Mamici de Martie-Aprilie 2008!!(107)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Roxana,sa-ti traiasca Robert(ce blondut e!!!)dar,si Catatlin!nu am mai vazut pana acum un bebe asa blond...ce scumpic e!

Simo,mamica lui DAVID,,38+ cu SAMUEL

AMR 14 ZILE

Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory3maz spune:

Mamipapatot,

contabilizeaza primul vot pentru imn de la mine!

Gata, am zbughit-o la trebshoara!

Cory, mamik de Larisik (6 ani) si de Alexandru-Constantin
Varsta "chiriasului":
http://bd.lilypie.com/1KFFp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo27 spune:

Mami,vine si al doilea vot

Simo,mamica lui DAVID,,38+ cu SAMUEL

AMR 14 ZILE

Faptul ca ai un pian ,nu te face pianist,dar faptul ca ai un copil cu siguranta te face parinte!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Roaxana, Robert mic este atat de frumos si pufos...asa blondutz...of, ce l-as mai pupaci...plus ca te-am vazut cu el in brate, in sapamalutza aia,(mie imi pare mai mult trening la cat e de frumoasa) , cu care, daca iti mai aduci tu aminte, ai pus pozici mai demult...si mi s-a zbarlit pielea pe mine...zic uite ma, parca mai ieri ne-o arata , ca asa se va imbraca ea la spital...doar ca bebe mic era la garsonerie si acum sta in brate la mmami lui dag...si tati , tare mandru, norml, pai cu cine seamana bebe asa blondutz?

ioana, mami, nu mai fi bosumflici...tu chiar crezi ca el nu se bucura de bebe din burtica? doar ca e speriat pentru ca stie ca atunci cand va veni momentul, va trebui sa ajungeti repejor la Bucuresti, iar asta depinde doar de el...hai, te roaga papaciosul, nu mai fa botic...ca doar stii ca si eu ma ciondanesc cu preferatul si apoi tot mie imi pare rau, pt ca imi dau seama cat de mult ne iubeste si ca, asa cuma spus si el, face tot ce poate si stie el, sa ne fie noua bine!

gudinde, asta e, baba nebuna, ce vrei...ca asa si eu am o vecina, pe la vreo 70 de ani (dar nu-i dai)...e o femeie atat de plina de viata cum n-ai vazut, are grija de tatal ei de 90 si de sotul cu semipareza si spune mereu ca ce viata frumoasa are ea, ca-i multumeste lui D-zeu zi de zi...si ea mi-a zis, te-ai ingrasat , dar parca asta conteaza...important este sa fiti tu si copilul ine, ca de slabit, slabesti tu dupa...nu-ti face griji...asa ca m-ai conteaza si cum o spune...doar ca asa cum zici si tu, unele sunt atat de invrajbite, ca nu-ti poti imagina ca exista si asa oameni...

cory, te insotesc virtual!


Clabucel, bun revenit din preumblari!

eu ma duc sa pregatesc un 'platoUas' (am papat noi in Bulgaria, ceva facut intr-un vas de lut...din pacate al meu a ramas de la sarbatori la mama dar improvizez eu...cartofi, morcov, telina, ceapa, dovlecel, ardei, carne de pui, sare, piper, toate cubulete si date la cuptor...la sfarsit se pune smantanica din belsug si se lasa in continuare la cuptor sa-si ieie toate gusturile...sa vorbeasca toate limbile, cum zicea bunica de la teveu) si mai bag si niste snitzele si un piureus , ca azi este dragobetele si cred ca ne sarbatorim...sper eu cu tot tacamul, dar asta ramane intre noi...ca nu vreau sa (mai) par miloaga!

Doar 7 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +33 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

mami_papa,

Sa stii ca din pacate asa este cum a spus naty.
Iar aceasta presiune este chiar foarte mare in farmaciile mari/lanturi de farmacii unde angajatii primesc intructiuni clare vis-a-vis de ce produse sa recomande. Aceste recomandari nu au nimic de a face cu cel mai bun raport calitate-pret sau cu gasirea celui mai bun produs pt clientul nostru. Are de-a face cu strategia de vanzare a lantului de farmacii, cu produsele la care marja lor de profit este cea mai mare, cu deal-urile facute cu companiile distribuitoare de medicamente la nivel de lant care implica anumite beneficii in functie de volumul vandut.

Mai mult sa stii ca multe astfel de tinere care vand in farmacii sunt simple vanzatoare. Sunt foarte putini farmacisti, oameni care intradevar au studii in domeniu si se pricep. Ele au participat cel mult (si asta nu toate) la niste seminarii de informare tinute de firmele distribuitoare de medicamente/produse si acolo intervine factorul ... wow pe fondul unei ignorante absolute in domeniu. Vine un trainer, le spune trei denumiri stiintifice si prezinta concluziile unui studiu si pleaca fetele absolut convinse pt ca nu au cunostiinte si capacitatea de a verifica informatiile prezentate.
Si cand vorbim de produse recomandate nu-i chiar asa de grav, dar cand astfel de tinerele trainuite recomanda medicamente e chiar grav.

Langa mine am o farmacie mica care apartine unei farmaciste. In afara de ea mai este angajata o farmacista. Amandoua au lucrat ani de zile in spitale, sunt femei care stiu meserie, stiu chimie sunt intradevar PROFESIONISTE. Pe astfel de oameni nu poti sa-i pacalesti usor. Dar astfel de farmacisti nu se formeaza peste noapte in timp ce farmaciile apar in ultimul timp ca ciupercile dupa ploaie.
Chiar vorbeam cu una din ele dupa ce a fost la o prezentare tinuta de o firma de distributie si am intrebat-o cum a fost. Mi=a raspuns: " Ei, multe gogosi." No comment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Asadar, deschidem urna pentru IMNUL RANDUNICILOR:

Cory
Simo 27
mami_papatot (ma trec si pe mine, dar fara pupici ca nu da bine)


Gudinde, asa este...putea sa zica, uitati avem aici niste produse, sunt mai bune , si mai scumpe ce-i drept dar sunt za best...adica n-avea decat sa infloreasca la prezentare, dar nu sa-mi zica sa le iau pe alea ca sunt mai ieftine! Duca-se pe pustiu!

Apel again! Am vazut si eu pozici de Rebbecutza pufoasa de mami Monica...si tare mumosita este ... asta insemna ca avem 8 bebei, nu doar 7...eu nu ma pricep, si nici pe Ela nu vreu sa o solicit , ca stiu ca trebuie sa stea cumintica, dar daca se pricepe cineva, sa modifice listutza! Multumiri anticipate de la papacios si sarutari multiple de manutze!

Gata, ma duc sa ma gospodaresc!

Doar 7 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +33 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Si sa nu uit, apropos de farmacii si farmaciste si pentru inveselirea personalului de pe crengutza, un banc ...

Se duce un tip la faracie:
- Doamna, fiti dragutza, nu stiu cum sa va spun, o am tot timpul...pe metereze...Ce-mi puteti da pentru asta?
- O clipa, sa ma consult si cu colegele!
Se duce tipa in spate si se intoarce increzatoare:
- 300 de euro, masa si cazare!


Doar 7 saptamani pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !


mami_papatot +33 Honey Bunny


http://community.webshots.com/user/mami_papatot

Sunt cucoana-n casa mea!

http://bd.lilypie.com/24Mjp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Mami_papa,

Baba mea ca baba mea, dar a ta ... nesimtirea intruchipata. Macar eu nu sunt gravida. Sa-ti zica tie asa ceva mi se pare chiar o mojicie.
Sa fie Honey bine ca restul nu conteaza.
Cand vezi prin ce a trecut Naty sau ce probleme i-au gasit la inimioara puiului Dianei parca realizezi mai clar care sunt problemele reale. Nu in cat timp imi recapat silueta! Off, offfff.... mai frate da parca unii oameni n-au nimic mai bun de facut in viata decat sa stea sa masoare altuia cu subleru'. Parca vad ca Duminica e la biserica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyvy spune:

Olgutz,atata melancolie in cuvintele tale, si totusi atata optimism, tare m-ai emotionat. Te asteptam cu vesti bune mamico!!

Roxana, moaaaaaaaaaaaaaama ce barbatoi de bebeloi ai, sa-ti traiasca, e un frumos, si ce seamana cu tine, bravo mamico, asteptam povestea si poze multe!!!

gudinde, intervin si vreau sa spun, a nu se confunda fetele de la raftul de cosmetice ce personalul de specialitate din farmacie, legea din Romania nu permite comercializarea medicamentelor si a produselor farmaceutice dacat de catre farmacisti (care intr-adevar sunt fffff putini, din cauza sistemului, care ii inhata si fac afaceri), si de catre asistentii de farmacie, care sunt din plin.
Fetele pe care le-ai descris tu, teoretic ar trebui sa se ocupe numai de cosmetice si de produse nonfarmaceutice, de obicei in posturile de genul asta sunt angajate cosmeticiene, care ar trebui sa fie instruite, nu se angajeaza asa oricine.
Dar, fiind romani in Romania, orice e posibil.

Livi +38Iris Miruna

http://community.webshots.com/album/561238041MWFDTe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

Duminica frumoasa randunici!

Sunt pe aici...intr-o stare de lene grava...noroc cu voi ca mai scrieti, ca sa am eu ce sa citesc...

In primul rand urez IOANEI,OLGUTZEI( care a reusit sa-mi stoarca lacrimi asa de dimi,)MARIEI SI CLAUDIEI Mult curaj pt. maine...intalnire frumoasa cu bb-lusii si toate sa se petreaca cat mai bine si mai usor. DOAMNE AJUTA,dragelor!

Roxaniciu, sa-ti traiasca flacaul...flacaii mai bine zis...dulci foc!

Adriutza...multzumesc pt. cearsafurile tale si gandirile cretze...si curaj! Colieful in plus mai contzine apa de oranger...voila! Multzam pt. trucul cu reflexoterapia...am sa caut sa ma documentez si eu.

Gudine, sa treaca supararea si raspuns pt. baba..."daca o duc bine!" sau " e semn de bunastare"...dar asa cum ai zis cory e "the best"

Cory, mercic de dedicatie...spor la gatit! esti o curajoasa ca sa nu zic sotie iubitoare e norocos randunoiul tau sa te aiba!

Papacica, inca un vot pt. imn...si data aviatoare la farmacie, ca sa o iei peste picior...cere-i sfatul pt. o chestie debila gen paracetamol sau dolipran( care e acelasi lucru).

Naty, "botoshica", asa cum deja ti-au zis fetele bb cresc in salturi...azi e o alta zi..o alta echipa!

Sovi, am intzeles perfect de ce mami tau e aici, normal ca nu pt. cumparaturile bb, ca nici eu n'as putea lasa pe cineva sa faca asta.
Top 3 nu avem, caci ai sa vezi ca uiti repede nazbatiile pe care le fac copii, si nu a facut inca asa mari ca sa fie retinute!Insa cea mai haioasa faza a fost cand a trebuit sa-i explic de ce fetele poarta string si baietii "chiloti cu fund".A intzeles chipurile si a doua zi la camin a intrebat o educatoare care e trecuta de 45 de ani chiar bine "Martine t'a un string (tanga)?" La care femeia raspunde: " De ce, se vede?"

Mai vin...sunt singura cu Seb si ma solicita...are o logoree grav!


pozici
bb2
burticutza

Mergi la inceput