje pe forum pentru ca acum mesajele tale sunt moderat si apar mai tarziu, cand deja s-a trecut la o alta pagina. De aceea, probabil, nu ai primit raspunsuri, pentru ca nu multe persoane au vazut mesajul tau.

8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Nerantula, eu iau 4 ovule - 2 dimineata si 2 seara.

_giulianna_ te inteleg perfect cu hainele... si eu stau tot cu nasturele la blugi desfacut si uneori uit sa-l inchid daca trebuie sa ma ridic brusc. Cam jenant. M-as imbraca in colanti la birou dar stiu ca mai e putin, vine primavara si atunci mai innoim si garderoba...

8+

Joy`s Joy



"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Nerantula, eu iau 3 ovule, luam 4 , dar pt. ca mi-a iesit f.bine progesteronul a zis dr. sa le reducem incet-incet; sper ca luna cealalta sa iau 2.
piolica, cred ca ai scapat de moderare.Cam in situatia ta sunt si eu (sau mai rau??)La analiza cu lama mi-a iesit si vaginita si candida si dr. a zis ca deocamdata sa facem spalaturi vaginale (pe care nu le fac in interior c-am citit ca-s interzise in sarcina, si stiu ca am si cervicita si n-as vrea sa deranjez ceva pe-acolo)..Dar ma spal la exterior cu septovag (prescris de dr.)Pe la 12S o sa facem si-un mic tratament (inofensiv)....deocamdata am inceput sa bag multa apa in mine c-am auzit ca face bine la infectii urinare .Problema e ca pe mine nu ma ustura nimic, nu ma mananca, nu ma doare, nu miroase nimic, iar putinele secretii care le am sunt albe-transparent

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/115453.birthdue.png" target="_blank">10+
uite cum crestem
Teo(11.08.1999),Maria(1.03.2001)
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

salutari tutturor gravidutelor,mai noi si mai putin noi.
Ramonzca79 si eu merg miercuri la eco de 12 saptamani. uraa.abia astept!.
oare cum o fi ecografia de data asta, abdominala sau transvaginala?
fetelor l-a lasat pe sot inauntru si la aia de 6s care a fost transvaginala.de ce sa nu-l laseca am vazut ca zicea cineva ca nu l-a lasat pe al ei.

bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Eu am zis symonne ca nu l-a lasat inauntru .Doctorul meu se pare ca e mai de moda veche. A zis ca ce daca o vede acasa... acolo considera el ca nu e ok. Nu stiu sa-ti spun de ce.

CU epilatul eu nu am nici o problema, ma fac cu aparatul (Braun) si la dansa aproape de tot da nu prea ma doare...



POZNICI CU NOI
www.flickr.com/photos/23758792@N08/2272277944/in/set-72157603929078079/" target="_blank">POZE CU BURTOIU
11+

EL NINO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

Miru0102, bine ai venit si o odisee placuta.
nu fi suparata daca nu a apucat nimeni sa-ti raspunda inca.
se scrie aici intr-un ritm ametitor plus ca mesajele tale sunt moderate, apar mai tarziu cand lumea a trecut deja la alta pagina asa ca scrie si tu vreo 10-15 mesaje sa scapi de moderator.
eu am citit din urma si asa am dat de mesajul tau. sa nu crezi ca te evita lumea intentionat


bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

desre epilat...eu nu ma epilez de tot, dar destul de decoltat, singurica, acasa, cu epilatorul si de obicei dupa un dus prelungit, sa fie porii deschisi.

cu hainele...nici eu nu ma mai imbrac in vechii pantaloni...norocul este ca am 3 fuste lunigi si largi, criote in asha fel incat poti sa le ridici pana sub sani daca e cazul:) asha ca le ridic pana unde imi e comod si...numai in fusta la serv, ca alta solutie nu am.
asha, la plimbare mai lejera ma duc in niste blugi pe care i-am luat acum vreo 2 sapt din auchan cu 14,3 RON, adica FFF ieftin. au talia extra inalta...i-am luat si mai largi,s a-mi incapan burtica in ei si mai incolo. au o betelie cu elastic, dar nu pot acums a ma bazez numai pe ea, dar au si un siret si te legi cat vrei de strans. important este ca burtica nu are de suferit:)

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

a tu erai monica
eu am renuntat la epilat de cand am ramas si parca imi pare rau, deh paranoia sa nu pateasca bebe ceva.am zis ca dupa 12-13 sapt ma apuc iar.


bebemic
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Buna fetele,

Sotul a intrat cu mine la eco de 12 saptamani. La 6 saptamani cand am fost nu l-am luat cu mine ca nici nu stiam ca o sa-mi faca eco...M-am dus doar cu niste analize.
Imi pare nespus de bine ca a venit cu mine. Nimic nu egaleaza expresia lui cand l-a vazut pe bebe pe ecran. Nu cred ca o sa uit vreodata...asa ca fetelor...luati-va sotii cu voi...merita.

In legatura cu epilatul...eu am ajuns la o solutie de compromis (cum nici nu sunt incurajate epilarile in sarcina datorita stresului cauzat de durere). Solutia este sa ma rad...eu ma fac cand de tot cand "cu cioc" . Trebuie repetata operatiunea la cateva zile...dar e mult mai bine.

Sanatate multa!

12+
bobo junior

Mergi la inceput