Mamici de septembrie-octombrie 2008 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

o alta intrebare ar fi:
eu am 34 de ani, iar doctorul m-a intrebat daca vreau sa fac amniocenteza. eu intrebindu-l ce-mi recomanda, el mi-a dat in cap cu riscurile si ca decizia e a mea.

dupa cum am scris in mesajul anterior, miercuri ma duc din nou la el si trebuie sa-i spun ce vreau. eu m-am hotarit sa-i zic ca mai intii sa-mi calculaze pliul nucal si in functie de asta sa fac testele de singe si gata.

este cineva care a facut amniocenteza? am vazut ca sint anumite fete care sint speriate de malformatii, eu numai la asta ma gindesc... si mi-e cam teama. mi-am zis ca DD nu m-a lasta sa ma chinui atitia ani ca sa-mi dea acum un copil cu probleme.... insa, nu stiu ce sa zic.

ce ati face voi? mai e cineva in situatia mea?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

mai am o intrebare - voi cit de des mergeti la ecografie?
in Franta, de ex, se merge de 3 ori si gata. in schimb, in Ungaria, eu merg din 3 in 3 saptamini (cel putin pina acum). cu toate ca-mi face o super mare placere sa merg sa vad ce se mai intimpla pe acolo, imi este si putin teama sa nu cumva sa-l afecteze pe bebe.

eu am reusit sa ramin gravida printr-o IA (si eu si sotul meu eram super OK, din ceea ce spuneau doctorii si din cum aratau analizele, cu toate astea bebe s-a instalat numai prin IA), iar eu acum stau si ma gindesc ca asta ar fi un motiv sa fiu monitorizata atit de des, avind in vedere ca reproducerea a fost asistata.

voi cit de des mergeti?

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

pupici si de la mine}{
_giulianna_, ti-a mai trecut maseaua?? cred ca paracetamolul are efect si nu dauneaza

a propos de luat taticii la eco, eu sunt pro!!! in acele momente, este o satisfactie imensa sa vezi pe fatza lui atata lumina si m-am bucurat parca mai mult stiindu-l pe el fericit. toata ziua mi-a vb despre cum facea bebe tumbe si mi se umplea inima de fericire! eu il mai vazusem pe bebe inainte cum se rostogolea si abia asteptam sa-i impartasesc si lui experienta. a meritat din plin!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

pai danucu, cineva tre sa stinga lumina, nu?

9+ Nocom (asa spunea baietelul meu Noroc, cand era mai micutz)

poze eco

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev269pr_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danucu spune:

Da, Nocom, asa este.

Si la noi taticul vine la ecografie, e foarte incantat, nu cred ca ar concepe sa nu vina. Doctorita ne-a dat doua poze cu bebe, una mie si una lui, sa nu ne suparam.

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Clau nu mi-a trecut, toata ziua numai asa am stat...cand ma lasa...cand ma lua...acum iar m-a luat
Maine merg sa-mi fac analizele si o sa trec si pe la medicul meu sa-mi recomande ceva, daca n-are ce...merg la stomatolog.
L-am trimis pe fratele meu sa-mi ia un no-spa, incerc poate are efect desi e mai mult pentru burtica am citit in prospect ca are legatura si cu "nervii", poate s-o duce acolo unde trebuie

Pup fetele dragutele

Voi v-ati schimbat garderoba? Eu nu mai stiu cu ce sa ma imbrac, toti pantalonii ma strang dar parca nici haine de gravi nu-mi vine sa-mi iau de pe acum, parca-i prea devreme. O sa-mi iau unele XXXXl pana atunci. Cand ajung acasa si ma schimb in trening...eliberare totala, parca nici grasa nu ma mai simt, toata ziua la serviciu stau cu nasturii de la blugi desfacuti cand trebuie sa ma ridic de la birou...toata lumea rade de mine "inchide pravalia" sau "vezi sa nu pleci asa"
O sa ma duc la magazinul ala cu hainute pentru gravi, citeam ieri sau alaltaieri un subiect pe aici, mai ieftine fata de alte magazine si de buna calitate, cine stie poate sunt si pentru sarcini mai micutze.
Maine schimb semnatura, yupiiiii



12+
Mamica de septembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrmoana spune:

Salutici pentru burtici.
Eu intru asa de rar incat sunt in urma cu toate. Ma duc sa citesc din urma vreo 2 capitole cred.
Va pup

oana
"Success comes before work only in the dictionary."

8+our dream came true

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

M-ati convins dragele mele!
O sa il iau vineri si pe tati inauntru numai sa vrea el.Pana acuma nici nu prea a vrut ca zicea ca nu are ce sa vada ca e prea mic BB.Dar acuma cred ca vrea si el cand a auzit ca s-ar putea sa vedem si ce e ...cred ca de abia asteapta.Cred ca doctorul nu are nimic impotriva, nici nu ar avea de ce.
Inca un lucru vrea sa va mai intreb: sper sa nu vi se para prea nelalocul ei intrebarea dar cu voi am si eu cu cine sa ma sfatuiesc.Voi va epilati de tot la ...dansa?Si daca da cu ce ca eu nu mai suport durereea si nu stiu ce sa fac?

Diana
13+ sper la un

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

eu v-am pus o sumedenie de intrebari, insa mesajele mele inca sint in faza de moderare.

dureaza atit de mult moderarea asta!!!!
of,of,of!!!! o sa ma fac si eu mai mare si o sa fiu si eu bagat in seama...

o seara buna va doresc!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nerantula spune:

Salutare!

Revin si eu cu o intrebare, la care nu am primit decat un raspuns: voua nu va miros sanii uneori a lapte?
Si a doua: cate ovule de utrogestan luati pe zi?

Multumesc!

Diana, eu ma epilez, chiar daca mor de durere, dar macar stau 3 saptamani mai 'libera', altfel nu-l suport

9+

Liniuta noastra

Mergi la inceput